Skocz do zawartości

Spuszczenie/wypompowywanie paliwa ze zbiornika z diesla


kin54

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mimo przyoszczędzenia inżynierów Opla na wielu materiałach (głownie wygłuszających wnętrze) chciałbym bardzo pozytywnie ocenić jakość i niezawodność Astry Classic G z17dtl wyprodukowanej w Gliwicach w 2007 roku. Kilka dni temu Astra wskutek kolizji drogowej zakończyła swój żywot na tym świecie i zostanie pewnie dawca organów. W związku z tym iż wrak pojazdu zostanie w całości odkupiony przez złomiarzy mam następujące pytanie:

Jak spuścić paliwo takiego samochodu?

-wężyk da się wprowadzić przez wlew i pociągnąć ustami (tfu)?

-czy w zbiorniku jest jakaś pompa wstępna? czy działa ona jak w benzyniakach, kilka sekund po przekręceniu zapłonu? czy dostęp jest dobry do niej pod siedzeniem czy może lepiej się do tego paliwa dobrać poprzez wężyki przy filtrze paliwa?

Astra stoi na parkingu z dala od mojego miejsca zamieszkania. Nie mam wiec możliwości spojrzeć na konstrukcje tych elementów. Poradźcie jak to zrobić. icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie węża przez wlew raczej nie przejdzie. Za duże zakręty po drodze. Pompy w baku też nie ma.

Proponuję ściągnąć wlew z baku (jedna opaska) i wtedy zaaplikować wąż do spuszczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wprowadzenie węża przez wlew raczej nie przejdzie. Za duże zakręty po drodze. Pompy w baku też nie

> ma.

rzeczywiście wężyk wpuszczany wlewem paliwa nie "wyrabiał na zakrętach"

> Proponuję ściągnąć wlew z baku (jedna opaska) i wtedy zaaplikować wąż do spuszczania.

udało się przez otwór pod siedzeniem w którym siedzi chyba czujnik-pływak poziomu paliwa.

stary akumulator + pompka paliwa z jakiego innego "rozbitka" + wężyki =>dały rade

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wywiercić wkrętarką akumulatorową dziure w najniższym punkcie zbiornika, podstawić jakieś naczynie

> i niech leci..

> i tak Ci się do niczego już nie przyda.

jest to jakiś koncept wink.gifblush.gif

ale szkoda było mi brudzić wkrętarki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.