Skocz do zawartości

Wyjąłem na noc akumulator i nie działa na gazie (Fiat Panda)


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kącikowiczów, to mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że nie zabijecie boje_sie.gif

Mam trochę problemów z akumulatorem, nie do końca jestem przekonany, że to wina aku, więc wyjąłem na noc aku i podłączyłem do prostownika. Po włożeniu rano aku do auta, auto nie chce działać na gazie. Czyżbym coś "rozprogramował" i potrzebna jest wizyta u gazownika?

Instalacja Tartarini, Fiat Panda 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tartarini to trochę mało. Która generacja?

> To, że nie działa, oznacza, że np. przełącznik paliw nie daje oznak życia, czy może po przełączeniu

> auto nie bardzo ma ochotę jechać na LPG?

Nie mam zielonego pojęcia która to generacja, jak dla mnie to jest generacja "Zmutowanej włoskiej hydry, która wylazła miesiąc po zakupie, tuż po tym, jak ją pochwaliłem, że tak fajnie się używa auta z LPG" grinser006.gif

Auto przełącza się automatycznie na gaz po rozgrzaniu i powyżej pewnych obrotów (trzeba nacisnąć pedał przyspieszenia). Na benzynie chodzi idealnie, po rozgrzaniu auta naciskam pedał przyspieszenia, przełącza się na LPG (zapala się dioda), ale auto gaśnie (nawet gdy nie zwolnię pedału przyspieszenia - krótko mówiąc na LPG nie chodzi wcale).

Możliwości są trzy, albo coś "urwałem" podczas wyjmowania/wkładania aku, choć w to szczerze wątpię. Albo rozprogramowałem zbyt długą nieobecnością zasilania w aucie. Albo nie ma to nic wspólnego i instalacja po prostu popsuła się. Ale wolę zapytać zanim pojadę wydać pieniądze czy jest taka możliwość "rozprogramowania", aby nie zostać potraktowany jak dojna krówka w serwisie zlosnik.gif

P.S. Auto i instalacja z 2006 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może krokowy od LPG się tak domknął że komputer nie morze go otworzyć proponuje z jednej strony zdjąć przewód gazowy(gruby gumowy) z niego i delikatnie małym śrubokrętem go podważyć żeby się otworzył , potem skręcić i sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Na pewno zasilanie do kompa gazowego zostało odłączone -przewód od niego nie styka na

> klemach - albo wogóle zapomniałeś podłączyć

Skoro następuje przełączenie to komputer gazowy raczej ma zasilanie. Obstawiam, że jest problem z zasilaniem cewki, któregoś zaworu.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.