Skocz do zawartości

Czas zacząć spam listopadowy


Kazu

Rekomendowane odpowiedzi

> o co ma byc ostro, Pepcio i tak nie przyzna racji. Pisalem ze Croma 120KM w zupelnosci wystarcza do

> jazdy , stwierdzil ze samochod zupelnie nie jedzie i 150km to calkowite minimum.

Różnica mas pomiędzy Croma a Octavią jest spora, według mnie 120 Km w Cromie to mało, oczywiście łapiąc się słów ,,samochód zupełnie nie jedzie'' choć chyba napisałem, że samochód nie jedzie to faktycznie nie miałem racji. Oczywiście, że Croma 120 jako tako jedzie, ale Dupy nie urywa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://forum.autokacik.pl/files/286443992-2745845195_1.jpg Zaznaczyłem na rysunku rułkę, chyba z

> dpf?.Jak ktoś tej rułki , nie ma to czyli dpf nie ma??

zasada prosta:

nie masz puszki, to nie masz rułki, a to oznacza noDPF grinser006.gif

286443992-2745845195_1.jpg

wklejanie zdjęć nie jest wcale takie trudne i karkołomne wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> puszkę mam,ale właśnie tej rułki - nie mam co zaznaczyłem,a więc?:P

masz dokładnie taką puszkę?

Jeśli tak, to tylko przychodzi mi do głowy, że ktoś usunął DPF.... puszka została wkładu brak grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz dokładnie taką puszkę?

> Jeśli tak, to tylko przychodzi mi do głowy, że ktoś usunął DPF.... puszka została wkładu brak

Auto z zagranicy.I jak się nie mylę ,w dowodzie było euro IV.Nie jestem tego pewien na 100%.Jak będę w PL to zaraz to sprawdzę sobie:).A jak ktoś nie ma DPF ,tej puszki też nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki masz moment obrotowy w tym silniku ?

175 Nm, jakieś 10,4 do 100 km/h i 192 km/h v-max

Według danych Croma 120 :

Prędkość maksymalna: 195 km/h - - -

Przyspieszenie (0 do 100km/h): 11,3 s - - -

Osiągi będą porównywalne, zarówno Mjtd w Cromie jak i silniki TSi wychodzą zwykle z ,,giftem'' z fabryki, trudno wróżyć z fusów, do setki powinno być dobrze później .... sam nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://forum.autokacik.pl/files/286443992-2745845195_1.jpg Zaznaczyłem na rysunku rułkę, chyba z

> dpf?.Jak ktoś tej rułki , nie ma to czyli dpf nie ma??

Tak ... jeśli tego nie masz ... tej rurki ...a masz sam tłumik - samą blaszaną puszkę to nie masz DPF-a

Ta rurka jest połączona z przetwornikiem ciśnienia w komorze silnika gumowymi wężykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 175 Nm, jakieś 10,4 do 100 km/h i 192 km/h v-max

> Według danych Croma 120 :

> Prędkość maksymalna: 195 km/h - - -

> Przyspieszenie (0 do 100km/h): 11,3 s - - -

> Osiągi będą porównywalne, zarówno Mjtd w Cromie jak i silniki TSi wychodzą zwykle z ,,giftem'' z

> fabryki, trudno wróżyć z fusów, do setki powinno być dobrze później .... sam nie wiem .

To całkiem ładny moment obrotowy jak na taka pojemność ... to mniej więcej tyle co silnik 1,8 w benzynie wolnossący hmm.gifok.gif

Croma w Dieslu nie będzie szybsza od 0 do 100-ki bo za krótkie ma przełożenia biegów i za mała prędkość obrotową max. Skoda 100-ke ma na 2-ce w Cromie trzeba 3-jke zapiąć.. a to już 1 sekunda więcej... wink.gif ale jak już bym miał porównywać te auta z silnikami to myślę że 120 silnik MJTD nawet w tym ciężkim aucie jest bardziej dynamiczny niż 1,2... po zapięciu tej 3-ki już się dość dobrze toczy... do tych 150... potem wiadomo jednemu i 2-giemu autu zabraknie mocy.

Ale większość i tak patrzy na ten silnik VW z perspektywy silnika od kosiarki a to już całkiem przyzwoity generatorek... Takie czasy... podobno do Mondeo teraz ma Ford wsadzić litrowy generatorek i też pewnie da radę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma polskiego ducha - kupuje tylko MALUCHA! Kota ma kota-kupuje peugeota! Kto ma germańskie geny-kupuje volkswageny! U kogo słaba wola-kupuje merola! Kto się trzasnął w potylicę- kupuje BeeMWicę! Komu wszystko koło d... lata-kupuje fiata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto ma polskiego ducha - kupuje tylko MALUCHA! Kota ma kota-kupuje peugeota! Kto ma germańskie

> geny-kupuje volkswageny! U kogo słaba wola-kupuje merola! Kto się trzasnął w potylicę- kupuje

> BeeMWicę! Komu wszystko koło d... lata-kupuje fiata!

zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifyay.gifyay.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto ma polskiego ducha - kupuje tylko MALUCHA! Kota ma kota-kupuje peugeota! Kto ma germańskie

> geny-kupuje volkswageny! U kogo słaba wola-kupuje merola! Kto się trzasnął w potylicę- kupuje

> BeeMWicę! Komu wszystko koło d... lata-kupuje fiata!

ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto ma polskiego ducha - kupuje tylko MALUCHA! Kota ma kota-kupuje peugeota! Kto ma germańskie

> geny-kupuje volkswageny! U kogo słaba wola-kupuje merola! Kto się trzasnął w potylicę- kupuje

> BeeMWicę! Komu wszystko koło d... lata-kupuje fiata!

dobre hehe.gif

a tak po za tym dołączyłem do grona posiadaczy zimówek i żałuję że nie pomalowałem felg całych tylko oczyściłem z rdzy brzeg stuku z oponą bo zardzewiały mocno i powietrze mogło by schodzić, a tak croma prezentuje się fajnie na tych pięcioramiennych felgach gm grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś śledzi poczynania Pepcia na kąciku Skody? Pisał już ile paliwa na 100km wypuszcza z baku?

Takie nudy, że o mojej Skodzince piszecie ?? grinser006.gif Fajnie tu na tym kąciku grinser006.gif

W sumie lepiej niż na kąciku skody tam ostatnie wpisy chyba z przed tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie nudy, że o mojej Skodzince piszecie ?? Fajnie tu na tym kąciku

> W sumie lepiej niż na kąciku skody tam ostatnie wpisy chyba z przed tygodnia.

sie auta nie psuja to o czym pisac? o nieszczęściu innych najlepiej biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kolege co ma skodę ,ale Kombi.4 osoby i cały zapakowany bagaznik. Silnik 1.9 105 k spala mu

> poniżej 5 litrów.Na trasie 900km.Powiem tak nie ma takiej opcji ,żeby mu tyle spalił:).

Szwagier miał Octavie II FL taką jak moja, 1.9 TDI 105 km silnik BXE, w trasie na Chorwacje dwa lata temu w 5 osób (4 dorosłe + dziecko) + bagaże na 2 tygodnie spaliliśmy coś 5,2 o ile pamiętam i to jadąc dość szybko autostradami. Przy spokojnej jeździe spokojnie schodził ze spalaniem do poziomu 4,5-4,7 litra, więc ja tam Twojemu koledze jestem skłonny uwierzyć.

TDi to oszczędne silniki, piszę oczywiście o zdrowym TDi, nie świerzynce z 600 tys nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szwagier miał Octavie II FL taką jak moja, 1.9 TDI 105 km silnik BXE, w trasie na Chorwacje dwa

> lata temu w 5 osób (4 dorosłe + dziecko) + bagaże na 2 tygodnie spaliliśmy coś 5,2 o ile

> pamiętam i to jadąc dość szybko autostradami. Przy spokojnej jeździe spokojnie schodził ze

> spalaniem do poziomu 4,5-4,7 litra, więc ja tam Twojemu koledze jestem skłonny uwierzyć.

> TDi to oszczędne silniki, piszę oczywiście o zdrowym TDi, nie świerzynce z 600 tys nalotu.

NIe ma takiej opcji,żeby jemu tyle spalił.Rozumiesz??.Są za wielkie górki.Mi spalił ostatnio 6,7 i to bardzo mocny wiater był.Z zaczepów mi osłona chłodnicy wyleciała z dwóch ząbków.Ta która chroni przed kamieniami:) ,zależy od pogody .Zazwyczaj mam spalanie 6-6,4.I to cisne 140-160:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sobota powolutku się kończy a ja siedzę i piję drina zwyczajnego czyli kola i czysta z plastrem cytryny i byle do poniedziałku. Sobota zleciała nad opieka młodocianego prawie 4 miesięcznego wiec nic nie zrobiłem ale mechanizm lewarka potraktowałem wd-40 i lewarek goni jak nigdy dotąd, zmiana biegów bez oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIe ma takiej opcji,żeby jemu tyle spalił.Rozumiesz??.Są za wielkie górki.Mi spalił ostatnio 6,7 i

> to bardzo mocny wiater był.Z zaczepów mi osłona chłodnicy wyleciała z dwóch ząbków.Ta która

> chroni przed kamieniami:) ,zależy od pogody .Zazwyczaj mam spalanie 6-6,4.I to cisne 140-160:)

Nie będę się sprzeczał, skoro wiesz lepiej ile TDi potrafi spalać ok.gif , to co napisałem to tzw. fakty autentyczne, ale nie każdy musi w to wierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechał by sam,to by spalił poniżej 5litrów??

Moja Bora TDi po sofcie na 131 KM spalała w cyklu miejskim nie więcej jak 6,3 litra ON i to jeżdżąc mało delikatnie, bez problemu schodziłem nią do 5,5 a w trasie poniżej 5 litrów.

TDi pod warunkiem, że są sprawne to bardzo oszczędne silniki, JTD też , ale nie o nich przecierz piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie ma, dzisiaj obmyłem światła przednie i tylne:] auto pokryte 2cm warstwą syfu

Przednie se umyjem spryskami zlosnik.gifzlosnik.gif

tylne jeszcze ujda,ale po co myc jaka pada deszcz a w poniedzialek do roboty i znow bloto bedzie na aucie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przednie se umyjem spryskami

> tylne jeszcze ujda,ale po co myc jaka pada deszcz a w poniedzialek do roboty i znow bloto bedzie na

> aucie

no ja co 2 dni wjezdzam na stacje ogarnac lampy i dalej w droge;) szkoda czasu na mycie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.