Skocz do zawartości

[AF] lampy przednie


technix

Rekomendowane odpowiedzi

> Też może być, choć tutaj to by musiał mieć chyba 100W włożone, co prędzej by poskutkowało spaleniem

> kostek. Aczkolwiek nie wiadomo co tam za żarówki miał kolega

> Wiem z doświadczenia jak to potrafi wk****

Kiedyś w sumie przez pomyłke żona miala 100/90 i nic się nie wypaliło. Kostki nienaruszone i odbłyśnik również. To moze być jakaś "urban legend" z tymi wypaleniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to i to wiąże się z ryzykiem. Depo może świecić ładnie ale pasować idealnie może już

> niekoniecznie. Używane Valeo (dodatkowo sprzed liftu) to ryzyko pod tym względem, że

> początkowo mogą świecić nieźle, pasować będą dobrze, ale np. za rok historia może się

> powtórzyć, bo bez rozklejania lamp nie zobaczysz w jakim stanie jest odbłyśnik, wystarczą

> mikropęknięcia, nieszczelność i taką lampę też szlag trafi.

> To już zależy co dla Ciebie jest ważniejsze.

> Jak ma leżeć dobrze i świecić dobrze to oryginał. Nowy lub używany.

> Jak ma świecić dobrze, a leżeć tak sobie (choć uważam że przy odrobinie zdolności da się taki

> zamiennik dopasować) to bierz DEPO.

> Inne wyjście.

> Jak chcesz tym autem pojeździć jeszcze kilka lat to kup NOWE lampy: Bosch, Valeo, Magneti Marelli

> (to jest Carello).

> Jest jeszcze inne wyjście

> Angel Eyes

> Ja bym poszukał używek, z jakiegoś auta gdzie to można włączyć sobie światła i zobaczyć jak świecą,

> mówię o zwykłych.

> Poszukaj najlepiej na forach internetowych. Ludzie nadal kupują te AE i oryginalnych lamp się

> pozbywają, często w bardzo dobrym stanie.

> Zawsze możesz zmienić też grill (chyba tylko to wystarczy) i szukać używek z polifta, będzie

> mniejsze ryzyko, bo automatycznie reflektor jest młodszy o te kilka lat, a już wtedy możesz

> szukać z jakiegoś classica po 2000 roku.

Tak tak, DEPO może świecić ładnie, a pasować niekoniecznie. Raczej trzeba się szykować na te 2 okoliczności.

Nie trzeba nic rozklejać żeby zobaczyć dobrze odłyśnik bo przez otwór po żarówce jest on doskonale widoczny. Po zamontowaniu jak parować nie będą to są szczelne, więc nie wiem po kiego grzyba dodawać sobie roboty rozklejając lampy? Chyba że w celu wymiany uszczelnienia, które może okazać się być w super stanie (skoro lampy nie parują).

Mogę dać Ci moje nowe DEPO jakie mam garażu. Dopasuj mi je do nadwozia żeby wszędzie leżały "ładnie". Cudów nie oczekuję żeby leżały jak fabryka to złożyła ale sorry, jak można to próbować dopasowywać skoro to w otwór nawet dobrze nie pasuje bo wchodzi na wcisk? Dokładnie jedna z nich. Druga w otwór pasuje wręcz idealnie , więc widać jaka jest dokładność wykonania tego. O spasowaniu kierunku z DEPO nie wspomnę w ogóle, a był kupiony jako komplet lampy+kierunki DEPO.

Jakość świecenia to zależy co dla kogo znaczy dobre bo dla mnie to był fajans nie światło. Na drogowych jadąc było bardzo dobrze ale nie na mijania (światło jakby świeciło przez mgłę w matowym odbłyśniku - to tak dla porównania).

Próbować z DEPO, Silti sobie można. Może się wreszcie trafi na coś "w miarę". Ciekawe za którym razem będzie ok?

Osobiście wolę co 3 lata zmienić na kolejną używkę bo wiem, że to pasuje i świeci jak powinno.

O żarówkach po 100W nie wypowiem się w ogóle...

Tyle ode mnie jeśli chodzi o przednie lampy do Astry F. Niech autor tematu sobie wybierze teraz coś dla siebie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To moze być jakaś "urban legend" z tymi wypaleniami

W astrze są metalowe odbłyśniki i ten chrom dość ciężko zniszczyć, chwilowe (parę miesięcy) nie zniszczy go, widziałem reflektor plastikowy po używaniu właśnie tych powerowych żarówek, efekt można porównać (może nie tak drastycznie) do wlania wrzątku do butelki po wodzie mineralnej.

Poza tym, dość często czyta się na naszym forum o niedziałającym włączniku świateł to efekty wypalenia zależne od właśnie stosowanych żarówek lub też to kwestia zastosowanych słabych materiałów w instalacji.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście wolę co 3 lata zmienić na kolejną używkę bo wiem, że to pasuje i świeci jak powinno.

> O żarówkach po 100W nie wypowiem się w ogóle...

Nie wiem czy wiesz, ale mowa jest o lampach przed FL. Sądzisz, że kolega może sobie "przebierać" wśród używek w idealnym stanie?

Nie mówię, że nie znajdzie, ale wiek też trzeba wziąć pod uwagę, a najmłodsza lampa będzie miała ok 18 lat. screwy.gif

Dlatego uważam, że najlepszym wyjściem jest przeróbka (frontu) na polift. Wtedy można sobie przebierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy wiesz, ale mowa jest o lampach przed FL. Sądzisz, że kolega może sobie "przebierać"

Wiem wiem.

Można szukać, a jak się nie znajdzie to co za problem zrobić poliftową wersję?

Zależy czy ktoś chce się w to bawić czy też nie. A jak nie to kupić trzeba zamienniki i pogodzić się z kiepskim wyglądem albo świeceniem. A może trafi się na dobre zamienniki? Albo dać lampy do regeneracji.

Wyjść jest kilka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły do mnie lampy (nowe z allegro) z tej aukcji na którą wszyscy tak psioczyli nono.gif

Jak już pisałem wcześniej, czekałem na odpowiedź mailową od sprzedającego (wysłałem 2 maile) ale nic nie odpisywał - jako że ogólnie byłem załamany to mówię sobie, a co tam zadzwonię...

Odebrał bardzo old.gif koleś i mówi, że widział te moje maile, ale to jego syn się tym zajmuje, On się na tym nie zna, że ledwie ogarnia technikę SMS-ów, syn leży chory i dlatego nie odpisuje.

No to pytam się gościa co to za lampy - czy może wziąźć je w łapkę i przeczytać producenta, tak też uczynił i mówi do mnie VALEO icon_eek.gif

Ja pełna konsternacja, pytam 2 razy czy jest pewien, czy dobrze widzi, On na to, że co prawda ma już 65 lat na karku, ALE w okularach jeszcze widzi! No to ja to niego: PRZEPRASZAM blagam.gif

Umawiamy się, że jutro (czyli we Wtorek syn mi odpisze, wyśle zdjęcia itp.)

Jest Środa, a maila nie ma, więc dzwonię.

Koleś przeprasza, mówi, że jednak syn dalej leży i w sumie nie wie kiedy wstanie. Ja raz jeszcze pytam się czy to Valeo, On już lekki angryfire.gif. Mówię, że ja wtedy przeleję mu kasę na konto i niech wyśle, ale patrze szybko na aukcje - brak nr konta frown.gif

On mi mówi, że nie zna, ALE powiedział że nauczył się wysyłać za pobraniem - mówię OK proszę wysłać, a On mówi ALE ALE, to są lampy do wersji sprzed LIFTU - ja mówię że mam taką właśnie, On ALE ALE że to są lampy na elektryczną regulację i że ręczna nie podejdzie - ja mówię OK mam elektryczne teraz.

No to On, dobrze jutro wyślę.

Dziś dotarły, oto fotki dla niedowiarków:

286432296-IMAG0079.jpg

286432296-IMAG0080.jpg

286432296-IMAG0081.jpg

286432296-IMAG0082.jpg

Teraz mam do Was tylko jedno pytanko, a mianowicie wiem, że położenie góra/dół reguluje się kręcąc śrubką od silniczka regulacji, a czy do położenia prawo/lewo służy ta zaznaczona śrubka? Czy się tego nie reguluje wogóle?

286432296-%B6rubka.JPG

P.S. jakby ktoś chciał to koleś ma jeszcze chyba 3 komplety!

Te lampki co dostałem to tak:

LEWA (kierowca) Valeo made in France rok prod. 2003

PRAWA (pasażer) Valeo made in Spain rok prod. 1996

Ale nie będę już nic reklamował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.