Skocz do zawartości

Corsa C świece żarowe.


106

Rekomendowane odpowiedzi

1.3 cdti - jak ta franca sygnalizuje uszkodzoną świecę żarową? Bo zgłupiałem - podobno miganiem "sprężynki" od grzania świec? Tymczasem u mnie było to sławetne "autko z kluczykiem". Więc jak to jest.

BTW - świece wytrzymały 124kkm, wyszły bez problemu. Gdybym wiedział, że to swieca i tak łatwo pójdzie sam bym wymienił, a tak diagnostyka i robocizna ekstra 90zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DPF u mnie nie występuje Czyli w tym przypadku kontrolka sygnalizuje li tylko grzanie świec?

Awaria świec sygnalizowana jest autkiem z kluczykiem i często w tym przypadku wyświetla się błąd modułu grzania.

Kontrolka świec sygnalizuje tylko grzanie, ale i tak w ograniczonym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Awaria świec sygnalizowana jest autkiem z kluczykiem i często w tym przypadku wyświetla się błąd

> modułu grzania.

> Kontrolka świec sygnalizuje tylko grzanie, ale i tak w ograniczonym czasie.

I tak właśnie było - no, prawie. Jakiś przedłużony czas grzania wywaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Awaria świec sygnalizowana jest autkiem z kluczykiem i często w tym przypadku wyświetla się błąd

> modułu grzania.

> Kontrolka świec sygnalizuje tylko grzanie, ale i tak w ograniczonym czasie.

A po czym poznac ktora swieca padla? Bo tez mi sie wyswietla samochod z kluczykiem, ale blad jest takk dziwny, ze neawet go nie przytocze choc wskazue na problem z dogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po czym poznac ktora swieca padla? Bo tez mi sie wyswietla samochod z kluczykiem, ale blad jest

> takk dziwny, ze neawet go nie przytocze choc wskazue na problem z dogrzewaniem.

Można sprawdzić przez pomiar rezystancji świecy do masy lub najlepiej przez pomiar prądu pobieranego przez każdą świecę. Jakakolwiek większa odchyłka na którejś świecy może świadczyć o jej przepaleniu.

Nie wykluczone także, że awarii mógł ulec moduł sterujący grzaniem/dogrzewaniem, który znajduje się w okolicy lewego reflektora/pompy ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po czym poznac ktora swieca padla? Bo tez mi sie wyswietla samochod z kluczykiem, ale blad jest

> takk dziwny, ze neawet go nie przytocze choc wskazue na problem z dogrzewaniem.

najprościej to weź sobie kawałek kabla podłącz go do aku do plusa i dotykaj każdej świecy pokolei i sprawdź która nie iskrzy ta jest uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.