Skocz do zawartości

Który zestaw odseparowany?


TIMMY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podpowiedzcie co wybrać?

- u-Dimension EL COMP6

- HELIX B 62C BLUE

- coś innego do 350 złotych.

Za Helixami przemawiają malutkie zwrotniczki które łatwo by było gdzieś schować

w drzwiach.

Nie słyszałem żadnych z nich i nie mam gdzie posłuchać.

Lubię zbalansowany dźwięk z głębokim ciepłym basem.

Na razie system będzie napędzany tylko bezpośrednio

z radia fabrycznego 4X20 (RCD300) więc dobrze by było jakby nie potrzebowały megawatów mocy by zagrać.

W przyszłości nie wykluczam lepszego modelu fabrycznego radia lub małego wzmacniacza do tego systemu. Ale to odległa przyszłość.

Na chwilę obecną chcę wymienić papierzaki na coś milszego dla ucha.

W poprzednim aucie miałem PB S6-C pędzone wzmacniaczem i bardzo mi one odpowiadały.

Teraz chciałbym spróbować czegoś innego.

Podpowiecie? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Podpowiedzcie co wybrać?

> - u-Dimension EL COMP6

> - HELIX B 62C BLUE

> - coś innego do 350 złotych.

> Za Helixami przemawiają malutkie zwrotniczki które łatwo by było gdzieś schować

> w drzwiach.

> Nie słyszałem żadnych z nich i nie mam gdzie posłuchać.

> Lubię zbalansowany dźwięk z głębokim ciepłym basem.

> Na razie system będzie napędzany tylko bezpośrednio

> z radia fabrycznego 4X20 (RCD300) więc dobrze by było jakby nie potrzebowały megawatów mocy by

> zagrać.

> W przyszłości nie wykluczam lepszego modelu fabrycznego radia lub małego wzmacniacza do tego

> systemu. Ale to odległa przyszłość.

> Na chwilę obecną chcę wymienić papierzaki na coś milszego dla ucha.

> W poprzednim aucie miałem PB S6-C pędzone wzmacniaczem i bardzo mi one odpowiadały.

> Teraz chciałbym spróbować czegoś innego.

> Podpowiecie?

jak tylko pod radio to gms 1865 lub 1765 w zestawie , jak zamierzasz w przyszłości kupić wzmak to ama bl160 +mission + zwrotka lub diora gds1607 mimo że tańsze to biją wymienione przez ciebie zestawy co najmniej o 2 klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Podpowiedzcie co wybrać?

> - u-Dimension EL COMP6

> - HELIX B 62C BLUE

słuchałem długi czas wożony Mazdą 626 Helixów na wytłumionych drzwiach. Napędzane były z radia - dźwięk jak na samo radio (Alpine CDE) był wyraźny i głośny, jednak basu z tego za wiele nie wyciśnięto, za to góry aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słuchałem długi czas wożony Mazdą 626 Helixów na wytłumionych drzwiach. Napędzane były z radia -

> dźwięk jak na samo radio (Alpine CDE) był wyraźny i głośny, jednak basu z tego za wiele nie

> wyciśnięto, za to góry aż nadto.

ciekawe, mialem Helixy DB 62.1 (tez pod radiem, stare JVC) i u mnie basu byla bardzo przyzwoita ilosc (troche gorzej z jakoscia, zejscie niezle ale zbyt monotonne) a nadmiaru wysokich nie bylo raczej. Bardzo dobrze je wspominam - tanie a graja po ludzku. El comp raz slychalem i byly zbyt ostre i suche jak dla mnie.

A S6C to dla mnie karykatura glosnika, moze byla jakas lewa seria i ja wlasnie trafilem ale dla mnie to po prostu koszmar, gorszych glosnikow nie znam. Bylem szczesliwy ze ktos je ode mnie kupil, nie wazne ze stracilem siano. Po wymianie na Helixy - ulga ze malo co ... Pisze calkowicie serio, takie mam doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Podpowiedzcie co wybrać?

> - u-Dimension EL COMP6

> - HELIX B 62C BLUE

> - coś innego do 350 złotych.

> Za Helixami przemawiają malutkie zwrotniczki które łatwo by było gdzieś schować

> w drzwiach.

> Na razie system będzie napędzany tylko bezpośrednio

> z radia fabrycznego 4X20 (RCD300) więc dobrze by było jakby nie potrzebowały megawatów mocy by

> zagrać.

> W przyszłości nie wykluczam lepszego modelu fabrycznego radia lub małego wzmacniacza do tego

> systemu. Ale to odległa przyszłość.

jak nie wymienisz tego radia + nie dołożysz pieca to wybór kiepski bo wywaliłeś kase na coś co i tak nie zagra,

ja sobie zamontowałem pod ori radio diory gds1720 czy jakoś tak, z normalnymi zwrotnicami z regulacją tweetera i to gra całkiem fajnie nawet bym się nie spodziewał tym bardziej że udało mi się je kupic za 100zł nowe

na tył wrzuciłem JBL za ponad 350zł i głosniki wymagają wzmaka i nie gra to w połowie tak jak z przodu pod fabrycznym radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem w poprzednim aucie wszystkie etapy (dwudrożne, elipsy w półce i inne bzdety) aż

stanąłem na "jedynym słusznym" rozwiązaniu:

Odseparowany zestaw z przodu, sub w bagażniku i wszystko zasilane wzmacniaczem.

Wiem więc co można z czego wyciągnąć.

Ale to były inne czasy...

Suba już nie potrzebuję a radio fabryczne podoba mi się bo ładnie pasuje do całości.

Zacznę od głośników i jak trochę się odkuję po zakupie auta, będę brnął dalej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.