Skocz do zawartości

Spring lock - Jak to działa?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już o rozerwanym wężu klimatyzacji. Jazda bez niej to katastrofa zlosnik.gif, więc muszę jak najszybciej ją naprawić. Niestety - okazało się, że wąż jest spięty złączem spring-lock i aby go rozłączyć chciałbym kupić zestaw:

zestaw do rozpinania

Patrzę na zdjęcia - za nic nie mogę wymyślić, jak działa to urządzenie do rozpinania.... ktoś oświeci? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem już o rozerwanym wężu klimatyzacji. Jazda bez niej to katastrofa , więc muszę jak

> najszybciej ją naprawić. Niestety - okazało się, że wąż jest spięty złączem spring-lock i aby

> go rozłączyć chciałbym kupić zestaw:

> zestaw do rozpinania

> Patrzę na zdjęcia - za nic nie mogę wymyślić, jak działa to urządzenie do rozpinania.... ktoś

> oświeci?

sposob jest taki, aby uzyc trytki , zapiac ja na weżu i wsunąć srubowkrętem w to złącze aby sprezynka sie podniosla do góry i wtedy to rozepniesz, ja tego nie stosowalem, ale ponoc dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sposob jest taki, aby uzyc trytki , zapiac ja na weżu i wsunąć srubowkrętem w to złącze aby

> sprezynka sie podniosla do góry i wtedy to rozepniesz, ja tego nie stosowalem, ale ponoc

> dziala.

hmmm....ale jak zapnę na wężu trytkę, to przecież nie wsunę jej całym obwodem pod złącze...miejsce zapinki nie wlezie hmm.gif

ale masz rację - można spróbować, poza tym ktoś tu nie dawno pisał o wsunięciu cienkiego plastiku pod złącze - może najpierw przetestuję te patenty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno temat był omawiany.

> Pozdrawiam BAS

Z tamtego tematu nie wynika (przynajmniej dla mnie) jak działa zestaw do rozpinania - a o to mi chodzi w tytułowym poście...na foto z aukcji widzę jakieś zapinki/ tulejki w różnych kolorach - i co z tym robię? Domyślam się, że zakładam na przewód, ale co dalej? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może to pomoże: po angielsku

Założyć, zacisnąć, pociągnąć rurki....dalej nie bardzo rozumiem jak to działa....

nic to - dziś spróbuję domowych patentów, jak polegnę, jutro zamówię zestaw do rozpinania, bo widzę na obrazkach, ze jednak działa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założyć, zacisnąć, pociągnąć rurki....dalej nie bardzo rozumiem jak to działa....

Moim zdaniem przyrząd specjalny ściska obwodowo sprężynę, powodując, że jej kształt (w przekroju) zmienia się z owalnego na bardziej okrągły, przez co zmniejsza się nacisk jej wewnętrznej krawędzi na ścianki przewodu i można rozłączyć złączkę.

Trytytka albo opaska skręcana faktycznie mogłaby to załatwić - założyć ją na pierścień ze sprężyną i solidnie ściągnąć, a potem rozłączyć przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem przyrząd specjalny ściska obwodowo sprężynę, powodując, że jej kształt (w przekroju)

> zmienia się z owalnego na bardziej okrągły, przez co zmniejsza się nacisk jej wewnętrznej

> krawędzi na ścianki przewodu i można rozłączyć złączkę.

> Trytytka albo opaska skręcana faktycznie mogłaby to załatwić - założyć ją na pierścień ze sprężyną

> i solidnie ściągnąć, a potem rozłączyć przewody.

Już wiem jak to działa- kolega wyżej wytłumaczył. Zakładasz na przewód, zamykasz, przesuwasz w kierunku złącza. Element założonej tulejki wchodzi do złącza i podnosi sprężynkę. Z trytką będzie gorzej, bo nie da się jej wsunąć pod złącze całym obwodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już wiem jak to działa- kolega wyżej wytłumaczył. Zakładasz na przewód, zamykasz, przesuwasz w

> kierunku złącza. Element założonej tulejki wchodzi do złącza i podnosi sprężynkę.

Ale w angielskim opisie nie ma mowy o przesuwaniu i wsuwaniu czegoś pod coś. Jeśt ściśnięcie sprężyny "od góry", czyli po obwodzie i rozsunięcie przewodów na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przyszła paczka z przyrządami do rozpinania złączek. Założyłem na przewód, docisnąłem tak, żeby kołnierz wlazł w złączkę i ... nie moge tego rozłączyć oslabiony.gif

To jest tak mocno zatrzaśnięte? niewiem.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.