Skocz do zawartości

Pytanka o naprawę z AC


biniu

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ukochana babcia włożyła żakiet na tył samochodu po czym wsiadła z przodu i tata ruszył w stronę bramy. Niestety zapomniała zamknąć tylnych drzwi, czego tata nie zauważył i drzwi spotkały się z bramą.

Są zagięte przy słupku, rozwarstwione (poszycie od części wewnętrznej), wygięła się ramka szyby. Czyli wg mnie tylko wymiana.

Autko to Lancer z 2006 roku.

I teraz tak.

Myślę że można by skorzystać z AC.

Zastanawiam się ile by mogli przyznać odszkodowania za takie drzwi. Czy można się np. wycofać z likwidacji szkody po kosztorysie.

Bo chyba kupię drzwi (już nawet mam upatrzone na alledrogo) i dam do znajomego lakiernika.

Czyli chcielibyśmy gotówkę z AC.

Opcja warsztat i bezgotówkowo odpada bo to auto non stop jeździ. NA szczęście drzwi dało się zamknąć choć wymagały poprawki z kopniaka smile.gif

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja ukochana babcia włożyła żakiet na tył samochodu po czym wsiadła z przodu i tata ruszył w

> stronę bramy. Niestety zapomniała zamknąć tylnych drzwi, czego tata nie zauważył i drzwi

> spotkały się z bramą.

> Są zagięte przy słupku, rozwarstwione (poszycie od części wewnętrznej), wygięła się ramka szyby.

> Czyli wg mnie tylko wymiana.

> Autko to Lancer z 2006 roku.

> I teraz tak.

> Myślę że można by skorzystać z AC.

> Zastanawiam się ile by mogli przyznać odszkodowania za takie drzwi. Czy można się np. wycofać z

> likwidacji szkody po kosztorysie.

> Bo chyba kupię drzwi (już nawet mam upatrzone na alledrogo) i dam do znajomego lakiernika.

> Czyli chcielibyśmy gotówkę z AC.

> Opcja warsztat i bezgotówkowo odpada bo to auto non stop jeździ. NA szczęście drzwi dało się

> zamknąć choć wymagały poprawki z kopniaka

> Co Wy na to?

myślę że wycenią na ok 2-3tyś zł, wiadomo drzwi, malowanie, oraz cieniowanie sąsiednich elementów. Możesz przecież napisać pismo że aby wypłacili Ci sumę odszkodowania na konto bez okazania faktur - (wtedy wypłacają zazwyczaj ok 70% tego co wycenili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marny pomysł - mogły zostać odkształcone mocowania zawiasów w słupku, uszkodzony zamek itp.

Musiałem tylko trochę blachę "naprostować" bo prężyła.

Słupek wygląda na nienaruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz przecież napisać pismo że aby wypłacili Ci sumę odszkodowania na konto bez okazania

> faktur - (wtedy wypłacają zazwyczaj ok 70% tego co wycenili)

pismo to sobie możesz pisać takie jak masz zawartą umowę AC smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzał to likwidator i wystawił kwity na 2700 zł. Bez faktur. Kasa ma byś po niedzieli na koncie.

Czyli drzwi się zrobi i na następna składkę ubezpieczenia zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musiałem tylko trochę blachę "naprostować" bo prężyła.

> Słupek wygląda na nienaruszony.

okaże się czy nie ruszony jak założysz proste drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marny pomysł - mogły zostać odkształcone mocowania zawiasów w słupku, uszkodzony zamek itp.

Ale oni jedynie zamknęli drzwi przy pomocy bramy. Zawias by wyrwali jak chcieli te drzwi szerzej otworzyć w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale oni jedynie zamknęli drzwi przy pomocy bramy. Zawias by wyrwali jak chcieli te drzwi szerzej

> otworzyć w ten sposób.

Niestety otworzyliśmy/otworzyli. Ale spoko zrobi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety otworzyliśmy/otworzyli. Ale spoko zrobi się.

"Moja ukochana babcia włożyła żakiet na tył samochodu po czym wsiadła z przodu i tata ruszył w stronę bramy. Niestety zapomniała zamknąć tylnych drzwi, czego tata nie zauważył i drzwi spotkały się z bramą. "

Tyłem jechał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj obejrzał to likwidator i wystawił kwity na 2700 zł. Bez faktur. Kasa ma byś po niedzieli na

> koncie.

> Czyli drzwi się zrobi i na następna składkę ubezpieczenia zostanie.

Powiedz tylko, jeśli możesz oczywiście smile.gif, w jakiej firmie masz te AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co i jak bo nie wiem co chciałeś mi przekazać.

To, że w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, a takim jest casco, WSZYSTKO* jest umowne, więc może być w OWU zapis "wypłata tylko na podstawie FV".

* z absolutnie minimalnymi wyjątkami, jak chociażby klauzule niedozwolone/abuzywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytaj najpierw OWU AC poniewaz sporo firmma klauzule że nie odpowiadają za uszkodzenia w

> związku z ruchem pojazdu z otwarta klapa/drzwiami.

Ja poszedłbym dalej:

Rażące niedbalstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.