Skocz do zawartości

Przekaźnik wycieraczek Corsa c - gdzie jest i jak działa?


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

Zaintrygowany tym wątkiem na kąciku 99% Astry (czy jakoś tak... spineyes.gifbiglaugh.gif) oraz zniesmaczony dotychczasowym (debilnym) działaniem tandemu spryskiwacz-wycieraczki rozpocząłem dziś poszukiwania przedmiotowego przekaźnika w skrzynce pod maską w ojcowej corsie.

I tak: wycieraczki oraz spryskiwacz (bo spryskiwaczem je uruchamiałem, do prób były w powietrzu) działały niezależnie od tego, który przekaźnik zdemontowałem, co mnie troszkę zaskoczyło... hmm.gif dlatego prosił bym o pokazanie palcem, który przekaźnik steruje wycieraczkami? A może to jest inny układ, niż opisany na kąciku Astry? Myślałem, że kiedy trafię na ten odpowiedni, to wycieraczki przestaną działać, a tu zonk... icon_eek.gif

Generalnie moim celem było, aby rozruch wycieraczek nie był równoczesny z wytryskiem płynu, tylko opóźniony tak, by szyba była już spryskana - teraz pierwszy ruch ramion jest w zasadzie na sucho sciana.gif

Koledzy astromaniacy stosowali przekaźnik SKODA 6U0 955 532D: ma on 6 odnóży: 5 jak w każdym innym przekaźniku, a 6 nóżka jest cieńsza i mniejsza. W skrzynce był też przekaźnik z sześcioma nóżkami, ale - niestety - dodatkowa nóżka jest "lustrzanym odbiciem" tego skodowskiego; dodatkowo nie ma on jednej "głównej" nogi, co wg opisu do APE 23 stanowi o niekompatybilności tego rozwiązania?

Jeśli tak, to szkoda, już myślałem, że znalazłem lek na całe zło... beksa.gif

Pozdrawiam - romano11 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki:

2_1265801328.gif

6 - wycieraczki szyby przedniej, stopień I/praca okresowa

9 - wycieraczki szyby przedniej, stopień II

8 - spryskiwacz szyby przedniej

10 - spryskiwacz szyby tylnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.