Skocz do zawartości

sprzęgło w jtd po wymianie


manic

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 2kkm temu miałem wymienione sprzęgło+dwumas+wysprzęglik. Zaraz po wymianie pedał chodził jak w masło. Minęły 2kkm i pedła powrócił do normalnej pracy tzn. potrzebuje nieco większej siły by go wcisnąć i przyznam, że przy jeździe miejskiej nie jest to zbyt komfortowe. Nic poza tym dyskomfortem się nie dzieje, ładnie wysprzęgla itd. Czy to normalne, że efekt nowego sprzęgła trwał tak krótko. W innych autach z czymś takim się nie spotkałem a w stilo odnoszę wrażenie jakbym jeździł ciężkarówką. Jak jest u Was? A może to wina pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może się zapowietrza cosik w układzie hydraulicznym

Wszystko jest ok, sprzęgło nie jest zapowietrzone. Nie piszę, że są jakieś z nim problemy tylko chodzi mi że pedał tylko przez 2000km chodził bardzo lekko a teraz już powiedzmy, że jest tak standardowo - i teraz pytanie co jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy by pedał jak najdłużej po wymianie chodził "jak w masło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... . Minęły 2kkm i pedła powrócił do normalnej pracy tzn. potrzebuje nieco większej siły

> by go wcisnąć i przyznam, że przy jeździe miejskiej nie jest to zbyt komfortowe. ...<

Witam,

W moim 1.6 mam dokładnie taki sam objaw, jak dojdziesz co jest przyczyną, daj znać. Na razie nic z tym nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu sprężyna docisku się ułożyła i wszystko wróciło do normy - po wymianie a właściwie po regeneracji samej tarczy sprzęgła też tak miałem, że przysłowiowym małym palcem od nogi można było wciskać pedał sprzęgła - na początku nie mogłem przyzwyczaić się do ruszania-za lekko, ale tak jak u kolegów po ok 2000 km sprzęgło pracuje normalnie czyli z lekkim oporem - swobodnie ręką można wcisnąć pedał - nic nie kombinujcie ew. jak jeszcze nie zmienialiście płyny hamulcowego to go wymieńcie i "przelejcie" także układ sprzęgła - ma lecieć czysty płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tak samo - po wymienia można było wcisnąć przysłowiowym palcem teraz działa powiedzmy

> normalnie.

> Tak samo jest w moim służbowym Caddy - na początku bardzo lekko teraz normalnie - auto jest nowe.

Przy wymianie łożyska smaruje się tuleję po której łożysko się przesuwa.Po pewnym czasie dobrodziejstwo smarowania zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma smarowanie do łożyska hydraulicznego confused.gif a właściwie to aktywatora sprzęgła - bo to jest poprawna nazwa (nie ma w środku elementów typu kulki łożyskowe czy wałki)

w starszych konstrukcjach może był to jakiś patent - w naszych skrzyniach biegów ni jak tego nie zastosujesz spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co ma smarowanie do łożyska hydraulicznego a właściwie to aktywatora sprzęgła - bo to jest

> poprawna nazwa (nie ma w środku elementów typu kulki łożyskowe czy wałki)

> w starszych konstrukcjach może był to jakiś patent - w naszych skrzyniach biegów ni jak tego nie

> zastosujesz

Szanowny kolego w Stilo jest kila typów skrzyń biegów.

Tu rozmawiamy o skrzyni biegów "GETRAG".Sprzęgło sterowane jest tz.systemem C.S.C.I właśnie tu tłok siłownika/z łożyskiem/ przesuwa się po tulei.Jeżeli przy naprawie /wymianie/ktoś posmaruje tuleję smarem to pedał chodzi lekko.Po pewnym czasie mamy to co jest wyżej opisywane.

/tłok ma uszczelniacz w związku z czym nie ma smarowania tulei/.

Przekrój "aktywatora"znalazłem na forum. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy wymianie łożyska smaruje się tuleję po której łożysko się przesuwa.Po pewnym czasie

> dobrodziejstwo smarowania zanika.

To ciekawe co piszesz. A jak defacto w stilo JTD 115? Czy w przypadku tego silnika (tzn. skrzyni którą tu zastosowano) to smarowanie ma sens? I dziwi mnie trochę, bo jeździłem samochodami z dużo większymi przebiegami i od nowości lekko chodzące sprzęgło potrafiło utrzymać się przez 60kkm - 80kkm, a tu 2kkm i "palcem" nie da rady wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.