Skocz do zawartości

Diesel 2,2 DTI padnięty wał


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, czy to jakaś typowa przypadłość tego silnika?

Pacjent to Omega 2,2 DTI chyba 120 KM, rok 2001, ta poliftowa.

Kumplowi własnie poleciał wał. Jak się domyślam, nie ma sensu naprawiać silnika, ze względu na wysokie koszty. Najlepiej będzie chyba kupić cały używany silnik.

Może ktoś zna namiary do sprawdzonych handlarzy? Gdzie szukać, a może jednak naprawiać? Co mogło jeszcze polecieć, przy takiej awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Panowie, czy to jakaś typowa przypadłość tego silnika?

Znam przypadek 2.0 DTI czyli mniejszy brat, w którym również doszło do pęknięcia wału. Przyczyna nieznana, został wstawiony drugi silnik.

EDIT: Cytat z innego forum:

Quote:

No niestety pęknięte wały w 2.2 DTI to porażka tych silników. Mi pękł przy około 160 tys. km. W warsztacie w którym wymieniałem, powiedzieli mi, że to już trzeci, który wymieniali po pęknięciu wału, a minął już grubo ponad rok, więc pewnie przybyło im jeszcze takich oplów.

Reguły nie ma, znajomy ma Vectre, którą przejechał ponad 300 tys. i jakoś się trzyma. Ciekawe tylko czy to była jakaś czarna seria wadliwych odlewów w 2002-2003 r. Bo z 2004 to chyba się już nie zdarzało?

Ja proponuję znaleźć anglika w którym siedzi ten silnik jeszcze, odpalić, sprawdzić i poczekać aż wyjmą. Ja takiego trafiłem, z całkiem niskim przebiegiem - udokumentowanym. A tak jak Tomco mówi, wszystkie części poza wałem są dobre.

I jeszcze jedno uważać trzeba na amatorów rozbieraczy tych silników, bo ja akurat trafiłem na takiego co nie miał klucza do odkręcenia pompy i rozebrał mi cały rozrząd, żeby się do niej dostać. A to niestety podrożyło cały swap o 800 zł.


A google na to: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam przypadek 2.0 DTI czyli mniejszy brat, w którym również doszło do pęknięcia wału. Przyczyna

> nieznana,

Znam goscia, który na własne życzenie urwał wał w 2.0DTI. Po prostu przekręcił silnik yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam pierwsze slysze, zeby wał był typową usterką tych silnikow. Typowy w tym silniku jest pad

> pompy wtryskowej czy urwane kolo pasowe walu korbowego, ale nie wal...

Typowa, czy nie, ma chłop problem. Chyba samochód sie obraził, bo wcześniej z żona rozmawiał o jego sprzedaży, a za chwilę bumm.. Teraz kupe forsy wpakuje, aby go sprzedać swieca.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.