Skocz do zawartości

UAZ 452


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

> podoba mi sie koncepcja tego auta -

> czy jest rownie tandetny i kaprysny co 469

Wydaje mi się że Volcan miał to auto.

Podpytaj go.

Mnie się wydaje że dół jest z 469, ale pewności nie mam.

Kojarzę tylko to auto z filmu "Akwen Eldorado" devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem takim w wojsku..

> UAZ 452T Autotopograf..

> dupy nie urywal ale naped na 4 robil swoje..

> zima wjechalem pod calkiem fajna oblodzona gorke...a reszta aut zostala na dole i naginali z

> buta...co drugi zaliczyl glebe

o walsciwosci terenowe nie mam obaw - dokuc do tego blokade tylnego dyfra i ten autobusk nie jest do zatrzymania

pytanie czy bede wiecej tym jedzil czy lezal pod nim?

pomysl jest aby zakupic z minimalnym przebiegiem z wojka (trafiaja sie takie za ~7000zł) dolozyc LPG oraz nalewki i zaczac katowac w terenie oraz wykozystywac do klikudniowych wpadow poza miasto jako tereno-kempi-bus

odrazu uprzedzam nie interesuja mnie zadne japonczyki typu patrol, samuraj itp,

auto musi miec "klimat" czyli: MB G, LR defender, Honker,... ale w tej kasie to beda trupy, a 452 bedzie "nowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o walsciwosci terenowe nie mam obaw - dokuc do tego blokade tylnego dyfra i ten autobusk nie jest do zatrzymania

To fakt - z torsenem daje radę ok.gif Bez torsena - czasem jest dość bezradny...

> pytanie czy bede wiecej tym jedzil czy lezal pod nim?

Pół na pół - oryginalne części potrafią być niestety tak tandetne, że będziesz dorabiał. Konstrukcja jest taka, jaka jest, jak nie cieknie nic, to znaczy że danego płynu już w aucie nie ma i trzeba dolać wink.gif

> pomysl jest aby zakupic z minimalnym przebiegiem z wojka (trafiaja sie takie za ~7000zł) dolozyc LPG oraz nalewki i zaczac katowac w terenie oraz wykozystywac do klikudniowych wpadow poza miasto jako tereno-kempi-bus

Tyle, że te wojskowe z małym przebiegiem (też czasem nie wiadomo - zwróć uwagę na ilość miejsc na liczniku km) też korodują i w większości są po prostu odpicowane - tzn. na wierzchu polakierowane itp. a pod spodem niestety - rudooooo... Niemniej jednak są o wiele lepsze, niż 469 z demobilu.

> a 452 bedzie "nowy"

jw. - i tak będziesz musiał włożyć w niego.

Przygotowany jesteś na niesynchronizowaną skrzynię biegów? wink.gif

Acha - mechanicznie jest to podobne do 469, ale np. rama jest zupełnie inna (płaska), wiele mechaniki nie pasuje.

Gdybyś grzebał - zwróć uwagę na to, żeby mosty były "do pary" - jest kilka rodzajów i mają one różne przełożenie - pomieszanie = zmielenie czegoś przy odrobinie przyczepności.

Na necie ostatnio sporadycznie jestem - jakby co - odpowiem z opóźnieniem małym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pół na pół - oryginalne części potrafią być niestety tak tandetne, że będziesz dorabiał.

no wlasnie to jest glowny porblem

myslalem ze jest lepiej

> Konstrukcja jest taka, jaka jest, jak nie cieknie nic, to znaczy że danego płynu już w aucie

> nie ma i trzeba dolać

tragedia frown.gif

> Tyle, że te wojskowe z małym przebiegiem (też czasem nie wiadomo - zwróć uwagę na ilość miejsc na

> liczniku km) też korodują i w większości są po prostu odpicowane - tzn. na wierzchu

> polakierowane itp. a pod spodem niestety - rudooooo... Niemniej jednak są o wiele lepsze, niż

> 469 z demobilu.

na to licze ze sa lepsze niz 469 ale wyglada na to ze nawet "nowe" sa upierdliwe

> jw. - i tak będziesz musiał włożyć w niego.

> Przygotowany jesteś na niesynchronizowaną skrzynię biegów?

tak, o ten "klimat" wlasnie chodzi ok.gif

> Acha - mechanicznie jest to podobne do 469, ale np. rama jest zupełnie inna (płaska), wiele

> mechaniki nie pasuje.

> Gdybyś grzebał - zwróć uwagę na to, żeby mosty były "do pary" - jest kilka rodzajów i mają one

> różne przełożenie - pomieszanie = zmielenie czegoś przy odrobinie przyczepności.

> Na necie ostatnio sporadycznie jestem - jakby co - odpowiem z opóźnieniem małym

ok dzieki, bede myslal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie to jest glowny porblem

> myslalem ze jest lepiej

powiem szczerze, że o ile jeszcze 10 lat temu części do np. Ład to była istna tragedia - to ostatnio, od jakichś 2 lat zauważam poprawę jakości. Nie wiem jak jest z UAZem ale np do Wołgi/Łady nawet części przeklinanego dawniej FENOXa da się używać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.