Skocz do zawartości

przekłamanie licznika


Tribal

Rekomendowane odpowiedzi

> dlatego przy tych samych obrotach kolo przejezdza mniejsza droge, wiec jedzie wolniej. idzie

> zrobic, ja cofnalem wskazowke i teraz mi nie klamie...

icon_rolleyes.gif

ale to w takim razie cofnąłeś o konretną wartość, a przekłamanie wzrasta proporcjonalnie do prędkości.... moim zdaniem, to nie rozwiązanie.

@TRIBAL

przy 125, jak pokazuje 160 to za dużo, nawet jak na 175/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie przekłamuje o 10km/h (za dużo) niezależnie od szybkości jaką jadę, sprawdzane na gpsie i

> jadąc z innym autem obok

U mnie czym wiecej jade tym wiecej przekłamoje do 50 km/h jest ok puźnij zaczyna kłamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam przesuniętą wskazówkę, jest lepiej ale nie idealnie, ewentualnie możesz zrobić nową tarcze z nowymi wartościami, no ale i tak trzeba potem wskazówkę przestawić jak założysz zimówki. niestety nie ma idealnego rozwiązania jak masz dwa różne profile, zima-lato. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też mam przesuniętą wskazówkę, jest lepiej ale nie idealnie, ewentualnie możesz zrobić nową tarcze

> z nowymi wartościami, no ale i tak trzeba potem wskazówkę przestawić jak założysz zimówki.

> niestety nie ma idealnego rozwiązania jak masz dwa różne profile, zima-lato.

nic tylko mieć 2 liczniki zlosnik.gif

jeden ustawiony pod letnie gumy, drugi pod zimówki grinser006.gifoink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też mam przesuniętą wskazówkę, jest lepiej ale nie idealnie, ewentualnie możesz zrobić nową tarcze

> z nowymi wartościami, no ale i tak trzeba potem wskazówkę przestawić jak założysz zimówki.

> niestety nie ma idealnego rozwiązania jak masz dwa różne profile, zima-lato.

ale ja nie zakładam zimówek cały czas mam lato grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

licznik przekłamuje liniowo(ten na linkę), powinno się wymnożyć o dany % a nie o konkretną wartość. W moim przypadku (takie same opony, skrzynia sporting) mam przekłamanie o jakieś 12% za dużo czyli jeśli jadę 100km/h faktycznie to mnożę *112% i mam 112Km/h na liczniku. podobnie robię z mniejszymi prędkościami. Jeśli jadę około 100Km/h licznikowe to wiem że w rzeczywistości ~90.

Nie wiem jak działają liczniki z MPI, jeśli linka to to samo robisz, jeśli impulsy to można próbować inną elektronikę podpiąć pod to.

Całość bez zbędnej zabawy rozwiązałem z użyciem licznika rowerowego, tam podajesz obwód koła i masz dokładną wartość, możesz sobie odmierzyć do każdej opony na feldze.

Teraz jak to zamontowałem,

1. magnesik dwoma drutami do przegubu tego bliżej silnika.

2.kawałek grubej wygiętej blachy przykręciłem do obudowy silnika wykorzystując jedną ze śrub

3. Ba blachę przymocowałem czujnik i poleciałem z kablem do kabiny przez któryś z otworów linki chyba od sprzęgła

To wszystko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak ja cofnąć jeżeli ona w zerowym punkcie opiera się o ogranicznik ?

jak wyciagniesz ogranicznik, to wskazowka zejdzie jeszcze nizej. zaznaczasz, gdzie sie zatrzymala, zdejmujesz, zakladasz w nowej pozycji, przekrecasz palcem za dziurke ogranicznika i wciskasz ogranicznik. ot cala filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wyciagniesz ogranicznik, to wskazowka zejdzie jeszcze nizej. zaznaczasz, gdzie sie zatrzymala,

> zdejmujesz, zakladasz w nowej pozycji, przekrecasz palcem za dziurke ogranicznika i wciskasz

> ogranicznik. ot cala filozofia

podziekował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ksiazce o cc/sc - Sam naprawiam czy tej drugiej starej byla tabela, w ktorej producent deklarowal jak jest wyskalowany licznik - czyli fabrycznie kazde cento zawyzalo wskazanie predkosci.

do tego zalozenie kol o mniejszej srednicy powiekszalo ten blad.

nie chce mi sie wierzyc w 125->160km/h, bo sam mialem takie male kola/opony i przeklamywalo tak jak to Wrzaskun napisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.