Skocz do zawartości

radio do thalii / clio


chudy607

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam z sąsiedniego kącika zlosnik.gif

zakupiłem ostatnio Thalię z 2007 roku wersja Alizee, bez radia. wygląda to tak:

C21906446_6.jpg

nie ukrywam, że najchętniej wrzuciłbym do niej radyjko oryginalne.

p1030044o.jpg

znalazłem już sobie nową ramkę nawiewów i wyświetlacz, ale przy okazji natknąłem się na parę problemów:

1) są różne wyświetlacze. jedne mają dwa gniazdka, inne jedno.

2) we wszystkich oryginalnych radiach renault z tyłu znalazłem tylko 5 gniazdek: 2x ISO, gniazdko do zmieniarki, telefonu i wejściowe audio TCM (czy jakoś tak) (lub tylko 4 - bez jednego 6-pinowego złącza)

W jaki sposób ma być połączone radio i wyświetlacz? jest od tego jakiś osobny kabel, czy są połączone przez wiązki samochodu? i gdzie na radiu jest gniazdko do wyświetlacza?

3) jak zdjąć ten plastik osłaniający nawiewy? zlosnik.gif nie chciałem targać na siłę, a wygląda na to, że siedzi dość mocno niewiem.gif

Przekopałem szukajkę, robiłem research na allegro, a nawet instrukcję po czesku czytałem ... facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może średnio odpowiem na Twoje pytanie, ale czy nie lepiej bedzie znalezc jakies fajne nowe radio,

> ktore moim skromnym zdaniem zagra o wiele lepiej niz oryginal.

> Mniej rzezbienia, a efekt dziwkowy lepszy.

tylko jemu prawdopodobnie chodzi o efekt końcowy z oryginalnym wyświetlaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko jemu prawdopodobnie chodzi o efekt końcowy z oryginalnym wyświetlaczem

No o tym wlasnie pisze, czy ten wyswietlacz i oryginalne radio ma wogole sens. Kupic lepsze radio, włożyć i cieszyc sie a nie wyswietlacze , plastiki. Jeszcze zeby to oryginalne radio to jakis wynalazek byl.

Ale w takim aucie, jakos niebardzo chcialoby mi sie walczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są moduły które wyświetlaja wszystko i działaja z kierownicą.

Ale modul pewnie znowu 150 albo 200zl a za to juz do tego radia kupilby lepsze glosniki.

Moja zona obecnie jezdzi po miescie tylko clio II, a ze lubie sie bawic wywalilem oryginalne radio. Wsadzilem kenwooda za 250zl nowego do tego w drzwi nowe glosniki PB niedrogi wzmacniacz i moze nie jest to oryginal ale gra duzzzo lepiej.

Oryginal to moze w jakims lepszym aucie wyglada gdzie radio wbudowane jest ladnie w deske. A w renault zwlaszcza takiej klasy to musze przyznac ze prostota w kazdym calu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może średnio odpowiem na Twoje pytanie, ale czy nie lepiej bedzie znalezc jakies fajne nowe radio,

> ktore moim skromnym zdaniem zagra o wiele lepiej niz oryginal.

> Mniej rzezbienia, a efekt dziwkowy lepszy.

a ja ci powiem ze w moim clio miałem zawsze problem z Radiem i choć miałem różnych producentów to gubiły stacje ok.gif

a na oryginalnym było ok więc to nie win anteny ok.gif

teraz mam zwykłe oryginalne radio i działa bardzo przyjemnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja ci powiem ze w moim clio miałem zawsze problem z Radiem i choć miałem różnych producentów to

> gubiły stacje

> a na oryginalnym było ok więc to nie win anteny

> teraz mam zwykłe oryginalne radio i działa bardzo przyjemnie

Mam Kenwooda gra duzo lepiej niz oryginal. Radio gra bez zmian, stacje odbieraja na tym samym poziomie wiec tego nawet nie bralem pod uwage.

A jezdzi sie teraz tym toczydelkiem calkiem spokojnie i musze przyznac ze jak na auto do miasta jest swietne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Kenwooda gra duzo lepiej niz oryginal. Radio gra bez zmian, stacje odbieraja na tym samym

> poziomie wiec tego nawet nie bralem pod uwage.

> A jezdzi sie teraz tym toczydelkiem calkiem spokojnie i musze przyznac ze jak na auto do miasta

> jest swietne.

Ja sobie kupiłem clariona tego http://moto.allegro.pl/clarion-cz202e-cz202eg-cz202er-na-2012-gratisy-i2387817224.html i gra fajnie .Mam pomarańczowie podswietlenie deski,ale wziołem zielony smile.gif na fabrycznych głosnikach gra dośc dobrze ,na jakis nowych pewnie by lepiej grało.Z tym że w drzwiach sa jednodrozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mniej rzezbienia, a efekt dziwkowy lepszy.

ale mnie nie na wyrywanie dziwek to potrzebne hahaha.gifgrinser006.gif

a tak serio:

autem nie będę jeździł ja, tylko mama - nie potrzebuje żadnego super sprzętu, wystarczy, że będzie można radia posłuchać

jako że auto stoi pod blokiem, to potrzebuję nieatrakcyjnego, zwykłego radia, które nie przedstawia wartości dla złodziei... no i nie ma wyświetlacza cool.gif

IMHO seryjne nadaje się do tego idealnie spy.gif

zabawa z plastikami mi nie przeszkadza, byleby koszty były rozsądne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale mnie nie na wyrywanie dziwek to potrzebne

> a tak serio:

> autem nie będę jeździł ja, tylko mama - nie potrzebuje żadnego super sprzętu, wystarczy, że będzie

> można radia posłuchać

> jako że auto stoi pod blokiem, to potrzebuję nieatrakcyjnego, zwykłego radia, które nie przedstawia

> wartości dla złodziei... no i nie ma wyświetlacza

> IMHO seryjne nadaje się do tego idealnie

> zabawa z plastikami mi nie przeszkadza, byleby koszty były rozsądne ...

Jak jezdzic bedzie mama to kup zwykle marketowe radio za 100zl i tyle. Mniej roboty i tez malo atrakcyjne dla zlodzieja.

Ale Twoja kasa i Twoje zabawki jak dla mnie wsadzanie oryginalnego radia i dokladanie wyswietlacza to gra niewarta swieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jezdzic bedzie mama to kup zwykle marketowe radio za 100zl i tyle.

to nie ma super wyglądać i grać, ale jednak chodzi o to, żeby pograło dłużej niż przez miesiąc... po serwisach z radiem bujać się nie zamierzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie ma super wyglądać i grać, ale jednak chodzi o to, żeby pograło dłużej niż przez miesiąc...

> po serwisach z radiem bujać się nie zamierzam

No to wkladaj co tam masz wkladac ale kto da Ci gwarancje, ze ten przebiegany oryginal pogra dluzej niz miesiac zlosnik.gif

Niestety mialem oryginal i jak znajde bede mogl Ci go wyslac ale jak dla mnie gra padlowato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

pora odgrzać kotleta icon_rolleyes.gif

ostatecznie padło na oryginalne radyjko renault z wyświetlaczem (z kangoo podobno)

wszystko pięknie, radio oczywiście przygotowane do podpięcia ISO. u mnie w aucie też kostki ISO

I SO? i guzik, i nie bangla ... beksa.gif

( radio sprawne, jakby kto pytał )

okazuje się, że na pinie podtrzymującym pamięć (4) nie ma prądu

podpowie ktoś, gdzie ten kabel się zaczyna, żeby można było sprawdzić ciągłość obwodu? póki co nie udało mi się dorwać odpowiedniego schematu elektrycznego, a rozwalać deski rozdzielczej nie zamierzam sciana.gif

edytka:

skąd najbliżej/przy najmniejszym demolowaniu auta pociągnąć 12V bezpośrednio z aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.