Skocz do zawartości

Wymiana zagranicznego prawa jazdy na Polskie


grogi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek o 'Ustawie o kierujących' mnie zachęcił - i tak chciałem pozrzędzić smile.gif

Wymieniałem polskie PJ na irlandzkie. Potrzebowałem:

* 25 euro

* oryginał PJ (badania lekarskie już wygasły...)

* formularz i dwa zdjęcia

Za jakiś tydzień przyszło pocztą (z uprawnieniami na ciągniki rolnicze :D)... Ważne na 10 lat...

Czytam sobie teraz, co potrzebowałbym, gdybym chciał wymienić zagraniczne PJ na polskie:

* tłumaczenie przysięgłe (policja na drodze przeczytać potrafi, a urzędnik już nie) i ksero oryginału

* karta pobytu (bogu dzięki jestem swój i łaskawie mnie z tego obowiązku zwolniono)....

* 84zł

* formularz i zdjęcie

Trzeba się fatygować dwa razy, a wydane prawo jazdy jest ważne tak długo, jak było ważne oryginalne. #(*&!#@ przecież po to wymieniam, żebym miał ważny dokument, a nie z miłości do okienek...

Porównanie przyjazności Państwa, na tym głupim przykładzie, niestety nie wypada najlepiej frown.gif 2 godziny vs przynajmniej dwa dni (żeby zaraz potem robić badania lekarskie i wystąpić o wydanie kolejnego PJ - tym razem na 15 lat - uff)...

BTW. Póki polskie PJ było ważne, nie było najmniejszego problemu z wykupieniem ubezpieczenia, bez problemu uznano mi zniżki itp. Ciekawe jak by wyglądała symetryczna sytuacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest tak rozowo.

Kilka lat temu zrobilem kategorie D w Polsce.

Po zdaniu egzaminu wypelnilem wniosek, chyba zaplacilem 84zl i za 2 tygodnie nowe prawo jazdy bylo do odbioru (tam zostawilem swoje stare).

Teraz w Irlandii zdalem egzamin na kat. C.

Okazuje sie, ze procedura wyglada tak, ze musze wypelnic wniosek i zostawic w urzedzie moje obecne prawo jazdy na okres ktory oni potrzebuja zeby wydac mi nowe (a ten okres w obecnej chwili trwa okolo 10 tygodni). W zamian daja mi paragon, ktory teoretycznie lokalna policja moze zaakceptowac jako dowod za mam prawo jazdy (ale nie musi).

Natomiast na moje pytanie co mam zrobic jesli wybieram sie za granice i potrzebuje prawo jazdy zostalem poinformowany ze maja to gleboko w d.... Takze jesli chce dostac kategorie C na ktora egzamin zdalem, musze przecierpiec 10 tygodnii bez prawa jazdy.

Porownujac to, to ja jednak wole polskie urzedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba się fatygować dwa razy,

Głowy nie dam, ale coś mi świta, że jak przymusowo wymieniałem stare(typu książeczka) PJ na to nowe to była opcja, że przyślą mi je do domu, ale wtedy chyba musiałbym zostawić stare PJ i czekać kilka tygodni aż przyślą nowe.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównanie przyjazności Państwa, na tym głupim przykładzie, niestety nie wypada najlepiej

Polskie państwo kocha 270747800-sex.gif swojego obywatela - analnie. A obywatela-kierowcę to już szczególnie.

Kwestia mentalna - duża część Polski (kongresówka) ma mentalność rosyjską - tam człowiek był niewolnikiem cara, którego reprezentował urząd. No i urząd mógł swoim niewolnikiem dowolnie pomiatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz krok dalej.

Polskie Prawo Jazdy kat B

Brytyjckie Prawo Jazdy Kategorii A

Jako ze nie wspieram lokalnych wladz i zwalniam przy radarach to jakos ten odcinek papierowy z punktami niewykozystany hehe.gif

Powiedzmy ze chcialbym obie kategorie Miec na Polskim czyli przeniesc A z Brytyjskiego na Polskie.

Co w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra to teraz krok dalej.

> Polskie Prawo Jazdy kat B

> Brytyjckie Prawo Jazdy Kategorii A

> Jako ze nie wspieram lokalnych wladz i zwalniam przy radarach to jakos ten odcinek papierowy z

> punktami niewykozystany

> Powiedzmy ze chcialbym obie kategorie Miec na Polskim czyli przeniesc A z Brytyjskiego na Polskie.

> Co w takiej sytuacji?

Mysle, ze sam fakt ze masz 2 prawa jazdy wydane w UE to juz jest jajo.

Jesli najpierw miales polskie B i zrobiles A w UK, to w UK powinni cie poprosic o oddanie polskiego i wydac ci PJ z kategoriami A i B.

A to co masz w tej chwili to jakis straszny potworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle, ze sam fakt ze masz 2 prawa jazdy wydane w UE to juz jest jajo.

> Jesli najpierw miales polskie B i zrobiles A w UK, to w UK powinni cie poprosic o oddanie polskiego

> i wydac ci PJ z kategoriami A i B.

> A to co masz w tej chwili to jakis straszny potworek.

Bo sie pewnie nie przyznał, że ma B z PL...

Zdziwi się, jak podczas rutynowej kontroli , gdy pokaże B z PL sprawdzą go w bazie i wyjdzie, że ma A z GB. Wtedy powinni B zatrzymać... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.