Skocz do zawartości

Kolizja a zniżki OC.


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę autem służbowym zarejestrowanym na szefową OC również, powoduję kolizję (nie groźną ale zawsze) Poszkodowanemu podaję dane z dowodu rej.,OC oraz moje. Za jakiś czas przychodzą papiery do firmy do wypełnienia. Wypełniam je i firma je odsyła,ja figuruje jako sprawca.

Czy w związku z tym tracę 10% zniżek na swoje prywatne auto jako sprawca czy nie bo auto nie było moje.

Z jednej strony byłem sprawcą kolizji, fakt.

Z drugiej strony ubezp.OC przypisane jest do auta a nie do kierowcy i to z tego ubezpieczenia poszkodowany będzie miał wypłacone odszkodowanie.

To jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadę autem służbowym zarejestrowanym na szefową OC również, powoduję kolizję (nie groźną ale

> zawsze) Poszkodowanemu podaję dane z dowodu rej.,OC oraz moje. Za jakiś czas przychodzą

> papiery do firmy do wypełnienia. Wypełniam je i firma je odsyła,ja figuruje jako sprawca.

> Czy w związku z tym tracę 10% zniżek na swoje prywatne auto jako sprawca czy nie bo auto nie było

> moje.

> Z jednej strony byłem sprawcą kolizji, fakt.

> Z drugiej strony ubezp.OC przypisane jest do auta a nie do kierowcy i to z tego ubezpieczenia

> poszkodowany będzie miał wypłacone odszkodowanie.

> To jak to w końcu jest?

Nie tracisz zniżek na prywatne auto, przerabiałem temat...niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadę autem służbowym zarejestrowanym na szefową OC również, powoduję kolizję (nie groźną ale

> zawsze) Poszkodowanemu podaję dane z dowodu rej.,OC oraz moje. Za jakiś czas przychodzą

> papiery do firmy do wypełnienia. Wypełniam je i firma je odsyła,ja figuruje jako sprawca.

> Czy w związku z tym tracę 10% zniżek na swoje prywatne auto jako sprawca czy nie bo auto nie było

> moje.

> Z jednej strony byłem sprawcą kolizji, fakt.

> Z drugiej strony ubezp.OC przypisane jest do auta a nie do kierowcy i to z tego ubezpieczenia

> poszkodowany będzie miał wypłacone odszkodowanie.

> To jak to w końcu jest?

Ty w dokumentach dot. stłuczki/kolizji figurujesz jedynie jako kierowca pojazdu

(Tobie może należeć się mandat, jeśli Policja zostanie wezwana),

zniżki straci właściciel auta wpisany w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty nie tracisz nic, ale szefowa traci znizki , wiec wypada jej te 100zł oddac za utrate znizki

Ciekawe czy jakby kazala mu cos szybko zawiezc gdzies, to mandat by pokryla za przekroczenie predkosci?

Szef to jest szef, wliczy se to w koszty dzialalnosci (i zeby nie bylo sam tez prowadze DG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy jakby kazala mu cos szybko zawiezc gdzies, to mandat by pokryla za przekroczenie

> predkosci?

Jakby kazala, to powinna pokryc mandat. Ale to juz zalezy od jej sumienia wink.gif Tak czy inaczej jakbym ja autem zarejestrowanym na szefa (wlasnie takim jezdze 50 tys km rocznie) mial stluczke, to na 100% bym oddal kase za utrate znizki - inaczej sobie nie wyobrazam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.