Skocz do zawartości

Jaki mikrofon uniwersalny do zestawu głośnomówiącego


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na SV coś się nikt nie kwapi w pomocy może tu będzie lepiej smile.gif

Oddałem do serwisu radio peiying 9903 z racji tego że radio ma strasznie słaby wbudowany mikrofon jest szansa że wyprowadzą kabelki pod mikrofon zewnętrzny.

Pytanie jakie wyjście powinni zrobić żeby podłączyć mikrofon(wiem że serwis i się znają ale wolę się upewnić żeby nie pozbywać się radia znów na 2 tyg)

I za jakim mikrofonem się rozglądnąć. Jakos nie mogę trafić na sam uniwersalny mikrofon do zestawu głośnomówiącego.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Na SV coś się nikt nie kwapi w pomocy może tu będzie lepiej

> Oddałem do serwisu radio peiying 9903 z racji tego że radio ma strasznie słaby wbudowany mikrofon

> jest szansa że wyprowadzą kabelki pod mikrofon zewnętrzny.

> Pytanie jakie wyjście powinni zrobić żeby podłączyć mikrofon(wiem że serwis i się znają ale wolę

> się upewnić żeby nie pozbywać się radia znów na 2 tyg)

> I za jakim mikrofonem się rozglądnąć. Jakos nie mogę trafić na sam uniwersalny mikrofon do zestawu

> głośnomówiącego.

> Pzd

Słaba czułość to rawdopodobnie nie jest kwestia mikrofonu a konstrukcji samego radia.

Najlepiej wyprowadzić na zewnątrz gniazdo mini jack, takie jak w komputerze a wówczas podłączysz sobie do niego dowolny mikrofon elekteretowy i umiescisz w najkorzystniejszym miejscu!

Fabrycznie również wbudowany jest mikrofon elektretowy tylko jego czułość i pasmo są prawdopodobnie programowo bardzo ograniczone.

Gwoli ścisłości to teraz wszystkie mikrofony elektretowe mają podobne parametry i są stosowane praktycznie we wszystkich wspołczesnych urządzeniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedź

> Rozumiem że taki mikrofon powinien spełnic swoją funkcję.

> w czasie rozmowy słychać mnie jakby z głębokiej studni, mam nadzieję że mikrofon zewnętrzny poprawi

> odbiór.

> Pzd

Nie kosztuje majątku więc warto go wypróbować, jednak jeśli się nie sprawdzi to można sprobować z dobudowaniem do niego prostego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem że ktoś już

> przerabiał temat, bo też nie widzę sensu kupowania kilku mikrofonów aby sie przekonać który

> spełni wymagania.

> Pzd

Po prostu spróbuj podłączyć jakikolwiek mikrofon elektretowy, np. od jakiegoś telefonu czy od komputera i zobaczysz czy będzie poprawa. Jeśli nie, to znaczy, że samą zmianą mikrofonu nic nie osiągniesz i nie ma sensu kupowania innych. Potrzebne będa inne bardziej zaawansowane zabiegi.

Samą wkładkę elektretową można kupić w sklepie z częściami elektronicznymi za 2-3zł. możesz ją sobie prowizorycznie podłączyć do kawałka przewodu ekranowanego zakończonego wtyczką minijack i zrobić próbę. Taką próbę mogą przecież przeprowadzić tam gdzie oddałeś radio do przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Na SV coś się nikt nie kwapi w pomocy może tu będzie lepiej

> Oddałem do serwisu radio peiying 9903 z racji tego że radio ma strasznie słaby wbudowany mikrofon

> jest szansa że wyprowadzą kabelki pod mikrofon zewnętrzny.

> Pytanie jakie wyjście powinni zrobić żeby podłączyć mikrofon(wiem że serwis i się znają ale wolę

> się upewnić żeby nie pozbywać się radia znów na 2 tyg)

> I za jakim mikrofonem się rozglądnąć. Jakos nie mogę trafić na sam uniwersalny mikrofon do zestawu

> głośnomówiącego.

> Pzd

kup mikrofon z wbudowanym wzmacniaczem stare mikrofony były takie sa wielkosci jak normalne nokii ale w srodku maja elektronike.

zestawy thb miały takie stare popytaj sie w zakladach elektronicznych albo na alegrogo sam kupuje takie.

I nie kombinuj z niczym wiecej bo szkoda kasy i nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup mikrofon z wbudowanym wzmacniaczem stare mikrofony były takie sa wielkosci jak normalne nokii

> ale w srodku maja elektronike.

> zestawy thb miały takie stare popytaj sie w zakladach elektronicznych albo na alegrogo sam

> kupuje takie.

> I nie kombinuj z niczym wiecej bo szkoda kasy i nerwów

Jest tylko taki drobiazg, że takie mikrofony wymagają zasilania i niewystrczy proste podłącznie ich do gniazda gdzie wyprowadzony jest tylko przewód gorący i masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzięki za podpowiedzi kupiłem mikrofon sony-ericsson jack 3,5 mm na allegro za 17 pln z przesyłką. Mikro zamontowany koło lusterka. Jakość rozmów bardzo dobra, przynajmniej do 80 km/h.

ODRADZAM kupowanie mikrofonu przystosowanego do rozmów przez komputer, niestety zupełnie się nie sprawdza niezależnie od tego ile kosztuje.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.