Skocz do zawartości

Moto z Włoch


10pio

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybys musial robic przeglad, to podobno cos sie pozmienialo w pazdzierniku i na poczatek czeka Cie wizyta w wydziale komunikacji celem pobrania numerow probnych, z takimi na przeglad i ponownie do WK. Probne tablice okolo 60zl.

Kolega zabiera sie za rejestracje moto sciaganego z Holandii czy Belgii (nie pamietam dokladnie) i diagnosta odeslal go najpierw do WK po probne numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybys musial robic przeglad, to podobno cos sie pozmienialo w pazdzierniku i na poczatek czeka Cie

> wizyta w wydziale komunikacji celem pobrania numerow probnych, z takimi na przeglad i

> ponownie do WK. Probne tablice okolo 60zl.

Dokladnie mnie rowniez odeslali do wk po tablice rejestracyjne czasowe koszt okolo 37zl dopiero na przeglad i do wk na normalna rejestracje, moto z angli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tych rzeczy! jakie próbne tablice? rejestrowałem 4motocykle z włoch i w maju auto. nikt o próbne tablice nie prosił.

A wygląda to tak.

potrzebujesz oryginał dowodu rejestracyjnego (włoski)

umowa kupna sprzedaży.

to wszystko dajesz do tłumaczenia.

z papierami przetłumaczonymi dymasz do skarbówki i od razu na przegląd zerowy.

po przeglądzie dostajesz kwitek.

Później znowu idziesz do skarbówki celem odebrania kwitka i do WK. a z WK do ubezpieczalni gdzie ubezpieczasz moto. zakładasz tablice czekasz do wiosny i śmigasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic z tych rzeczy! jakie próbne tablice? rejestrowałem 4motocykle z włoch i w maju auto. nikt o

> próbne tablice nie prosił.

> A wygląda to tak.

> potrzebujesz oryginał dowodu rejestracyjnego (włoski)

> umowa kupna sprzedaży.

Dotychczas tylko moto z niemiec kilka razy rejestrowałem. Nie potrzeba wymeldowania z Włoch jakiegoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatni się pozmieniały przepisy i muszą być na sprzęcie numery rejestracyjne. jak ich nie

> posiadasz to do urzędu po próbne czerwone tablice bo bez tego nie zrobisz przeglądu w PL

ale we włoszech zdajesz numery rej. pojazdu podczas wizyty w motoryzacji. tak jest z autami jak i motocyklami.

kiedy się zmieniły przepisy? w maju rejestrowałem auto z włoch bez talic i nikt mi nie kazał kupować czerwonych numerków !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale we włoszech zdajesz numery rej. pojazdu podczas wizyty w motoryzacji. tak jest z autami jak i

> motocyklami.

> kiedy się zmieniły przepisy? w maju rejestrowałem auto z włoch bez talic i nikt mi nie kazał

> kupować czerwonych numerków !

Jakos na poczatku pazdziernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega byl u diagnosty kilka dni temu i ten go wyslal na poczatek do WK po probne numery.

a jaki chłop miał argument? przecież do zerowego przeglądu nie potrzebuje on tablic. tylko spisuje dane auta z tabliczki i wjeżdza nim na ścieżke. do czego są mu tablice potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki chłop miał argument? przecież do zerowego przeglądu nie potrzebuje on tablic. tylko spisuje

> dane auta z tabliczki i wjeżdza nim na ścieżke. do czego są mu tablice potrzebne ?

Argumentowal tym, ze zmienily sie przepisy i aby zrobic przeglad pojazd musi miec tablice.

EDIT: rozporzadzenie

W skrocie: pojazd sprowadzany musi miec oryginalne tablice rejestracyjne zgodne z DR. Jesli ich brak to wycieczka do WK po probne i dopiero na przeglad, a po nim ponownie do WK juz po wlasciwe numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos po 8 października sie zmienily

Dokladnie 8 pazdziernika. Diagnosci po zmianach przepisow moga zatrzymywac dowody rejestracyjne.

Jesli sie nie myle, to od stycznia zmienia sie takze ceny badan.

Motorower - 80 zł (jest 50zl)

Motocykl - 100 zł (jest 63zl)

Czterokołowiec - 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic z tych rzeczy! jakie próbne tablice? rejestrowałem 4motocykle z włoch i w maju auto. nikt o

> próbne tablice nie prosił.

> A wygląda to tak.

> potrzebujesz oryginał dowodu rejestracyjnego (włoski)

> umowa kupna sprzedaży.

> to wszystko dajesz do tłumaczenia.

> z papierami przetłumaczonymi dymasz do skarbówki i od razu na przegląd zerowy.

> po przeglądzie dostajesz kwitek.

> Później znowu idziesz do skarbówki celem odebrania kwitka i do WK. a z WK do ubezpieczalni gdzie

> ubezpieczasz moto. zakładasz tablice czekasz do wiosny i śmigasz :D

ZONK kolego. Jeżeli auto lub moto nie posiada oryginalnych tablic z dokumentu to musisz wystąpić o nadanie tablic probnych i jest to tylko poto żeby otrzymać przegląd techniczny. Bez tego ani rusz zrobic przegląd. Także albo próbne albo oryginalne z dokumentów.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.