Skocz do zawartości

SC 1.1 - Utrata beznyny prz jedzie na LPG


Astyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

SCS 1.1 2000r z LPG.

Mianowicie od pewnego czasu w SC od dziewczyny zauważyłem że traci się benzyna przy jedzie na LPG.

Przyjmijmy że zatankowała za 50zł beznzyne i za 50zł LPG.

Zrobiła 220km na LPG a benzyny zostało na dnie.

Nie były to krótke odcinki że auto bylo ciagle odpalane na benzynie.

Zataknkowala znowu za 50 LPG i po 2 dniach juz nie odpaliła (brak benzyny).

Ciekawi mnie to ze gdy w tym SC braknie paliwa zapowietrza sie pompa ;o

W aucie nie czuć zapachu benzyny też nic z niego nie kapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy nie masz wycieków jeżeli ich nie widać pod autem to zapewne będzie nieszczelny wtrysk, bo pompa cały czas pracuje (nawet na LPG...)

u mnie był dokładnie taki sam problem po założeniu sekwencji ssało i Gaz i Beznyne gdzie u mnie nawet rozruch był cały czas tylko na gazie

za 30zł sprawiłem sobie takie małe ustrojstwo (wyłącznik pompy paliwa) i od tej pory problem miną

jeżeli nie masz sekwencji tylko masz jakąś starszą instalkę zwykły przekaźnik na pompie i wtrysku wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepnę się, jak sprawdzić czy leje wtrysk??

zwiększone spalanie, kopcenie i smród spalin a jak wyjmiesz wtrysk i dasz na maszynę co ci mierzy ciśnienie to ci pokaże wynik i zamiast rozpylać mgiełkę to leje. Nie wiem jak ta maszyna się nazywa. Kiedyś na warsztacie kilka razy bawiłem się takim czymś.

Ogólnie polega to na tym że naciskasz dźwignię która naciska na tłoczek który wytwarza jakieś tam ciśnienie i masz skalę na maszynie i ona pokazuje jakie dokładnie masz ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam trochę podobny problem. Pacjent SC1,1 MPI + LPG BRC Sequent 24. Coś za dużo pali benzyny. Po odpaleniu czuć smród benzyny. Czy Ktoś się orientuje, czy BRC odcina pompę paliwa, czy chodzi cały czas? Czy wtryski benzyny przelewają? Wycieków benzyny nie ma. Przełączanie na LPG jest ustawione na 30 stopni. Często się zdarza, że na słabo rozgrzanym silniku wraca na benzynę. Co mógłbym we własnym zakresie sprawdzić? Przy obecnych temperaturach trzeba przejechać ok. 1-1,5 km do przełączenia, czyli raczej OK? Jak było ciepło to benzyny za 50 zł wystarczało na 3 miesiące. Teraz na 20 dni. Zaszłej zimy było dużo lepiej, tylko nie pamiętam, ile wtedy kosztowała benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.