Skocz do zawartości

Xenony - czy tylko mnie to wkurza?


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

> bezdura

Jeśli nie widzi różnicy świecenia lampy xenonowej podczas włączenia długich świateł to nadal ma bi-xenon?

Patrząc na soczewkę bi-xenonową nie sposób nie zauważyć zmiany świateł, mimo iż zmiana jest błyskawiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nic - jezdze na tym, co "fabryka" dala. Zauwazylem, ze w przypadku szyb nie jest zle, ale

> sprysujac swiatla jest toto dosc spienione...

Pracowałem w UK w firmie, która przygotowywała nowe samochody do sprzedaży. Standardową czynnością było wlewanie konewką kranówki do spryskiwacza. Podejrzewam, że w Twoim przypadku ktoś dolał czegoś, żeby uzyskać efekt płynu do spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie jest tak jak mialem w Lagunie: xenony podnosily ciutke wiazke swiatla (co mozna zaobserwowac

> w czasie jazdy) a i tak jako prawdziwe swiatlo drogowe sluzyl zwykly halogen

> w prawdziwym bixenonie tak jak koledzy pisali podnosi sie przyslona i swieci sam xenon w pelnym

> spektrum

> roznica jest masakryczna

prawdziwy biksenony mówisz? wiesz, są tacy co definiują prawdziwego Polaka nawet.

bi-ksenon to źródło światła, które spełnia podwójną funkcję, świateł mijania i drogowych, zazwyczaj realizowane przesłoną w soczewce. Mogą być dodatkowo wspomagane halogenem lub nie, ale jedne i drugie to biksenon.

W moim aucie jest biksenon z dodatkową lampą w kloszu do świateł drogowych, można przekodować moduł swiateł tak, żeby funkcja świateł drogowych realizowana była bez udziału dodatkowego odbłyśnika z żarówką halogenową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pracowałem w UK w firmie, która przygotowywała nowe samochody do sprzedaży. Standardową czynnością

> było wlewanie konewką kranówki do spryskiwacza. Podejrzewam, że w Twoim przypadku ktoś dolał

> czegoś, żeby uzyskać efekt płynu do spryskiwacza.

w wielu autach jest jeden zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy szyby i lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. w moim jest tak że swiatła są spryskiwane co 5 spryskanie szyby albo jesli przerwa pomiedzy spryskaniami szyby wynosi powyzej 10 minut. Można delikatnie prysnąc na szybe- tak żeby sie sprysk lamp nie uruchomił. Spryskanie lamp realizowane jest przez dwa krótkie prysnięcia- efektem jest chwilowe jakby przygasnięcie lamp- ale to trwa sekunde dosłownie.

Co do biksenona- mimo ze właczając światła "długie- załaczają sie dodatkowe żarówki- to mam biksenon - przesłona na ksenonie sie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w wielu autach jest jeden zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy szyby i lamp

Nawet nie wiedziałem, że ,mogą być osobne. Chodziło mi o to, że standardowo wlewało się kranówkę, nie było mowy o żadnym płynie do spryskiwacza. Może ktoś w tym przypadku dolewa przykładowo nakrętkę płynu do mycia naczyń, może czego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I drugie pytanie - o co biega z bi-xenonem, bo niby mam, ale po wlaczeniu dlugich nie widac

> roznicy, oprocz tego, ze sie zarowki normalne wlaczaja i to one daja "glowne" zrodlo

> swiatla...

Sam sobie odpowiem.

Zrobilem krotki test dzis na drzwiach garazowych. Swiatlo ze xenonow od swiatel mijania na identycznej wysokosci, co swiatla dlugie sluzace do migania (uruchamialem, gdy swiatla byly ustawione na "0"). Poza tym punkty od dlugich migania bardzo slabe w porownaniu z xenonami mijania (intensywnosc, wielkosc, etc.)

Po wlaczeniu swiatel mijania i wlaczeniu dlugich na stale slychac pukniecie spod maski, a snop swiatla podnosi sie , i cala plama swiatla powieksza sie dosc znacznie.

Nie wiem, skad mi sie ta zolta "poswiata" wziela, ale dzis po przejechaniu sie Vectra z halogenami, na dlugich faktycznie jest zolto, i nijak to nie przypomina siwatel Superba hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet nie wiedziałem, że ,mogą być osobne. Chodziło mi o to, że standardowo wlewało się kranówkę,

> nie było mowy o żadnym płynie do spryskiwacza. Może ktoś w tym przypadku dolewa przykładowo

> nakrętkę płynu do mycia naczyń, może czego innego.

Wiesz co, woda raczej nie byla, bo byly przymrozki i nic nie zamarzlo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie widzi różnicy świecenia lampy xenonowej podczas włączenia długich świateł to nadal ma

> bi-xenon?

> Patrząc na soczewkę bi-xenonową nie sposób nie zauważyć zmiany świateł, mimo iż zmiana jest

> błyskawiczna.

w bixenonie nie chodzi o to czy on widzi różnicę, tylko o to, czy ma przesłonę ruchomą.

W focusie II mialem bixenon dodatkowo z halogenem - dobry patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.