Skocz do zawartości

[F] Sprzęgło?


tezetek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może ktoś z Was miał podobny przypadek i coś poradzi. Zauważyłem ostatnio że podczas niższych temperatur - tak mniej więcej poniżej 5*C - po uruchomieniu zimnego silnika po nocy - coś szumi.

Szum ewidentnie wydobywa się z okolic sprzęgła - kiedy naciskam sprzęgło szum jest wyraźny a po puszczeniu pedału szum zanika. Jak auto się rozgrzeje to szum znika całkowicie i właściwie jest po sprawie. Początkowo stawiałem na docisk ale te objawy występują tylko i wyłącznie w niższych temperaturach - jeśli jest powyżej 5-6*C nie występują.

Ma ktoś może jakąś teorię na ten temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Może ktoś z Was miał podobny przypadek i coś poradzi. Zauważyłem ostatnio że podczas niższych

> temperatur - tak mniej więcej poniżej 5*C - po uruchomieniu zimnego silnika po nocy - coś

> szumi.

> Szum ewidentnie wydobywa się z okolic sprzęgła - kiedy naciskam sprzęgło szum jest wyraźny a po

> puszczeniu pedału szum zanika. Jak auto się rozgrzeje to szum znika całkowicie i właściwie

> jest po sprawie. Początkowo stawiałem na docisk ale te objawy występują tylko i wyłącznie w

> niższych temperaturach - jeśli jest powyżej 5-6*C nie występują.

> Ma ktoś może jakąś teorię na ten temat?

> Pozdrawiam

Są to typowe objawy zużytego łożyska oporowego sprzęgła. W niższych temperaturach bardziej daje znać o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedy naciskam sprzęgło szum jest wyraźny a po puszczeniu pedału szum zanika. Jak auto się rozgrzeje to szum znika całkowicie i właściwie

> jest po sprawie.

Łożysko wyciskowe szumi.

U mnie jest odwrotnie: w zimie szumi jak puszczę pedał od... jakiś 8 lat czyli odkąd posiadam Astrę zlosnik.gif Sie przyzwyczaiło i sie jeździ wink.gif Należałoby wymienić, ale czekam za wymianę kompletnego sprzęgła. Tylko, ze jakoś ono wciąż nie chce dokończyć żywota zlosnik.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łożysko wyciskowe szumi.

> U mnie jest odwrotnie: w zimie szumi jak puszczę pedał od... jakiś 8 lat czyli odkąd posiadam Astrę

> Sie przyzwyczaiło i sie jeździ Należałoby wymienić, ale czekam za wymianę kompletnego

> sprzęgła. Tylko, ze jakoś ono wciąż nie chce dokończyć żywota

> Pozdroofka

Ja kompletne sprzęgło wymieniałam jakieś 40tys.km temu - zresztą nie pamiętam już za dobrze grinser006.gif

Jakie jest ryzyko - jeśli go nie wymienię? Czy tylko szumem się to będzie objawiać czy może być coś poważniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie jest ryzyko - jeśli go nie wymienię?

Może spaść Ci cegła na dach grinser006.gif

A na poważnie: Przez 8 lat zrobiłem "trochę" kilometrów i nic. Przez pierwsze 2 lata głośność szumu narastała i ustaliła się na pewnym poziomie i tak jest do dzisiaj.

> Czy tylko szumem się to będzie objawiać czy może być coś poważniejszego?

Nie wiadomo czym jest szum spowodowany: chodzi "na sucho" czy kiepskiej jakości i złapało luzów. W pierwszym przypadku może się zatrzeć i "zje" słoneczko docisku. W drugim rozpadnie się.

Ja bym nie ruszał póki co i jeździł do kolejnej wymiany sprzęgła, przysłuchując się co jakiś czas czy szum nie przeszedł pisk/klekot aby w porę zainterweniować wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może spaść Ci cegła na dach

Cegły to zazwyczaj w drewnianym kościele spadają grinser006.gif

> A na poważnie: Przez 8 lat zrobiłem "trochę" kilometrów i nic. Przez pierwsze 2 lata głośność szumu

> narastała i ustaliła się na pewnym poziomie i tak jest do dzisiaj.

> Nie wiadomo czym jest szum spowodowany: chodzi "na sucho" czy kiepskiej jakości i złapało luzów. W

> pierwszym przypadku może się zatrzeć i "zje" słoneczko docisku. W drugim rozpadnie się.

Kurcze o ile dobrze pamiętam cały komplet sprzęgła to był Sachs.

Wydaje mi się że powinien wytrzymać trochę więcej niż tylko 40 tys. oslabiony.gif

> Ja bym nie ruszał póki co i jeździł do kolejnej wymiany sprzęgła, przysłuchując się co jakiś czas

> czy szum nie przeszedł pisk/klekot aby w porę zainterweniować

Ok dzięki za informacje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.