Skocz do zawartości

problem z gazem w stilo


bziunia79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z gazem...zalozony byl na poczatku roku 2012....regulacja juz byla zrobiona i nagle od dwoch dni cos gaz mi szaleje....mianowicie zaczyna strasznie piszczec i sie rozlącza,bo auto jest w tym czasie slabsze...po kilkukrotnym przelaczeniu go na bezyne po przejechaniu kilku kmów na benz...wlaczam ponownie i dalej dziala na gazie...dzias znow mi sie to przydarzyło...ale juz musialam przełaczać jakies 4 razy ...pomóżcie co to może być...bo jutro mam jechac w trasę ale na benz...to mnie po prostu koszt zje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam problem z gazem...zalozony byl na poczatku roku 2012....regulacja juz byla zrobiona i nagle od

> dwoch dni cos gaz mi szaleje....mianowicie zaczyna strasznie piszczec i sie rozlącza,bo auto

> jest w tym czasie slabsze...po kilkukrotnym przelaczeniu go na bezyne po przejechaniu kilku

> kmów na benz...wlaczam ponownie i dalej dziala na gazie...dzias znow mi sie to

> przydarzyło...ale juz musialam przełaczać jakies 4 razy ...pomóżcie co to może być...bo jutro

> mam jechac w trasę ale na benz...to mnie po prostu koszt zje...

no to jest za małe ciśnienie - i piszczy równocześnie wyłącza gaz.

powody trzy:

1. banalny - masz pusty bak z gazem (ale tu byś się domyśliła sama) więc pomijam ten punkt.

2. zapchany filtr fazy lotnej

3.zapchany filtr fazy stałej

zapchany bo:

a) nie wymieniony co 10kkm

b) trafiłaś na lipny gaz

może założony masz za słaby reduktor - i jak był nowy jeszcze sobie radził... ale to wróżenie z fusów

obstawiam filtr na reduktorze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jest za małe ciśnienie - i piszczy równocześnie wyłącza gaz.

> powody trzy:

> 1. banalny - masz pusty bak z gazem (ale tu byś się domyśliła sama) więc pomijam ten punkt.

> 2. zapchany filtr fazy lotnej

> 3.zapchany filtr fazy stałej

> zapchany bo:

> a) nie wymieniony co 10kkm

> b) trafiłaś na lipny gaz

> może założony masz za słaby reduktor - i jak był nowy jeszcze sobie radził... ale to wróżenie z

> fusów

> obstawiam filtr na reduktorze

Wiec co powinnam teraz zrobic...spoko gaz mam bo tankowalam wczoraj...a gaz tankuje wciaz na tej samej stacji....ale nie znam do konca pochodzenia gazu ...wiec moze jutro podjade na orlen i dobije gazu....bo ten cos ostatnio za szybko mi sie konczy mam butle 42 l i starcza mi na 220km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jest za małe ciśnienie - i piszczy równocześnie wyłącza gaz.

> powody trzy:

> 1. banalny - masz pusty bak z gazem (ale tu byś się domyśliła sama) więc pomijam ten punkt.

> 2. zapchany filtr fazy lotnej

> 3.zapchany filtr fazy stałej

> zapchany bo:

> a) nie wymieniony co 10kkm

> b) trafiłaś na lipny gaz

> może założony masz za słaby reduktor - i jak był nowy jeszcze sobie radził... ale to wróżenie z

> fusów

> obstawiam filtr na reduktorze

a jesli by to nie byla wina gazu to jaki koszt naprawy????bo w tym miesiacu juz 2800poszlo na stilacza....i mam nerwa na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jesli to wina gazu to czy jak zatankuje lepszy to czy moze pomoc??????

z tą regulacją to różnie - aj rozumiem, że nie am znaczenia czy nim ciśniesz czy nie - porostu wywala gaz i już.

Filtry są tanie i wymiana nie skomplikowana:

286256911-286121652-4.jpg

zdjęcie zrobione przez Kasie ale silnik mój

kiedy miałaś wymieniane u siebie?

Możliwość że reduktor ma problem, może być również problem czujnika ciśnienia na listwie wtryskowej.

post-120396-14352517376353_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tą regulacją to różnie - aj rozumiem, że nie am znaczenia czy nim ciśniesz czy nie - porostu

> wywala gaz i już.

> Filtry są tanie i wymiana nie skomplikowana:

> zdjęcie zrobione przez Kasie ale silnik mój

> kiedy miałaś wymieniane u siebie?

> Możliwość że reduktor ma problem, może być również problem czujnika ciśnienia na listwie

> wtryskowej.

auto mialo 123tys przejechane i dostal gaz ja zrobilam 126 tys i pojechalam na regulacje..teraz mam 129tys i zaczelo sie dziac ale od dluzszego czasu zauwazylam ze na tym gazie robie mniej km i jest bardziej zamulone....az do wczoraj do pierwszego zdechniecia gazu kontrolki od gazu po wlaczeniu spowrotem zaczely spadac do rezerwy i znow poszly do maxa i znow do rezerwy....po czym ustalo...dzis ten fakt sie powtorzyl wiec niestety juz musialam go ze 4 razy na benz przerzucic po czym u stalo.....

filtry mi wymieniali i podlaczyli mi troche inaczej bo cos tam nie dzialalo niby bylo zle zamontowane podlaczyli na jakis 5 czy 6 ....jezu nie pamietam o nie interesuje mnie to wogole ale chyba od dzis zacznie.....nawet nie pamietam co mi gadali bo cieszylam sie ze auto znow normalnie po regulacji dziala....a teraz znow to....ryczec ze zlosci mi sie chce...i zaczne twierdzic ze jest to zawodne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawodne jest jak mechaniory nie umieją przyznać się do tego że nie umieją nie wiedzą jak naprawić (osobiście ASO podpowiadałem co mają zrobić)

Rozumiem, że gaz jest na gwarancji? Jeśli tak to jedziesz do nic i mówisz, że ma działać i już.

Zmień stację i zobacz czy będzie różnica.

Dla porównania mogę podać Ci moje spalanie 44l wystarcza mi na 300km po mieście (w trasie różnie 200km-410km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawodne jest jak mechaniory nie umieją przyznać się do tego że nie umieją nie wiedzą jak naprawić

> (osobiście ASO podpowiadałem co mają zrobić)

> Rozumiem, że gaz jest na gwarancji? Jeśli tak to jedziesz do nic i mówisz, że ma działać i już.

> Zmień stację i zobacz czy będzie różnica.

> Dla porównania mogę podać Ci moje spalanie 44l wystarcza mi na 300km po mieście (w trasie różnie

> 200km-410km)

tak tylko ze auto mialo gaz zakladany w kórniku kolo poznania i jechac tyle kmow....to nie wiem czy to ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.