Skocz do zawartości

Naprawa z OC sprawcy... uszkodzona felga i brak w sklepie


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak to teraz ugryźć... ???

Felga jest uszkodzona, trzeba ją wymienić, niestety takowych nie da się dostać na chwilę obecną.

Co zrobić w takim przypadku?

Żądać od TU nowego kompletu (innego) w takiej samej cenie? Raczej będą mnie zbywać, a ja nie mam zamiaru jeździć na uszkodzonej ani na stalowej skoro mam 3 dobre felgi.

Pomóżcie jeżeli ktoś już ogarniał taki przypadek 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak to teraz ugryźć... ???

> Felga jest uszkodzona, trzeba ją wymienić, niestety takowych nie da się dostać na chwilę obecną.

> Co zrobić w takim przypadku?

> Żądać od TU nowego kompletu (innego) w takiej samej cenie? Raczej będą mnie zbywać, a ja nie mam

> zamiaru jeździć na uszkodzonej ani na stalowej skoro mam 3 dobre felgi.

> Pomóżcie jeżeli ktoś już ogarniał taki przypadek

ja bym na początek wziął zastępczaka ... w moim przypadku znacznie przyspieszyło to ruchy w mojej sprawie ... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żądaj przywrócenia stanu technicznego pojazdu do sytuacji przed zdarzeniem, czyli pełnego kompletu

> felg aluminiowych.

Ale jak to uargumentować? TU nie naprawia samochodu własnoręcznie, tylko wycenia szkodę. Felga kosztuje X, TU wypłaca X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak to uargumentować? TU nie naprawia samochodu własnoręcznie, tylko wycenia szkodę. Felga

> kosztuje X, TU wypłaca X.

Tutaj moim zdaniem jedynym argumentem są względy estetyczne, które nie są wyceniane.

Bo jak inaczej domagać się zakupu kompletu kół, w sytuacji gdy nie można zamówić jednej brakującej felgi...

Chyba że wziąć pod uwagę parametry felgi i jeśli one są unikatowe, to jest furtka do zakupu kompletu innych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym na początek wziął zastępczaka ... w moim przypadku znacznie przyspieszyło to ruchy w mojej

> sprawie ...

to akurat mam od razu, wyjdzie na to że będę musiał go oddać i jeździć busem bo oddają za technologiczny czas naprawy + przyjazd rzeczoznawcy czyli w moim przypadku 14 dni, a auto stoi nieruszone cały czas, okres już się zaraz skończy zlosnik.gif potem zasłaniają się ustawą o minimalizacji szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj moim zdaniem jedynym argumentem są względy estetyczne, które nie są wyceniane.

> Bo jak inaczej domagać się zakupu kompletu kół, w sytuacji gdy nie można zamówić jednej brakującej

> felgi...

> Chyba że wziąć pod uwagę parametry felgi i jeśli one są unikatowe, to jest furtka do zakupu

> kompletu innych felg.

Na szczęście ET40 jest w niewielu podobnych felgach, nawet fabryczne mają ponad 50 więc to mnie może chyba trochę ratować.

Oj zapowiada się długa walka i znienawidzenie do jednego z TU angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szczęście ET40 jest w niewielu podobnych felgach, nawet fabryczne mają ponad 50 więc to mnie

> może chyba trochę ratować.

> Oj zapowiada się długa walka i znienawidzenie do jednego z TU

Kupno używki (pojedynczej felgi takiej samej) nie wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serio na alledrogo nie ma?

są w ofercie ale nie ma dostępnych, o używkach nie wspominam nawet wink.gif

Ale spoko, jedna z wiodących firm na PL rynku przed chwilą zdołała załatwić dla mnie 1 szt, więc problemu chyba nie będzie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie jest jakoś tak że jak wycenią daną rzecz to w razie czego muszą Ci podać informację gdzie

> za tą cenę możesz ją kupić ?

Oni robią wycenę i następuje decyzja poszkodowanego - kasa do ręki, albo faktura na naprawę (bezgotówkowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieruszone cały czas, okres już się zaraz skończy potem zasłaniają się ustawą o

> minimalizacji szkody.

W jakim TU likwidujesz tę szkodę?

Samochód zastępczy należy Ci się do czasu usunięcia szkody, czyli naprawy bezgotówkowej lub wypłaty odszkodowania - wyrok Sądu Najwyższego. Co nie znaczy oczywiście, że część firm ubezpieczeniowych robi problem (historia mojego kolegi, który likwidował szkodę w Axa Direct).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakim TU likwidujesz tę szkodę?

> Samochód zastępczy należy Ci się do czasu usunięcia szkody, czyli naprawy bezgotówkowej lub wypłaty

> odszkodowania - wyrok Sądu Najwyższego. Co nie znaczy oczywiście, że część firm

> ubezpieczeniowych robi problem (historia mojego kolegi, który likwidował szkodę w Axa Direct).

Link4 niestety.

Nie martwię się bo auto mam od znajomego, nawet jak nie dadzą tylu dni ile chcemy to jakoś to załatwimy inaczej i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.