Skocz do zawartości

Piszczace ..... koło


PAFcioKRAK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki maly problemik z Misiem smile.gif

Otoz od jakiegos czasu piszczy mi cos w kole, z tego co slysze jest przod od strony kierowcy.

Pisk, taki metaliczny, moim zdaniem ciutke inny niz obcierajacy klocek o tarcze, pojawia sie w czasie jazdy.

I teraz tak, jak nacisne delikatnie na hamulce, ale tak nie czujac hamowania, piszcze ustaje ale pojawia sie, ale i to nie zawsze po puszczeniu hamulca.

Dzwiek piszczenia zmienia sie jak delikatnie ruszam kierownica, w przy mocniejszym skrecie znika zeby sie pojawic jak sie kierownice wyprostuje.

Tarcze klocki nowe, zarowno na nich jak i na nowych piszczy.

Po wymianie jak piszczalo.

Wycieczka do mechanika, pro forma sprawdzenie, czyszczenie i smarownie wszystkiego (widzialem jak to robil chociaz bylo wszystko ok) i .....dalej to samo.

Piszczy nie zawsze, mam wrazenie ze jak troche dluzej pojazdze to wtedy zaczyna dawac w kosc.

Moze to byc lozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem łożysko odpada. Na bank to będą klocki. Ja teraz w mojej Pandzie mam dokładnie to samo, tyle, że ja mam hamulce z przodu już lekko zajechane. Gdy sie rozgrzeją, to z prawego przedniego koła wydobywa się pisk, czasami wręcz tak głośny, że ludzie sie patrzą co to jedzie :D Gdy nacisnę na pedał hamulca pisk znika (nie zawsze), a gdy odpuszczę pedał, to ponownie pojawia się za jakieś parędziesiąt metrów. Pisk zmienia swoją intensywność podczas ruszania kierownicą. Zauważyłem także, że koło prawe bardziej się nagrzewa od lewego, także u mnie na 100% wina leży po stronie klocków. Ja nawet nie będe sie bawił w żadne czyszczenie, bo jak mówiłem z przodu hamulce i tak mam do wymiany. Tarcze mają już przerobione 100 tys.km, a klocki ponad 40 tys.km. Także wszystko kwalifikuje sie do wymiany.

Może u ciebie jest coś źle spasowane? Albo jakiś luz jest i klocek podczas jazdy sie rusza i ociera o tarczę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie wszystko posprawdzane, dwukrotnie nawet.

Oczywiscie po wymianie na nowe tarcz i klockow.

No i kolko to co niby piszczy nie grzeje sie bardzie niz drugie a juz na wszelki wypadek sprawdzam po kazdej jezdzie smile.gif

Z drugiej strony mam wrazenie ze lozyska/lozysko halasuja i dzwiek jest zalezny od skrecania kierownica.

Stad wlasnie tak kombinuje czy to nie lozysko, tym bardziej ze wczesniej lekko kolo mi sie grzalo bo klocek sie przyblokowal od syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano wlasnie wszystko posprawdzane, dwukrotnie nawet.

> Oczywiscie po wymianie na nowe tarcz i klockow.

> No i kolko to co niby piszczy nie grzeje sie bardzie niz drugie a juz na wszelki wypadek sprawdzam

> po kazdej jezdzie

> Z drugiej strony mam wrazenie ze lozyska/lozysko halasuja i dzwiek jest zalezny od skrecania

> kierownica.

> Stad wlasnie tak kombinuje czy to nie lozysko, tym bardziej ze wczesniej lekko kolo mi sie grzalo

> bo klocek sie przyblokowal od syfu.

łożysko padło przy 80 tys. km ??

trochę dziwne, ja mam oryginalne przy 215 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to... jakby sporo za malo zeby lozysko wyzionelo ducha - chyba ze moze kolo mialo wczesniej jakies

> przygody

No wlasnie i to jest dziwne bo nie mialo przygod.

Aczkolwiek jak sie tak wsluchac "gada" sobie w trakcie jazdy, tzn tak ok. 40 km/h dosc mocno slychac pozniej

coraz ciszej itd. Na zakrecie to samo.

Niemniej chyba poczekam jakis czas, bo jak na razie przestalo piszczec. Ale tez i malo jezdze chwilowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego, u mnie głównie piszczało delikatnie jak trochę przejechałem, a szczególnie przy dużej prędkości np. autostrada i zakręt. Przy lekkim wciśnięciu hamulca dźwięk milkł.

Wnioskowałem, że klocek pod wpływem siły odśrodkowej delikatnie dociska do tarczy i wydaje taki dźwięk. Po dłuższym zastanowieniu przypomniałem sobie, że lewe koło miało przypieczony tłoczek/klocki w efekcie tarcza i klocki "trochę" się zagrzały. Pewnie materiał klocka a i tarczy zmienił właściwości, stał się twardszy lub coś podobnego. Przez jakiś czas jeździłem i udawałem, że tak ma być.... a potem wymiana klocków ze względu na zużycie i cisza! (były i są klocki LUCAS TRW). Być może to taki urok klocków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem coś podobnego, u mnie głównie piszczało delikatnie jak trochę przejechałem, a szczególnie

> przy dużej prędkości np. autostrada i zakręt. Przy lekkim wciśnięciu hamulca dźwięk milkł.

> Wnioskowałem, że klocek pod wpływem siły odśrodkowej delikatnie dociska do tarczy i wydaje taki

> dźwięk. Po dłuższym zastanowieniu przypomniałem sobie, że lewe koło miało przypieczony

> tłoczek/klocki w efekcie tarcza i klocki "trochę" się zagrzały. Pewnie materiał klocka a i

> tarczy zmienił właściwości, stał się twardszy lub coś podobnego. Przez jakiś czas jeździłem i

> udawałem, że tak ma być.... a potem wymiana klocków ze względu na zużycie i cisza! (były i są

> klocki LUCAS TRW). Być może to taki urok klocków. Pozdrawiam

hm.... mam te same klocuchy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. Obecne klocki zużyte w ok 50%, tarcze nowe (mają zrobione jakieś 40k km). Jak się hamulce rozgrzeją to z prawego koła piszczy jakby świnię zażynał. Mam też takie wrażenie, że wtedy to koło cały czas hamuje mimo puszczonego pedału hamulca. Zaciski i prowadnice były już czyszczone wiele razy ale to nie pomaga. Zaryzykuję kolejną wymianę klocków. Doradźcie proszę jakie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolego... jezeli problem sie powtorzy to sproboj prowadnice w zacisku co wkladasz klock posmarowac pasta meidzowana(ok7zl za tubke) jak rowniez miejsce gdzie dociska tloczek klocek oraz zdrugiej strony miejsce styku klocka z zaciskiem... moze ci pomoze:Djezeli ci sie grzeje kolo tzn ze klocek nie odbija..moze syf na sprezynkach? mozesz jeszcze troszke zeszlifowac klocek na prowadnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.