Skocz do zawartości

[H] Tylne światło pozycyjne/stop


Kamil_123

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zauważyłem, że tylne prawe światło pozycyjne/stopu świeci jakoś kiepsko - słabiej niż lewe. Nie miałem serca się za to zabrać, aż do dzisiaj biglaugh.gif. Myślałem, że to wina żarówki - dlatego kupiłem 2 aby od razu wymienić z prawej i lewej stronie. Po wymianie sytuacja jest dokładnie taka jak była. Prawe światło cały czas świeci słabiej niż lewe - dotyczy to zarówno pozycji jak i stopu. Nie miałem miernika żaby to zmierzyć, ale tak na szybko wygląda tak jakby było podawane za małe napięcie - możliwe to hmm.gif. Spotkaliście się może z podobnym przypadkiem? Samochód to Astra H kombii, żarównik 12V21W. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi - chciałbym spróbować sam zdiagnozować/usunąć usterkę zanim wybiorę się do elektryka zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląda tak jakby było podawane za małe napięcie - możliwe to?

Raczej niemożliwe - prędzej TAM jest słaba masa, sprawdź połączenia od strony masy. Porównaj też oba światła cofania i kierunkowskazy, jeśli mam rację, nie będą równo świecić (włącz awaryjne i porównasz).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawało mi to spokoju... Sprawdziłem napięcie odpowiednio 6V (pozycja), 12V (stop). Co ciekawe nie wiedziałem, że w momencie włączenie świateł (przekręcenia przełącznika) komp sprawdzi, że brakuje odbiornika prądu (żarówki) to napięcie jest automatycznie wyłączane. Masa też niby była OK. Przyjrzałem się bliżej mocowaniu żarówki - wina leżała po stronie zaśniedziałego styku. Parę razy skrobnąłem śrubokrętem usuwając na lot i pomogło - świeci aż miło yay.gif. Wątek do hasioka banana-wave.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.