Skocz do zawartości

przepustnica z 1.6 16v do 1.2 16v problem


romb1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po zianie przepustnicy na tę 1.6 16v po odpaleniu silnika obroty od razu wskakują na 2tyś rmp i dopiero potem powoli schodzą. Tu moje pytanie jak pozbyć się tego problemu?

Próbowałem podgrzać opalarką obudowę krokowca w celu jego wyjęcia i podmiany na ten z 1.2 16v ale nie udało się.Istnieje może jakiś inny sposób aby pozbyć się wysokich obrotów przy starcie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie po zianie przepustnicy na tę 1.6 16v po odpaleniu silnika obroty od razu wskakują na 2tyś

> rmp i dopiero potem powoli schodzą. Tu moje pytanie jak pozbyć się tego problemu?

> Próbowałem podgrzać opalarką obudowę krokowca w celu jego wyjęcia i podmiany na ten z 1.2 16v ale

> nie udało się.Istnieje może jakiś inny sposób aby pozbyć się wysokich obrotów przy starcie

> silnika?

Żadnej nieszczelności kolektor/przepustnica nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpaleniu na zimnym jest to ok 10- 15sek nim zejdzie do normalnego poziomu na ciepłym po odpaleniu wskakuje na 2tyś i od razu schodzi w dół.

Na przepustnicy z 1.2 16v nie było tak kolejną kwestią jest to że ten problem dotyczy wielu ludzi którzy dokokonali takiej przeróbki i nie wiem w czym problem bo wszystko szczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po odpaleniu na zimnym jest to ok 10- 15sek nim zejdzie do normalnego poziomu na ciepłym po

> odpaleniu wskakuje na 2tyś i od razu schodzi w dół.

> Na przepustnicy z 1.2 16v nie było tak kolejną kwestią jest to że ten problem dotyczy wielu ludzi

> którzy dokokonali takiej przeróbki i nie wiem w czym problem bo wszystko szczelne

Nie przejmowałbym się tym w takim razie. Dam se paznokieć obciąć, że jest to kwestia większego kanału od wolnych obrotów i wolniejszego w związku z tym czasu reakcji całego ustrojstwa na to co ECU sobie życzy. Na ciepłym zachowanie masz prawidłowe, nawet jeżeli wcześniej tak nie było. Na zimnym faktycznie troszkę długo, ale podejrzewam, że jak mu się dasz zaadaptować, to się z czasem poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.