Skocz do zawartości

Błąd Chevrolet Lacetti


lolnik904

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam. Byłem wczoraj usunąć tego nieszczęsnego Checka poraz kolejny. Wczoraj wyskoczył tylko błąd

> P0444 - otwarty obwód oczyszczania kanistra. Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest oraz w

> jaki sposób można to usunąć.

Przerwa w obwodzie elektrycznym zaworu odsysania par paliwa z baku (EVAP). O ile dobrze pamiętam, to od tego zacząłeś, potem przeskoczyłeś na EGR.

Sam zawór wedle serwisówki jest po prawej stronie kolektora dolotowego, w okolicy siłownika sterowania zmienną geometrią dolotu VGIS.

A jego obwód wygląda tak:

286447235-0444_14.jpg

post-37290-14352517938338_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mógłbyś mi przesłać zdjęcie tej części. Niestety nie mogę tego znaleść. Wiesz może który

> bezpiecznik jest za to odpowiedzialny. Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Zdjęcia Ci nie prześlę, bo mam silnik 1.8 i to raczej nie będzie to samo. Zaworka szukaj tam, gdzie napisałem. Musi mieć kostkę elektryczną z dwoma stykami i najprawdopodobniej dwa wężyki z których jeden prowadzi do kolektora dolotowego, a drugi idzie gdzieś pod auto. Jak coś takiego znajdziesz, to daj fotkę, wtedy zobaczymy, czy to ten zaworek, czy jeszcze coś innego.

A bezpiecznik? Masz go na schemacie powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy ktoś ma może w całości ten TIS. Znalazlem na chomikuj ale w kilkunastu częściach. Lub jakaś

> mniejszą wersję. Troche tego jest 7GB.

7GB, to pewnie cały katalog części, a tu bardziej chodzi o manual.

Jeden z Kolegów wkleił ostatnio linka do fajnie działającej wersji on-line.

http://vip.5053.com.cn/daewoo/EN/GMDE_TIS_START.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz w TIS czy nie ma rysunku przy opisie wymiany tego zaworu.

Jest coś takiego:

286447866-evap.jpg

Mi to wygląda na prawą (po otwarciu maski) stronę kolektora dolotowego lub głowicy.

W Lanosie ten zaworek był na podpórce kolektora dolotowego, więc jakby go nie było na górze, to łeb trzeba wsadzić pod auto.

post-37290-14352517939998_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mogę tego ustrojstwa znaleść. Odnalazłem tylko takie coś jak na zdjęciu oraz zrobilem zdjecie z prawej strony silnika. Tam nic niestety nie mogę odszukać. Czy ktoś z właścicieli silnika 1.4 16 jest mi w stanie dokładnie powiedzieć gdzie jest ten EVAP. Lezałem tez pod samochodem i nic.

[image]e6lt1wd45mgg_t.jpg[/image]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem taką oto fotkę:

286450474-kolektor.jpg

Strzałką wskazałem zaworek EVAP. Okazuje się, ze jest on jednak na podstawie kolektora dolotowego (dostęp tylko z dołu), czyli tak, jak to było w Lanosie.

Opis i rysunek z serwisówki jest właściwy, ale niestety tylo dla 1.8, bo u mnie faktycznie ten zawór wygląda inaczej, niż na zdjęciu i jest z prawej strony głowicy. W każdym bądź razie na górze.

post-37290-14352517944815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to ustrojstwo chyba już u siebie. Przesyłam zdjęcie. Czy wiesz może czy trzeba to wymieniać łącznie z tym twardym wężykiem który jest na zdjęciu u Ciebie oraz jak fachowo to się nazywa żeby móc to kupić. Rano poruszałem wtyczka i na chwile zgasł check. Czy da się to wyczyścić.

79pf7xui52ch_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem to ustrojstwo chyba już u siebie. Przesyłam zdjęcie. Czy wiesz może czy trzeba to

> wymieniać łącznie z tym twardym wężykiem który jest na zdjęciu u Ciebie oraz jak fachowo to

> się nazywa żeby móc to kupić. Rano poruszałem wtyczka i na chwile zgasł check. Czy da się to

> wyczyścić.

Skoro przy ruszaniu wtyczką coś się zmienia, to może na początek sprawdź stan styków wtyczki i zaworka oraz czy przewody we wtyczce nie są oberwane. W sklepie elektronicznym kup tzw. kontakt-spray (do czyszczenia styków) i preparat do zabezpieczania styków po takim czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wymianie tego EVAPA i skasowaniu błędu to samo. Jeszcze raz pojechaliśmy do mechanika innego i powiedział, że te samochody nie są przystosowane go gazu(dziwne). Powiedzial, ze jest jakis czujnik spalin w tlumniku i on źle wskazuje. Mówil, zeby sie nie przejmowac i jezdzic normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz pojechaliśmy do mechanika

> innego i powiedział, że te samochody nie są przystosowane >go gazu(dziwne).

Twoj mechanik nie jest przystosowany do obslugi samochodow bardziej skomplikowanych niz zuk, nysa tudziez maluch...

> Powiedzial, ze jest

> jakis czujnik spalin w tlumniku i on źle wskazuje.

Sonda lamba a nie "jakis" czujnik.

> Mówil, zeby sie nie przejmowac i jezdzic

> normalnie.

Srali muchy bedzie wiosna... Zmien mechanika waytogo.gif a co konkretnie zle wskazuje ta sonda bo mozliwe,ze padla.

Pytanie byles wyregulowac instalacje lpg ? Jaka masz instalke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wskazywał błąd PO444. Wczoraj odpiołem sonde i podpialem jeszcze raz. Kontrolka przestała swiecic - po kilometrze znow to samo. Instalacja stag 4 sekwencyjny wtrysk silnik 4 cylindrowy(red tomasetto,wtryski reg omvl do 120KM. Czy ktoś będzie mi w stanie pomoc lub zna jakiegos dobrego mechanika w okolicy Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer wskazywał błąd PO444. Wczoraj odpiołem sonde i podpialem jeszcze raz. Kontrolka przestała

> swiecic - po kilometrze znow to samo. Instalacja stag 4 sekwencyjny wtrysk silnik 4

> cylindrowy(red tomasetto,wtryski reg omvl do 120KM. Czy ktoś będzie mi w stanie pomoc lub zna

> jakiegos dobrego mechanika w okolicy Rzeszowa.

Może być tak, że instalka gazowa podaje złą mieszankę.

Może być, że masz złe mapy wtrysku a może rozkalibrowane wtryskiwacze.

Ale to wróżby z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety po wymianie tego EVAPA i skasowaniu błędu to samo. Jeszcze raz pojechaliśmy do mechanika

> innego i powiedział, że te samochody nie są przystosowane go gazu(dziwne). Powiedzial, ze jest

> jakis czujnik spalin w tlumniku i on źle wskazuje. Mówil, zeby sie nie przejmowac i jezdzic

> normalnie.

Trafiłeś na niezłego ogórka. hehe.gif

Ja rozumiem, ze nie każdy użytkownik pojazdu posiada wiedzę specjalną, żeby znać te wszystkie niuanse, jednak mechanik, który opowiada tego typu farmazony, powinien zająć się czymś innym.

Z jakiego powodu wymieniałeś tego EVAPa? Zdiagnozował go ktoś jednoznacznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz pojechaliśmy do mechanika

> innego i powiedział, że te samochody nie są przystosowane go gazu(dziwne). Powiedzial, ze jest

> jakis czujnik spalin w tlumniku i on źle wskazuje. Mówil, zeby sie nie przejmowac i jezdzic

> normalnie.

zmien mechanika

moj lacetti /obecnie tescia/ ma przejechane ponad 120tys km na gazie zalozonym w salonie, czyli od samego poczatku jezdzi na gazie

podobnie maja/mialy 2 kolejne lacetti w rodzinie - wszystkie z instalacja dedykowana BRC

ani razu w zadnym z tych aut nie zapalil sie "czek", wszystkie na oryginalnych czesciach

wymieniane tylko fitry i sprawdzane profilaktycznie mapy

ciekawe jak bedziesz jezdzil z tym "czekiem" swiecacym i padnie cos powazniejszego ...

pojdziesz do tego mechanika i powiesz ze kazal Ci tak jezdzic ? grinser006.gif

radzilbym porzadnie wyregulowac instalacje gazowa, "czek" nie ma prawa sie swiecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co sie dalo to sprawdzilem. Doszedlem, az do sondy lambdy nad katalizatorem. Odpialem ja i jeszcze raz podpialem. Check zniknal. Zapalilem samochod na benzynie normalnie chodzil, przerzucil sie na gaz automatycznie - spadly obroty prawie do 0.5 tys. Chodzil dalej i check sie nie swiecil. Dodalem gazu (lub przejechalem pare metrow) znow to samo. Check od nowa sie swieci. Co wybiore sie do tego goscia co mi zakladal gaz to tylko kasuje bledy i to samo. Instalacja jest oczywiscie na gwarancji. Jakos nie chce tego naprawic lub nie umie. Na benzynie wczesniej tego nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko co sie dalo to sprawdzilem. Doszedlem, az do sondy lambdy nad katalizatorem. Odpialem ja i

> jeszcze raz podpialem. Check zniknal. Zapalilem samochod na benzynie normalnie chodzil,

> przerzucil sie na gaz automatycznie - spadly obroty prawie do 0.5 tys. Chodzil dalej i check

> sie nie swiecil. Dodalem gazu (lub przejechalem pare metrow) znow to samo. Check od nowa sie

> swieci. Co wybiore sie do tego goscia co mi zakladal gaz to tylko kasuje bledy i to samo.

> Instalacja jest oczywiscie na gwarancji. Jakos nie chce tego naprawic lub nie umie. Na

> benzynie wczesniej tego nie bylo.

Niech weźmie komputer i przejedzie się i popatrzy jak komp dobiera mieszankę gazu.

Popytaj w swojej okolicy o dobrego gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gaz jest na gwarancji jeszcze 21 miesiecy. Bede jezdzil tam az do skutku. Doszedlem w koncu do

> takiej sytuacji. Odłącze sonde lambde nad katalizatorem zapale samochod - zgasze. Podlacze

> spowrotem wtyczke i CHECK sie nie świeci. Przejade pare metrow i znow to samo.

Jak masz laptopa, to może zainwestuj w jakiś kabel diagnostyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Postam się to zrobić. Sam kabel to wydatek rzędu 50 zł. Tylko mam takie pytanie. Czy ktoś jest może

> w stanie posiadania takiego oprogramowania do kabla. (do sciagniecia). Bede wdzieczny za kazda

> pomoc.

Od tego, jakim programem masz zamiar działać zalezy wybór interfejsu. Rosyjski Chevrolet Explorer działa z interfejsami do starszych Volkswagenów = VAG KL. Możesz też użyć interfejsu ELM327 i diagnozować auto po EOBD. Zwykle do fejsu dodają jakieś darmowe działające programy. Natomiast zalecalbym równiez kupienie interfejsu do instalacji gazowej, skoro jaja zaczęły się po montażu. Albo ktoś to źle podobierał, albo źle zamontował, albo źle ustawił. Może też być wszystkiego po trochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.