Skocz do zawartości

Antipollution fault na komputerze w C5


Iacek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak tylko zrobiło się trochę chłodniej to na komputerze pojawił się błąd Antipollution Fault. Byłem z nim u fachmana i po podłączeniu komputera udało się go skasować. Jednak niedługo potem pojawił się ponownie.

Podobną sytuację miałem w roku ubiegłym. Przez zimę przejeździłem z tym błędem i na wiosnę go skasowałem. Do teraz był spokój. Ktoś może podpowiedzieć czym to może być spowodowane? Dlaczego pojawia się to tylko zimą? Dodam, że jest to citroen c5 2.0 16v rocznik 2004 ale jeszcze mkI.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jak tylko zrobiło się trochę chłodniej to na komputerze pojawił się błąd Antipollution Fault. Byłem

> z nim u fachmana i po podłączeniu komputera udało się go skasować. Jednak niedługo potem

> pojawił się ponownie.

> Podobną sytuację miałem w roku ubiegłym. Przez zimę przejeździłem z tym błędem i na wiosnę go

> skasowałem. Do teraz był spokój. Ktoś może podpowiedzieć czym to może być spowodowane?

> Dlaczego pojawia się to tylko zimą? Dodam, że jest to citroen c5 2.0 16v rocznik 2004 ale

> jeszcze mkI.

> Pozdrawiam

Podpinales pod Lexie czy jakis uniwersalny interface?

Jedz na kompa i sprawdz bledy, a nie tylko kasuj...

Miedzy innymi moze to byc cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Byłem znowu zczytać te błędy i oto one:

> P0485

P0485 Cooling Fan Power/Ground Circuit Malfunction.

> P0170

P0170 "Czujnik O2 (Bank 1) - usterka dostrajania paliwa, "P0170 Korekcja dawki paliwa dla bloku cylindrów nr 1 - nieprawidłowo

przeprowadzana korekcja

> P0341

P0341 Obwód czujnika A położenia wałka rozrządu (blok cylindrów nr 1 lub

pojedynczy czujnik) - nieprawidłowy zakres wartości sygnału"

> P0704

niewiem.gif

> Mógłby może ktoś je zidentyfikować i podpowiedzieć co zrobić, żeby bezpowrotnie zniknęły?

2 minuty szukania na internecie przy pomocy google.pl

Czy to dokładnie te błedy nie wiem ale takie mi wyszukało. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P0485 Cooling Fan Power/Ground Circuit Malfunction.

> P0170 "Czujnik O2 (Bank 1) - usterka dostrajania paliwa, "P0170 Korekcja dawki paliwa dla bloku

> cylindrów nr 1 - nieprawidłowo

> przeprowadzana korekcja

> P0341 Obwód czujnika A położenia wałka rozrządu (blok cylindrów nr 1 lub

> pojedynczy czujnik) - nieprawidłowy zakres wartości sygnału"

> 2 minuty szukania na internecie przy pomocy google.pl

> Czy to dokładnie te błedy nie wiem ale takie mi wyszukało.

Kody błędów też znalazłem ale bardziej mi chodzi o to czym to może być spowodowane i jak to usunąć.

Wszystkie kody znalazłem tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PG 407 1,8 miałem taki komunikat winna okazała się kostka przy przepustnicy.

Pozdrawiam

> Witam!

> Jak tylko zrobiło się trochę chłodniej to na komputerze pojawił się błąd Antipollution Fault. Byłem

> z nim u fachmana i po podłączeniu komputera udało się go skasować. Jednak niedługo potem

> pojawił się ponownie.

> Podobną sytuację miałem w roku ubiegłym. Przez zimę przejeździłem z tym błędem i na wiosnę go

> skasowałem. Do teraz był spokój. Ktoś może podpowiedzieć czym to może być spowodowane?

> Dlaczego pojawia się to tylko zimą? Dodam, że jest to citroen c5 2.0 16v rocznik 2004 ale

> jeszcze mkI.

> Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.