Skocz do zawartości

wymiana sprzęgła multijet 1,9 120KM


Rekomendowane odpowiedzi

dotyczy wymiany sprzęgła Fiat Bravo multijet 1,9 120KM z 2007 roku 170 000 przebieg , objawy - w czasie ruszania ze skrzyżowania silnik zgasł , ponowne uruchomienie już nie da się wbić wstecznego , jedynka ciężko a czym wyższy bieg już trochę lepiej ale z oporami , na wyłączonym silniku śmiga , diagnoza telefoniczna z ASO wymiana sprzęgła na 99 % pytanie moje jeśli sprzęgło to jakiej firmy polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dałem auto na wymianę sprzęgła i wysprzęglika , dzwoni gość i informuje mnie że powodem było uszkodzone łożysko - wysprzęglik ,ale poinformował mnie że dwumas ma luzy ale ja tego nie odczuwam i nie słyszę musiałem podjąć decyzję przez telefon - dwumas zostaje , i h.j wie czy dobrze zrobiłem , i sprzedał mi jeszcze jeden temat , olej w odstojniku filtra powietrza , czyżby turbo już mnie w.....ł , przecież nie może być tak żle , pocieszam się , ale teraz tak myślę chyba dwumas mogłem wymienić , ale znowu go nie słyszę , kierownica i buda jak drut bez rzucania czy drgań i bądż tu mądry, kiedy chcą człowieka naciągnąć na kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i dałem auto na wymianę sprzęgła i wysprzęglika , dzwoni gość i informuje mnie że powodem było

> uszkodzone łożysko - wysprzęglik ,ale poinformował mnie że dwumas ma luzy ale ja tego nie

> odczuwam i nie słyszę musiałem podjąć decyzję przez telefon - dwumas zostaje , i h.j wie czy

> dobrze zrobiłem , i sprzedał mi jeszcze jeden temat , olej w odstojniku filtra powietrza ,

> czyżby turbo już mnie w.....ł , przecież nie może być tak żle , pocieszam się , ale teraz tak

> myślę chyba dwumas mogłem wymienić , ale znowu go nie słyszę , kierownica i buda jak drut bez

> rzucania czy drgań i bądż tu mądry, kiedy chcą człowieka naciągnąć na kasę

Mogłes wymienić ten dwumas 170 tys to całiem niezły wynik. A teraz jak ci padnie za 5 tys to znowu skrzynie ściągasz i za same ściągniecie z 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło założone fiat OE 0071724089 cena 507zł ,plus wysprzęglik firmy

Ri coś tam, cena 277zł , robota 330 zł , co do dwumasy to ma podobno lekki luz ale bez tragedi przy delikatnej jeżdzie , ja nic nie czuję ,trochę też podkręcają klienta , ale zastanawia mnie turbina , nie ma luzu na wirniku , jest cicho , ale przepuszcza prawdopodobnie olej który przedostał się od turbiny rurką plastikową do tego jakby odstojnika pod filtrem powietrza , mechanik wylał stamtąd prawie ćwiartkę oleju , i co wy na to , a tam go nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj oddałem autko na wymianę sprzęgła (ślizgało się i ciężko biegi wchodziły ) przy przebiegu 116tys. ,coś szybko shocked.gif ! Po rozebraniu mechanik dzwonił że dwumasa jeszcze dobra , tak że została stara , oby wytrzymała do następnej wymiany sprzęgła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> turbina , nie ma luzu na wirniku , jest cicho , ale przepuszcza prawdopodobnie olej który

> przedostał się od turbiny rurką plastikową do tego jakby odstojnika pod filtrem powietrza ,

> mechanik wylał stamtąd prawie ćwiartkę oleju , i co wy na to , a tam go nie powinno być

Ten odstojnik właśnie po to tam jest, żeby zbierał się olej. Obserwuj ile ubywa oleju i zacznij się martwić, kiedy ubytki zaczną wzrastać. Ta ćwiartka zbierała się prawdopodobnie od nowości, więc bym nie panikował tylko systematycznie obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem to w ASO , oni lubią podkręcić klienta , jak im powiedziałem że klient jest wystraszony to się śmiali , co do ubytków oleju to mam śladowe , też myślę że od nowości nikt tego nie ruszał , będe monitorował sprawę , sprzęgło i tak długo wytrzymało i myślę że dwumasa spokojnie powinna wytrzymać do następnej roboty ze sprzęgłem czy jego osprzętem , wiadomo że po tym przebiegu dwumasa nie będzie jak nowa ale te 250 tys. i więcej przy normalnej jeżdzie to spokojnie powinna wytrzymać.to samo było przy rozrządzie , też napierali żeby zmieniać pompę wody i przy tym przebiegu jest ok , poleci przy kolejnej wymianie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i mieli racje zeby wymieniac, ale jak ktos lubi odstawiac kiche lub gdybac moze wytrzyma to

> zostawia pompe i turla

Ja po 5 latach i 52k przelotu nie zmieniałem pompy wody bo i po co wink.gif Przy 2gim rozrządzie się zmieni 270751858-jezyk.gif

W ASO było wymieniane i sami mówili ,że nie trzeba pompy robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja po 5 latach i 52k przelotu nie zmieniałem pompy wody bo i po co Przy 2gim rozrządzie się zmieni

> W ASO było wymieniane i sami mówili ,że nie trzeba pompy robić

U mnie w Matizie 5 letnim i 50 tys km, poleciala wlasnie pompa wody wink.gif takze ja jestem zdania jak wymienia sie rozrzad to kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w Matizie 5 letnim i 50 tys km, poleciala wlasnie pompa wody takze ja jestem zdania jak

> wymienia sie rozrzad to kompletny.

Jak się spojrzy na allegro to widać du matiz , tico najwięcej części do tego się spyla = padaka ,ale zaleta taka ,że części tanie jak borszcz grinser006.gif

Co do ori gratów , jak się wie kto produkuje ori to nie warto płacić więcej za pudełko z napisem ricambi. Chyba ,że zamiennik niedostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się spojrzy na allegro to widać du matiz , tico najwięcej części do tego się spyla = padaka

> ,ale zaleta taka ,że części tanie jak borszcz

> Co do ori gratów , jak się wie kto produkuje ori to nie warto płacić więcej za pudełko z napisem

> ricambi. Chyba ,że zamiennik niedostępny

widze ze robi sie z tego watku wolna dyskusja..

co do gratow ori, pamietaj ze jakoscia oe tez sie steruje palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w Matizie 5 letnim i 50 tys km, poleciala wlasnie pompa wody takze ja jestem zdania jak

> wymienia sie rozrzad to kompletny.

w stilo mialem 205 000 km i nigdy nie wymieniania pompa, byla ok... zalezy od stanu i umiejetnosci oceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> sprzęgło założone fiat OE 0071724089 cena 507zł ,plus wysprzęglik firmy

> Ri coś tam, cena 277zł , robota 330 zł , co do dwumasy to ma podobno lekki luz ale bez tragedi przy

> delikatnej jeżdzie , ja nic nie czuję ,trochę też podkręcają klienta , ale zastanawia mnie

> turbina , nie ma luzu na wirniku , jest cicho , ale przepuszcza prawdopodobnie olej który

> przedostał się od turbiny rurką plastikową do tego jakby odstojnika pod filtrem powietrza ,

> mechanik wylał stamtąd prawie ćwiartkę oleju , i co wy na to , a tam go nie powinno być

Ooo, to widzę, że już są odnowione sprzęgła. Jak mi poleciało przy 38.000 km to dostępne było tylko OE za 1400 zł. Zamiennika nie było. A jak wstawiali zamiennik Valeo z Intercarsu to auto przejechało 100 km i wracało na lawecie. A objaw dokładnie ten sam co u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooo, to widzę, że już są odnowione sprzęgła. Jak mi poleciało przy 38.000 km to dostępne było tylko

> OE za 1400 zł. Zamiennika nie było. A jak wstawiali zamiennik Valeo z Intercarsu to auto

> przejechało 100 km i wracało na lawecie. A objaw dokładnie ten sam co u Ciebie.

I właśnie dlatego należy kupować oryginał w dobrej cenie (Nie będę mówił gdzie!), brać paragon lub fakturę i montować w ASO po skutecznych negocjacjach. Co zyskujemy - w razie problemów, mamy część i robociznę za free!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.