Skocz do zawartości

AG kody błędów.


wiech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy, jak zinterpretować wymrugane błyski w astrze G z silnikiem X16XEL (2000r). Błyskało następująco: 6, 1, 2, 10, 1, 3, 10, 10, 1, 7, 10, 10, 1, 10, 5, 1, i dalej od początku. Kod chyba 4 cyfrowy, ale nie jestem pewien. Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Błyskało

>następująco: 6, 1, 2, 10, 1, 3, 10, 10, 1, 7, 10, 10, 1, 10, 5, 1, i >dalej od początku. Kod

> chyba 4 cyfrowy, ale nie jestem pewien. Proszę o podpowiedzi.

> Pozdrawiam.

Jesteś pewny tej 6 na początki ? Z tego co pamiętam kody zaczynają się od 10 na początku... Wydaje mi się że czegoś brakuje błąd z tego co pamiętam wygląda 10, 1, 3, 10 to 0130 10, 1, 7, 10 to 0170 a tu: 10, 1, 10, 5, 1 to raczej 10, 1, 10, 5 czyli 0105 sprawdź jeszcze raz/ może od tego mrugania Ci się pomyliło - ja sprawdzałem zawsze kilka razy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewny tej 6 na początki ?

Dzięki za odpowiedź.

Sprawdziłem jeszcze 5 razy. Nie chce być inaczej. Zaczyna się od 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> koledzy, jak zinterpretować wymrugane błyski w astrze G z silnikiem X16XEL (2000r). Błyskało

> następująco: 6, 1, 2, 10, 1, 3, 10, 10, 1, 7, 10, 10, 1, 10, 5, 1, i dalej od początku. Kod

> chyba 4 cyfrowy, ale nie jestem pewien. Proszę o podpowiedzi.

> Pozdrawiam.

Gdy są błędy, to trzeba liczyć też pierwsze zapalenie CE, więc dodajesz z przodu 1 lub dodajesz 1 do pierwszej liczby w zależności od długości przerwy między impulsami (między liczbami są dłuższe):

1612 - Immobilizer - Brak lub nieprawidłowy sygnał blokady rozruchu

0130 - O2 Sensor otwarty obwód

0170 - Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata

0105 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP

Potwierdza to 1 na końcu, która jest w drugiej serii na początku!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1612 - Immobilizer - Brak lub nieprawidłowy sygnał blokady rozruchu

> 0130 - O2 Sensor otwarty obwód

> 0170 - Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata

> 0105 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP

Dziękuję, rzeczywiście to brzmi logicznie. Jeszcze jedna prośba o jakiś komentarz do tych do tych błędów. Jakie działania należy podjąć? Co sprawdzać? Immobiliser działa, w każdym razie samochód się uruchamia bez problemów, 0130 - czy to znaczy że nie działa sonda lambda? Skład mieszanki - gdzie szukać winy? I czy MAP do wymiany?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CE się świeci, czy nie?

Właśnie się świeci, stąd moje dociekanie. Akumulator był odłączany, więc jeśli tak można je skasować tzn błędy są.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.