Skocz do zawartości

Smarowanie łańcucha


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości się zapytam wink.gif

bo wczoraj przy pifffku wyczyściłem motorek i zabrałem się za smarowanie łańcucha

Czy wy czyścicie wszystko ze starego smaru tj. odkręcacie osłony zebatek przód i tył zbieracie stary smar z wszędobylskim brudem - później zgodnie z instrukcją wink.gif myjecie i dopiero po wyschnięciu nowy smarek i skręcacie do kupy.

Czy tylko ja się bawię za każdym smarowaniem w takie zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nabija sie syfu siadam z pędzelkiem i naftą, klade pod spod naczynie i jade. Zuzywam mało nafty a domywam pieknie. potem daje temu troche czasu i smaruje.

Plus jest taki ze łancuch czyściutki

Minus jest taki ze wymywasz totalnie smar, i zazwyczaj trzeba po krotkiej jezdzie zrobic "dosmarowanie"

teraz w crossie olewam to zupelnie, i dokładam tylko nowy smar (tam napęd i tak wytrzumuje "chwile")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wy czyścicie wszystko ze starego smaru tj. odkręcacie osłony zebatek przód i tył zbieracie

> stary smar z wszędobylskim brudem - później zgodnie z instrukcją myjecie i dopiero po

> wyschnięciu nowy smarek i skręcacie do kupy.

Ja smaruje olejem 80W-90 tak jak zaleca Honda i nie mam żadnego syfu na łańcuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie myje nafta tylko po sezonie. Inaczej wycieram na sucho, przedmuchuje sprężarka. Smaruje na ciepły łańcuch jak zaleca vavoline. Tu masz o myciu klik

Różne są szkoły, ale przedmuchanie sprężarką to chyba zły pomysł, bo "wbijasz" brud głębiej.

> Ja też smaruję olejem przekładniowym i fakt łańcuch jest czystszy niż w przypadku używania smarów w

> spreju, ale zauważyłem, że i tak nieco się brudzi i chyba czyszczenie jednak go niebawem czeka

Łańcuch nie ma być czysty. Ogniwa nie mają prawa się świecić:) Jak ogniwa są czarne to łańcuch jest nasmarowany:) Ja próbowałem kiedyś oleju. Może łańcuch jest dobrze nasmarowany, wytrzymuje to tyle co smar w sprayu i jest tańsze, ale felga strasznie się brudziła.

Co do czyszczenia, to ja rzadko czyściłem łańcuch z tego brudu. On sam się czyści w miejscach styku. To tylko sprawa estetyki. Jak robiłem porządne mycie motocykla, to czyściłem naftą, ale zazwyczaj (po każdym tankowaniu) Psikałem łańcuch odpowiednim sprayem.

Dobrym sposobem też jest wyczyszczenie boków łańcucha szmatką zaraz po popsikaniu kiedy jeszcze smar nie jest gęsty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łańcuch nie ma być czysty. Ogniwa nie mają prawa się świecić:) Jak ogniwa są czarne to łańcuch jest

> nasmarowany:) Ja próbowałem kiedyś oleju. Może łańcuch jest dobrze nasmarowany, wytrzymuje to

> tyle co smar w sprayu i jest tańsze, ale felga strasznie się brudziła.

Fakt, trochę brudzi, mało tego zdarza się, że zostawia na postoju kropki oleju, bo tuż po smarowaniu czasem coś kapnie. Ale u mnie łańcuch akurat się świeci, bo jednak olej jest jasny i przejrzysty, więc tak czy siak będzie się świecił grinser006.gif

> Co do czyszczenia, to ja rzadko czyściłem łańcuch z tego brudu. On sam się czyści w miejscach

> styku. To tylko sprawa estetyki. Jak robiłem porządne mycie motocykla, to czyściłem naftą, ale

> zazwyczaj (po każdym tankowaniu) Psikałem łańcuch odpowiednim sprayem.

> Dobrym sposobem też jest wyczyszczenie boków łańcucha szmatką zaraz po popsikaniu kiedy jeszcze

> smar nie jest gęsty.

Jeśli chodzi o estetykę, to mi akurat brud na łańcuchu nie przeszkadza, bardziej się zastanawiałem, czy to nie pogarsza smarowania i nie zwiększa zużycia łańcucha. W każdym razie zauważyłem, że z każdym kolejnym smarowaniem szczoteczka, którą nakładam olej na ogniwa, jest coraz brudniejsza, już po nałożeniu oleju na kilka ogniw robi się czarna icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch w moto czyszcze/smaruje co 500km, stawiam moto na stajaku i jadę najpierw zmywaczem a później psiakm smarem "S coś tam" na wewnętrzną stronę łańcucha tak z umiarem i cisnę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja smaruje olejem 80W-90 tak jak zaleca Honda i nie mam żadnego syfu na łańcuchu.

ok.gif

ja tez smaruje hipolem, serwisówka suzuki - mowiła stosowac ciezkie oleje maszynowe

po jezdzie, czyszcze, i smaruje pedzlem/ szczotka do zebow .

pod łancuch klade folie lub karton , resztki kapia i pozniej jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez smaruje hipolem, serwisówka suzuki - mowiła stosowac ciezkie oleje maszynowe

> po jezdzie, czyszcze, i smaruje pedzlem/ szczotka do zebow .

> pod łancuch klade folie lub karton , resztki kapia i pozniej jest ok.

ja też hipolem tyle, że hipol jest podawany automatycznie kropla co ustalony czas i nic nie czyszczę w między czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.