Skocz do zawartości

Sprawdzenie na wtyku przepływomierza


meteorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojej diagnozy wynika że znowu padł mi przepływomierz. Podłączenie FESa pokazuje że bez względu na warunki jazdy faktyczna masa powietrza oscyluje w okolicach 300. Auto teraz kompletnie nie przyspiesza, po odpięciu wtyku auto zyskuje jakąś moc, ale widać że dymi.

Zanim jednak wydam tych parę zł na nowy przepływomierz to chciałbym się upewnić że do wtyku przepływomierza docierają odpowiednie napięcia, mogę też zmierzyć rezystancę na samym czujniku. Niestety nie wiem na jakich pinach mierzyć i czego oczekiwać, może ktoś pomoże?

Problem wystąpił po wymianie filtra powietrza więc chyba nie ma miałem tutaj co zepsuć. Jeszcze czeka mnie wymiana przedniej postojówki, normalnie dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mojej diagnozy wynika że znowu padł mi przepływomierz. Podłączenie FESa pokazuje że bez względu

> na warunki jazdy faktyczna masa powietrza oscyluje w okolicach 300. Auto teraz kompletnie nie

> przyspiesza, po odpięciu wtyku auto zyskuje jakąś moc, ale widać że dymi.

> Zanim jednak wydam tych parę zł na nowy przepływomierz to chciałbym się upewnić że do wtyku

> przepływomierza docierają odpowiednie napięcia, mogę też zmierzyć rezystancę na samym

> czujniku. Niestety nie wiem na jakich pinach mierzyć i czego oczekiwać, może ktoś pomoże?

> Problem wystąpił po wymianie filtra powietrza więc chyba nie ma miałem tutaj co zepsuć. Jeszcze

> czeka mnie wymiana przedniej postojówki, normalnie dramat.

Postaram się pomóc smile.gif

Tyle, że specyfikacji do 1.9 nie mam. Posiadam do mojego - 2.4 ale o ile wiem, to piny są w tych samych miejscach (ale nie znawcy się wypowiedzą) jedynie wartości mogą być różne.

286395470-przep%B3ywka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Postaram się pomóc

> Tyle, że specyfikacji do 1.9 nie mam. Posiadam do mojego - 2.4 ale o ile wiem, to piny są w tych

> samych miejscach (ale nie znawcy się wypowiedzą) jedynie wartości mogą być różne.

Dzięki za opis, wstępnie sprawdziłem czy dochodzą napięcia 5V i 12V i faktycznie jest tak jak na tej rozpisce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.