Skocz do zawartości

[Lacetti] Brzęczenie drążka zmiany biegów


karolzglinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas przyspieszania drążek zmiany biegów brzęczy. Najbardziej słychać na 4 i 5 biegu. Jak go przytrzymam ręką przestaje. Pamiętam, że miałem kiedyś coś podobnego w Tico, tylko za cholerę nie wiem, co to było. Da radę zrobić coś z tym samemu, czy tylko mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W lanosie, nubirze i leganzie to były wyrobione tulejki mechanizmu zmiany biegów.

> Jak widać z tego kącika, Lacetti zaczyna powtarzać usterki z DU, więc i z tym pewnie będzie

> podobnie.

To ile musi być przebiegu, by to się odzywało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie było już po roku i wylądował na gwarancji do serwisu

za pierwszym razem starali się coś zrobić i naprawili na tydzień czasu smile.gif

za następnym razem już po moim bardziej stanowczym wyrażeniu chęci posiadania samochodu bez brzęczyka - postanowili wymienić cały mechanizm zmiany biegów.

Na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Pozwolę sobie odkopać temat.

Przede wszystkim witam, jestem nowym użytkownikiem forum, Laćka kupiłem na początku grudnia zeszłego roku.

"Brzęczenie" skrzyni biegów mam tylko na drugim i czwartym biegu, raz też usłyszałem na piątym.

Tak jak założyciel tematu pisał, jeśli przytrzymam dźwignię, to przestaje.

Gadałem z kuzynem, który mocno siedzi w samochodach i zasugerował, że to może być synchronizator.

Uprzedzam, że się nie znam za dobrze.

Mój Laciek jest z grudnia 2005r., HB 1.4, bez gazu, przebiegu jest niecałe 66Kkm.

Czy jedynym sposobem na pozbycie się problemy jest wizyta u mechanika?

Pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gadałem z kuzynem, który mocno siedzi w samochodach i zasugerował, że to może być synchronizator.

Nie za bardzo. Synchronizator powoduje problemy z włączeniem biegu, zgrzyty, "chrupanie". Ponadto każdy bieg ma osobny, więc nie jeden, tylko z trzema byłoby coś nie tak. Kolejna rzecz, to synchronizator jako taki przy włączonym biegu przecież nie działa.

Obstawiałbym bardziej luzy w mechaniźmie włączania biegów, czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Witam,

> Podczas przyspieszania drążek zmiany biegów brzęczy. Najbardziej słychać na 4 i 5 biegu. Jak go

> przytrzymam ręką przestaje. Pamiętam, że miałem kiedyś coś podobnego w Tico, tylko za cholerę

> nie wiem, co to było. Da radę zrobić coś z tym samemu, czy tylko mechanik?

Problem rozwiązany. Przyczyną brzęczenia był zużyty mechanizm zmiany biegów (miał spore luzy). Trochę to dziwne przy przebiegu 55kkm... Po wymianie brzęczenie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem rozwiązany. Przyczyną brzęczenia był zużyty mechanizm zmiany biegów (miał spore luzy).

> Trochę to dziwne przy przebiegu 55kkm... Po wymianie brzęczenie ustało.

Mam ten sam objaw, brzęczy mi na 2 i czasem na 3 biegu, ogólnie mi to nie przeszkadza, a jak gra radio to wogóle nie słychać. Pytanie czy można z tym jeżdzić?

Nie spowoduje to większych awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.