Skocz do zawartości

Czy felgi z Alfy 159 pasują do Cromy?


pXp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od wakacji jestem szczęśliwym posiadaczem Cromy. Samochód jest z 2008, z silnikiem 1.9 JTD 150KM z automatyczną skrzynią biegów.

Oczywiście z auta jestem bardzo zadowolony smile.gif

Ponieważ nadchodzi okres zimowy to przymierzam się do zakupu felg i opon zimowych. I tutaj mam problem. Powiedzcie mi proszę czy do cromy mogą pasować felgi stalowe z alfy romeo 159 (5x110 et 34), lub np z opla vectry?

Pytam ponieważ jest dość dużo ofert na allegro z takimi kompletami w calkiem przyzwoitym stanie.

Pomożecie?

ps. a oto moje cudo smile.gif

croma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Vectry jak sie nie myle to pasuja

> Auto krajowe czy sprowadzone?Xenony na pokladzie masz?

Dzięki.

Auto krajowe, właścicielem był prezes salonu Fiata. Dośc bogata wersja z ksenonami i innymi dodatkami. I ma niecale 60tys przebiegu. Wszystko udokumentowane. Udało mi się z tym samochodem, nie ukrywam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi proszę czy do cromy mogą pasować felgi stalowe z alfy romeo 159 (5x110

> et 34), lub np z opla vectry?

> Pytam ponieważ jest dość dużo ofert na allegro z takimi kompletami w calkiem przyzwoitym stanie.

witam, z opla spokojnie pasują, ja mam na et37 i jest luz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnikiem 1.9 JTD 115KM z

120KM lub 150KM.

> automatyczną skrzynią biegów.

1.9 tylko 150KM.

> Powiedzcie mi proszę czy do cromy mogą pasować felgi stalowe z alfy romeo 159 (5x110

> et 34),

Złe ET.

> lub np z opla vectry?

Pod warunkiem, że będą miały ET 36 lub 41.

> Pytam ponieważ jest dość dużo ofert na allegro z takimi kompletami w calkiem przyzwoitym stanie.

> Pomożecie?

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz dedykowane zamienniki 6,5Jx16 po 140zł z montażem.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich.

> Od wakacji jestem szczęśliwym posiadaczem Cromy. Samochód jest z 2008, z silnikiem 1.9 JTD 150KM z

> automatyczną skrzynią biegów.

> Oczywiście z auta jestem bardzo zadowolony

> Ponieważ nadchodzi okres zimowy to przymierzam się do zakupu felg i opon zimowych. I tutaj mam

> problem. Powiedzcie mi proszę czy do cromy mogą pasować felgi stalowe z alfy romeo 159 (5x110

> et 34), lub np z opla vectry?

> Pytam ponieważ jest dość dużo ofert na allegro z takimi kompletami w calkiem przyzwoitym stanie.

> Pomożecie?

> ps. a oto moje cudo

widze że Croma z komisu LUNA z R.Śl znalazła właściciela wink.gif

chyba ostatnio sie widzielismy na rondzie na końcu De Gaullea, mam racje? Jak się nie myle widzieliśmy się ok 5 rano jak do pracy jechałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widze że Croma z komisu LUNA z R.Śl znalazła właściciela

> chyba ostatnio sie widzielismy na rondzie na końcu De Gaullea, mam racje? Jak się nie myle

> widzieliśmy się ok 5 rano jak do pracy jechałem?

Dokładnie, to ta Croma.

O 5 rano to raczej nie ja, bardziej ok 7-8 smile.gif ale często tam przejeżdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, to ta Croma.

> O 5 rano to raczej nie ja, bardziej ok 7-8 ale często tam przejeżdzam.

no albo 7-8, chyba jak badania okresowe mialem i ok tej godziny mogłem sie tam kręcic. Jak sie nie myle od matejki wjezdzałeś i jechales w kierunku BP ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny dylemat, trafilem wyprzedaz magazynow i RONAL LZ 17" za 800zl nowe za kpl mam juz.

Na allegro facet mial jeszcze prosty wzor za 600zl kpm wiec na zime to naprawde rozsadny temat niz uzywki za 1000-1400:)

Czy, ze zalezy Ci odrazu na oponach to wiadomo, uzywki mozna trafic ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olej w automacie przyjdzie czas w następnym roku - nie wszystko naraz...

Odnosnie wyposażenia - Croma ma założone diody do jazdy dziennej - zakładane jeszcze przez dilera. Poza tym to ma dość bogate wyposażenie: dvd pod sufitem, blue and me, audio z subwoferem, podgrzewane fotele, hak, ksenony, tempomat itp.

Powiem Wam że jestem bardzo zadowolony, podróżuje sie naprawdę wygodnie smile.gif

Odnosnie opon - pojawiła się ciekawa aukcja z rocznymi oponami i chyba się na nią skuszę. Dzieki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś tak miły i wrzucił zdjęcia ze zbliżeniami tych świateł dziennych? Mam Cromę jak twoja tyle, że 2.4 i ciekawi mnie to rozwiązanie. Z góry dziękuję. Co do opon używanych - masz bardzo dobre, ładne i świeżo kupione auto. Nie żal ci pakować się w niewiadomy interes i ryzykować utratę tego wszystkiego? Kup najtańsze nowe opony jakie znajdziesz, a i tak będą lepsze od firmowych używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie opon - pojawiła się ciekawa aukcja z rocznymi oponami i chyba się na nią skuszę.

Trzeba uważać na wyzabkowanie, nie zawsze rozpoznasz organoleptycznie a halas taki, ze nie do zniesienia jest.

Kiedysmisie wyzabkowaly Pirelli,, buczenie jak w czolgu przy 120kmh

I co zrobisz? Wywalasz gumy.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnosnie opon - pojawiła się ciekawa aukcja z rocznymi oponami i chyba się na nią skuszę.

> Trzeba uważać na wyzabkowanie, nie zawsze rozpoznasz organoleptycznie a halas taki, ze nie do

> zniesienia jest.

> Kiedysmisie wyzabkowaly Pirelli,, buczenie jak w czolgu przy 120kmh

> I co zrobisz? Wywalasz gumy.

> Powodzenia.

ja zawsze kupuje używki i tylko raz miałem problem, z oponami ktore byly dodane gratis do felg. w pozostalych przypadkach nic się nie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zawsze kupuje używki i tylko raz miałem problem, z oponami ktore byly dodane gratis do felg. w

> pozostalych przypadkach nic się nie dzialo

Jesli masz PEWNE zrodlo to nie mowie nie.

Jak pytalem o uzywki to gosc za ok 5 mm chcial po 300zl sztuke jakies Conti Premium 17"

Wiec wybralem tajwanskie za 1200 zl kpl i 2 lata gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co tu wypisujecie....

Moim skromnym zdaniem w tak ciężkim aucie jakim jest Croma i w dodatku nie rzadko z silnikiem 200 KM oszczędności na oponach to igranie z kostuchą... Osobiście uważam, że opona jest jednym z najważniejszych elementów w aucie o ile nie najważniejsza... ( mam dylemat z hamulcami ).

Czy będziecie mieli przyczepność...? Ja pamiętam jak kiedyś ojciec miał w swoim Fordzie opony. Nie pamiętam marki ale bieżnik był nie do zajechania z 7 mm i co z tego jak ruszałem to koła buksowały jak hamowałem to piszczały... a auto miało zawrotną moc 55 KM ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czytam co tu wypisujecie....

też wyznaję zasadę, że zakup dobrych opon zwraca się po pierwszym awaryjnym hamowaniu...

OK można zaoszczędzić 200, może i 500 zł, jednak po stłuczce tracimy wielokrotność tego. I nie mówię tu o poważniejszych wypadkach, których można byłoby uniknąć mając lepsze gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też wyznaję zasadę, że zakup dobrych opon zwraca się po pierwszym awaryjnym hamowaniu...

> OK można zaoszczędzić 200, może i 500 zł, jednak po stłuczce tracimy wielokrotność tego. I nie

> mówię tu o poważniejszych wypadkach, których można byłoby uniknąć mając lepsze gumy.

Coz, mam inne zdanie bo mialem kiedys Pirelli DRAGO 5000 i powiem, ze szalu nie robily na mokrym, a na suchym to wiekszosc dobrych.

Mam UNIROYAL RainExpert i nie sa zle, to prawda.

Wole przewidywac rozwoj wydarzen, niz ufac nadmiernie reklamie , ze staje natychmiast smile.gif))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coz, mam inne zdanie bo mialem kiedys Pirelli DRAGO 5000 i powiem, ze szalu nie robily na mokrym,

> a na suchym to wiekszosc dobrych.

> Mam UNIROYAL RainExpert i nie sa zle, to prawda.

> Wole przewidywac rozwoj wydarzen, niz ufac nadmiernie reklamie , ze staje natychmiast ))

Chyba mnie źle rozumiesz... dobre nie oznacza najbardziej reklamowane i najdroższe. Zobacz co mam na lato założone i uważam, że są to bardzo dobre gumy.

Nie uznaję w tym zakresie szukania oszczędności w używkach lub nalewkach i tyle. Nie stać mnie na opony do samochodu, to nie stać mnie na ten samochód - trzeba zmienić na tańszy w utrzymaniu. Ale Polak ma - zastaw się, a postaw się grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mnie źle rozumiesz... dobre nie oznacza najbardziej reklamowane i najdroższe.

Dokładnie to samo twierdze

>Zobacz co mam

> na lato założone i uważam, że są to bardzo dobre gumy.

> Nie uznaję w tym zakresie szukania oszczędności w używkach lub nalewkach i tyle. Nie stać mnie na

> opony do samochodu, to nie stać mnie na ten samochód - trzeba zmienić na tańszy w utrzymaniu.

> Ale Polak ma - zastaw się, a postaw się

Przykład z życia:

Kilka lat temu znajomy Ojca kupił Audi ale nie starczyło po opłatach na opony zimowe więc stwierdził że przejeździ na letnich.... nie przejeździł - na przejeździe kolejowym zderzył się z szynobusem, a może drezyną - nie pamiętam... nie lepiej było kupić tańsze auto i oponki zimowe.....

Używane opony to loteria ... może ktoś przejechał 100 km bez powietrza, może są po wielkim buuum ( uszkodzone włókna, itp ) a może po prostu są dobre tylko przeleżały w magazynie kilka lat .... nigdy nie będziemy do końca pewni kupując z aukcji a ci którym przednia opona wybuchła w trakcie jazdy wiedzą,że nie można utrzymać kierownicy w dłoni .... to samo bieżnikowane - za dużo tych bieżników widuje na autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Kupcie nowe opony dobrej marki - nie koniecznie premium i będziecie zadowoleni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolał bym nowe Dębice ,niż używanie,albo bieżnikowanie

To ja wole NANKANGi:) Cichutkie, daja rade, po 13 tys zuzycia nie widac za bardzo, a straszyli ze znikaja w oczach:)

Jezdzilem i na KUMHO i Hankook i NANKANG sa w sumie najlepsze z tych dalekowschodnich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja wole NANKANGi:) Cichutkie, daja rade, po 13 tys zuzycia nie widac za bardzo, a straszyli ze

> znikaja w oczach:)

> Jezdzilem i na KUMHO i Hankook i NANKANG sa w sumie najlepsze z tych dalekowschodnich:)

na którym modelu Kumho jeździłeś? Bo jeśli na tym co zakładają fabrycznie do nowych samochodów, to te opony są do kara.gif

Moje doświadczenie z tą marką, to jak na razie tylko z letnim, wysokim modelem opon i ten model mogę jedynie pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na którym modelu Kumho jeździłeś? Bo jeśli na tym co zakładają fabrycznie do nowych samochodów, to

> te opony są do

> Moje doświadczenie z tą marką, to jak na razie tylko z letnim, wysokim modelem opon i ten model

> mogę jedynie pochwalić.

niestety to bylo z 10 lat temu wiec nie pamietam, ale to takie jakie byly wsadzane do nubiry( masakrycznie sliskie na kostce mokrej, a mimo to po polsce na letnic caly rok smigalem i nic sie nie wydarzylo)

Obecnie Hankko i KUMHO to juz inna bajka, podobnie jak KIA, to juz nie jest wstyd czy hujdaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety to bylo z 10 lat temu wiec nie pamietam, ale to takie jakie byly wsadzane do nubiry(

> masakrycznie sliskie na kostce mokrej, a mimo to po polsce na letnic caly rok smigalem i nic

> sie nie wydarzylo)

> Obecnie Hankko i KUMHO to juz inna bajka, podobnie jak KIA, to juz nie jest wstyd czy hujdaj:)

najprawdopodobniej Kumho Power Star:) sam na nich czasami pomykam w Lanosie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracając do tematu który tutaj założyłem okazuje się jednak że zmieniłem plany. Zamiast kombinować z używkami zdecydowałem się na nowe felgi stalowe i do tego nowe opony zimowe. Jednak szkoda ryzykować.

Ale w ziązku z tym mam pytanie do posiadaczy Cromek z automatem i 150KM.

Czy w waszych samochodach nie ma problemu z założeniem felgi 16"?

Pytam, ponieważ jeden z ASO Fiata zasugerował że w tych wersjach mogą występować większe zaciski na hamulcach i może 16" nie wejść. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wydaje mi się że nie powino być problemu.

Przy okazji zrobiłem sobie przegląd z wymianą płynów w Cinsoft i dowiedziałem się że tarcze z przodu również powoli nadają się do wymiany. I tu kolejne pytanie/wątpliwość.

Czy nie wiecie jaka jest średnica tarczy w tym modelu? EPER pokazuje 285mm, natomiast firma u której chcę złożyć zamówienie sugeruje 305mm z racji mocy silnika. Licze na Waszą wiedzę smile.gif bo w przeciwnym wypadku będę musiał zmierzyć.

Prz okazji co sądzicie o klockach Steinhof i taczach Rotinger?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, wracając do tematu który tutaj założyłem okazuje się jednak że zmieniłem plany. Zamiast

> kombinować z używkami zdecydowałem się na nowe felgi stalowe i do tego nowe opony zimowe.

> Jednak szkoda ryzykować.

> Ale w ziązku z tym mam pytanie do posiadaczy Cromek z automatem i 150KM.

> Czy w waszych samochodach nie ma problemu z założeniem felgi 16"?

> Pytam, ponieważ jeden z ASO Fiata zasugerował że w tych wersjach mogą występować większe zaciski na

> hamulcach i może 16" nie wejść. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wydaje mi się że nie powino być

> problemu.

> Przy okazji zrobiłem sobie przegląd z wymianą płynów w Cinsoft i dowiedziałem się że tarcze z

> przodu również powoli nadają się do wymiany. I tu kolejne pytanie/wątpliwość.

> Czy nie wiecie jaka jest średnica tarczy w tym modelu? EPER pokazuje 285mm, natomiast firma u

> której chcę złożyć zamówienie sugeruje 305mm z racji mocy silnika. Licze na Waszą wiedzę bo w

> przeciwnym wypadku będę musiał zmierzyć.

> Prz okazji co sądzicie o klockach Steinhof i taczach Rotinger?

> pozdrawiam

sytuacja wygląda mniej więcej tak że do połowy 2007r. (nie znam dokładnej daty) w Cromach 150KM montowane były hamulce 305mm, po tej dacie z racju oszczędności jest już niestety 285mm,

przy hamulcach 285mm felgi 16 zarówno stalowe jak i alu wchodzą bez problemu, przy 305mm konieczne są już 17 - tego nie jestem na 100% pewien - niech mnie ktoś poprawi jakby co,

jest możliwa zmiana z 285mm na 305mm - szczegółowy opis w tym wątku http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=285458286&an=0&page=0#Post285458286

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, wracając do tematu który tutaj założyłem okazuje się jednak że zmieniłem plany. Zamiast

> kombinować z używkami zdecydowałem się na nowe felgi stalowe i do tego nowe opony zimowe.

> Jednak szkoda ryzykować.

> Ale w ziązku z tym mam pytanie do posiadaczy Cromek z automatem i 150KM.

> Czy w waszych samochodach nie ma problemu z założeniem felgi 16"?

> Pytam, ponieważ jeden z ASO Fiata zasugerował że w tych wersjach mogą występować większe zaciski na

> hamulcach i może 16" nie wejść. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wydaje mi się że nie powino być

> problemu.

> Przy okazji zrobiłem sobie przegląd z wymianą płynów w Cinsoft i dowiedziałem się że tarcze z

> przodu również powoli nadają się do wymiany. I tu kolejne pytanie/wątpliwość.

> Czy nie wiecie jaka jest średnica tarczy w tym modelu? EPER pokazuje 285mm, natomiast firma u

> której chcę złożyć zamówienie sugeruje 305mm z racji mocy silnika. Licze na Waszą wiedzę bo w

> przeciwnym wypadku będę musiał zmierzyć.

> Prz okazji co sądzicie o klockach Steinhof i taczach Rotinger?

> pozdrawiam

najszybsza weryfikacja jakie masz tarcze, to sprawdzenie, czy na zacisku od zewnętrznej strony masz taki drut/sprężynę. Jeśli tak, to 285. Drugi sposób to, czy z tyłu masz tarcze wentylowane, czy lite? Wentylowane były w zestawie z przodem 305mm.

Jestem świeżo po zmianie tarcz na 305 i 16' stalowe felgi wchodzą bez problemu.

Kolega wyżej wskazał link do wątku - możesz zobaczyć jak wyglądają zaciski do 305mm

[image]http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/28/08/44/52/2808445210[/image]

ps.

nie sugeruj sie mocą, bo do któregoś miesiąca do 150KM wkładane były hamulce takie jak w 200KM (305mm), a później takie jak w 120KM (285mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.