Skocz do zawartości

duże spalanie benzyny przy zapalaniu


jasio_stasio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam Pande 1.1 rocznik 2004 z LPG, jeżdżę na LPG książkowo, czyli uruchamiam na benzynie, przełączam na LPG ręcznie gdy silnik się trochę zagrzeje (przełączanie mam też automatyczne - przełącza się przy dużych obrotach silnika, ale przed uruchomieniem silnika przełączam całkowicie na benzynę, żeby mi się przypadkiem sam nie przełączył). Zauważyłem ostatnio, że po kilkunastu zapaleniach silnika (tak bliżej 10 niż 20) wskazówka pomiaru paliwa schodzi o jedną kreskę na mierniku. Mechanik mi mówił, że jest to kwestia sondy, która może trochę świrować jeśli samochód jest zasilany dwoma rodzajami paliwa, między którymi się przełącza. Miał ktoś z Was coś takiego? Uznać, że tak musi być, czy raczej coś przeczyścić/podregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > >Zauważyłem ostatnio, że po kilkunastu

> zapaleniach silnika (tak bliżej 10 niż 20) wskazówka pomiaru paliwa schodzi o jedną kreskę na

> mierniku. Mechanik mi mówił, że jest to kwestia sondy, która może trochę świrować jeśli

czy możesz to dokładniej opisać, nie rozumiem.

jeśli silnik pracuje na benzynie to ją zużywa co widać na wskażniku

> samochód jest zasilany dwoma rodzajami paliwa, między którymi się przełącza. Miał ktoś z Was

> coś takiego? Uznać, że tak musi być, czy raczej coś przeczyścić/podregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

1. Podpiąć kompa, zbadać dokładnie, czy błędów nie ma i czy wszystkie odczyty są prawidłowe.

2. Sprawdzić sondę lub dwie, jeśli masz.

3. Czujnik temperatury do zbadania.

4. Czujnik paliwa do zbadania.

5. Przepustnica-czyszczenie/świece/przewody WN/ filtr powietrza -wymiana.

Jaki przebieg pojazdu?

Jaki przebieg z LPG?

Kiedy robiony serwis LPG?

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich,

> mam Pande 1.1 rocznik 2004 z LPG, jeżdżę na LPG książkowo, czyli uruchamiam na benzynie, przełączam

> na LPG ręcznie gdy silnik się trochę zagrzeje (przełączanie mam też automatyczne - przełącza

> się przy dużych obrotach silnika, ale przed uruchomieniem silnika przełączam całkowicie na

> benzynę, żeby mi się przypadkiem sam nie przełączył). Zauważyłem ostatnio, że po kilkunastu

> zapaleniach silnika (tak bliżej 10 niż 20) wskazówka pomiaru paliwa schodzi o jedną kreskę na

> mierniku. Mechanik mi mówił, że jest to kwestia sondy, która może trochę świrować jeśli

> samochód jest zasilany dwoma rodzajami paliwa, między którymi się przełącza. Miał ktoś z Was

> coś takiego? Uznać, że tak musi być, czy raczej coś przeczyścić/podregulować?

Mechanik gada byle co byle by coś powiedzieć.

Nie wiem jaką masz instalację, bo od tego też dużo zależy, ale:

- Możliwe, że masz źle ustawioną instalację LPG i podczas jazdy na tym paliwie sterownik silnika (ori) uczy się głupot, po przejściu na zasilanie PB pracuje na złych parametrach co skutkuje zwiększonym zużyciem PB.

- Możliwe, że masz tak ustawioną instalację LPG, iż :

a) Po przełączeniu na zasilanie LPG sygnalizuje początkowo jazdę na LPG kiedy jedziesz tak na prawdę na PB. Takie jaja potrafią robić instalacje STAG, mają one w ustawieniach z tego co pamiętam dwa progi temperaturowe warunkujące przepięcie się z zasilania PB na LPG. Można tam ustawić temperaturę ,,reduktora'' czyli w skrócie cieczy chłodzącej, ale też temperaturę LPG (przy listwie wtryskowej) , jeśli temperatura reduktora osiągnie zadany próg , a temperatura na listwie nie to układ zasygnalizuje jazdę na LPG gdy na prawdę pracuje jeszcze na PB.

- Możliwe, że masz tak ustawioną instalację, iż podczas pracy na LPG ,,podpiera'' się benzyną (spadki ciśnienia na reduktorze itp)

Oczywiście moje tezy tyczą się instalacji wtrysku gazu, jeśli masz II generację to nieco inna bajka i poszedł bym w stronę kiepskiej regulacji i rozjazdu map fabrycznego sterownika PB.

Sądę da się sprawdzić, możliwe jest, że pada, ale nie koniecznie. Sprawdź to zanim wydasz $$$$ bo gazownicy to często bajkopisarze z minimalnym poziomem wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.