Skocz do zawartości

Drzewo na dachu


Liseh

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy pod naporem sniegu zlamalo sie drzewo i spadlo na trzy samochody.

Jednym ze "szczesliwcow" jest auto mojej Zony.

Wezwalem strazakow, poobcinali galezie i uwolnili autka.

Spisali nasze dane i zrobia notatke ze takowe zdarzenie mialo miejsce.

Mam tez fotki zrobione przed akcja strazakow.

Wybieram sie na myjnie zeby sprawdzic czy sa jakies uszkodzenia (zadrapania czy wgnioty)

Jezeli sa, to do kogo uderzac po odszkodowanie? Imho zarzadca zieleni jest spoldzielnia, ktora nie przyciela drzew jak powinna. Z drugiej strony z drzewa nie zdazyly opasc liscie, gdyby nie to, pewnie by sie nie zlamalo.

Nie chce tracic znizek nie ze swojej winy jak nie musze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siła wyższa

...spadło z góry, też jestem tego zdania, że siła wyższa

ostatnio jakiś czas temu widziałem program w TV, że gośćiowi odmówili wypłaty odszkodowania bo w PL ubezpieczenie obowiązuje na zasadzie odpowiadzielności - winy. Jeśli nie ma winnego zaistniałej sytuacji to nawet jeśli zarządca terenu jest ubezpieczony - z odszkodowaniem będzie problem.

Przykład, jeśli drzewa nie były stuletnie i spróchniałe a pomimo to się przewróciły od naporu śniegu to też wychodzę z założenia, ze nie jest to wina zarządcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja (amatorska biglaugh.gif)

-zgłaszasz roszczenie do własciciela drzewa

-jesli zostaniesz poinformowany o tym ,ze ma OC , zgłaszasz sie do wskazanego ubezpieczyciela

- w razie odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela robisz dwie rzeczy jednoczesnie:

-odwołanie w firmie ubezpieczeniowej

-wezwanie do zapłaty do własciciela drzewa.

- jeśli odwołanie nie zmieni decyzji ubezpieczyciela, a własciciel drzewa dobrowolnie nie zapłaci, idziesz do sądu. ok.gif

Mozesz samodzielnie wybrać ,z kim chcesz sie sądzić. Wcale nie musi to być ubezpieczyciel. nono.gif

Osobiscie polecam pozew przeciwko włascicielowi i niech on sie użera z własnym ubezpieczycielem.

BTW: gówniane zapisy w OWU ubezpieczyciela, nie maja dla sadu znaczenia ,przy decydowaniu o ewentualnej winie pozwanego. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.