Skocz do zawartości

Podgrzewane manetki tak czy nie


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem w yamaszce; miałem w suzuki; nie mam w kawasaki. Bardzo się przydają, gdy się jeździ w chłodne dni/wieczory. Na bank takie założę ( są oxfordy do cruiserów ok.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie tak, ale ja sie spodziewalem, ze mozna bedzie lajtowo smigac przy minusowych temperaturach i w tym aspekcie sie zawiodlem mocno (ale zwykle ludzie sa ode mnie madrzejsi sporo i przy takich nie jezdza, wiec beda ok)

i nie kupuj najtanszych, bo primo maja 30 zamiast 40W na maxymalnej mocy, a drugie primo cienkie kabelki i sie urywaja przy roll gazie, wiec oxfordy powinny byc OK, osobiscie mialem najtansze i sie rozlecialy, a teraz w zime bede montowac wlasnorecznie wykonane z drutu oporowego, zobacze ile przezyje ta konstrukcja i jak sie sprawdzi w polaczeniu z zakupionymi ostatnio motomufkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> generalnie tak, ale ja sie spodziewalem, ze mozna bedzie lajtowo smigac przy minusowych

> temperaturach i w tym aspekcie sie zawiodlem mocno (ale zwykle ludzie sa ode mnie madrzejsi

> sporo i przy takich nie jezdza, wiec beda ok)

Sprobuj sie przejechac bmw z oryginalnymi grzanymi manetkami

Przy minusowych nie jezdzilem, ale przy okolo +4 nie musialem przelaczac na mocniejsze grzanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś widział te nakładki na manetki OXFORDA czy to coś warte?

ja mam Oxforda, warte tyle ile kosztują.

1. Dołożyłem przekaźnik żeby załączały się po zapłonie

2. Należy dobrze zamocować (najlepiej na jakiś klej) manetkę na rolgazie, ja początkowo tego nie zrobiłem i podczas upałów ślizgała się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie lepiej było poszukac jakiegoś plusa który działa po włączeniu zapłonu?

No i znalazłem plusa który się pojawiał po włączeniu zapłonu. Tylko jakbym bezpośrednio do tego podłączył - to obciążam ten obwód bardzo dużym prądem (cienki kabelek do tylnego światłą). Dlatego podłączyłem przez przekaźnik.

> Może kolega podpowiedziec jak zamontować i gdzie ten przekażnika.

Przykład: Ja znalazłem plus który pojawia się po przekroczeniu kluczyka - tylna pozycja.

Wziąłem stary przekaźnik ELMOT 541 z rozbitego UNO (lub odpowiednik, dostaniesz w każdym motoryzacyjnym/elektrycznym).

Schemat przekaźnika:

[image]http://autokacik.pl/download.php?Number=286473609[/image]

Krótki opis. Ten kwadrat z przekątną to cewka. Jak cewka dostanie zasilanie to "puszcza" prąd na nóżkę 87 do naszych menetek.

Teraz tak. Pod 85 dajesz masę. Pod 86 dajesz plus który się pojawi z zapłonem (biegunowość bez znaczenia - pomylenie 85 z 86 niczym nie skutkuje)

Pod 30 plus z akumulatora. Pod 87 podłączasz plus manetek. Tyle.

> A i może ktoś wie gdzie to mozna nabyć w wawie?

W zasadzie wszędzie powinni mieć (w wawie to nie problem), w tamtym roku w msc honda mieli po 200zł a w tym samym czasie w intermotors na promocji po 129zł. Zastanawiałem nad kupnem i promocja się skończyła. Udało mi się na allegro znaleźć nowe za 130zł, 3 km od domu.

post-74953-14352518072815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.