Skocz do zawartości

Wpis LPG do DR, a termin badania technicznego


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowalem instalacje LPG do auta z waznym przegladem do 06.2014r. i dokonalem wpisu LPG w DR.

Wiem, ze w moim przypadku kolejny przeglad mam zrobic w terminie roku od daty montazu LPG (11.2013r).

Pytanie, czy kobieta w WK powinna mi "skrocic w DR" waznosc badania technicznego i przywalic pieczec waznosci do 11.2013r. zajmujac kolejne "okienko" w DR czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie, czy kobieta w WK powinna mi "skrocic w DR" waznosc badania technicznego i przywalic

> pieczec waznosci do 11.2013r. zajmujac kolejne "okienko" w DR czy nie?

Miałem podobnie , kobieta w WK skreśliła datę ważności badania tech. i napisała nad tym tą wcześniejszą datę (rok po montażu lpg) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami, w pojazdach z instalacją LPG wszelkie fabryczne okresy międzyprzeglądowe ulegają skróceniu do 1 roku, nawet, gdy auto jest nowe z fabryki. Wynika z tego, że po zamontowaniu instalacji następny przegląd powinien być zrobiony:

- po 1 roku od montażu LPG, gdy auto było nowe i miało dłuższe okresy niż 1 rok

- zgodnie z wcześniejszym wpisem w DR, jeśli auto miało już okresy 1 roczne.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem podobnie , kobieta w WK skreśliła datę ważności badania tech. i napisała nad tym tą

> wcześniejszą datę (rok po montażu lpg) .

U mnie nic nie zmienila, w DR jako data badania zostal 06.2014r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodnie z przepisami, w pojazdach z instalacją LPG wszelkie fabryczne okresy międzyprzeglądowe

> ulegają skróceniu do 1 roku, nawet, gdy auto jest nowe z fabryki. Wynika z tego, że po

> zamontowaniu instalacji następny przegląd powinien być zrobiony:

> - po 1 roku od montażu LPG, gdy auto było nowe i miało dłuższe okresy niż 1 rok

> - zgodnie z wcześniejszym wpisem w DR, jeśli auto miało już okresy 1 roczne.

> Pozdr.

To wiem i wydaje mi sie, ze z mego postu wyraznie wynikalo, ze to wiem.

Pytanie bylo, czy kobietka w WK powinna zmienic/przeprawic/"skrocic" date widniejaca w DR czy pozostawic 06.2014r (a to ja jako swiadomy posiadacz LPG mam pamietac zeby zrobic w odpowiednim terminie)?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna się zastanowić, co będzie po 1 roku od montażu instalacji LPG: samochód będzie miał ważne badania techniczne czy nie? Pytanie istotne w 2 przypadkach:

- kontrola Policji i ryzyko zatrzymania DR

- kolizja i ryzyko wmówienia ci części winy przez TU sprawcy (wypłata obniżonego odszkodowania)

Osobiście uważam, że data w DR ma tu drugorzędne znaczenie w stosunku do przepisu, który każdy kierowca powinien znać i przestrzegać. Czy jeśli diagnosta by się pomylił i zamiast daty nast. badania np. 03-12-2013 wpisał 03-12-2113 to przecież nie nie mozna z takim DR jeździć i udawać, że wszystko jest w porządku...

Proponuję zadzwonić anonimowo do WK i spytać, co urzędnik powinien zrobić. Moim zdaniem, jeśli wpisał do DR LPG i nie skorygował daty ważności badań technicznych to poświadczył nieprawdę, a to jest przestępstwo, chociaż nieumyślne (tzw. zaniedbanie).

A może jest możliwość za rok zrobić tylko badanie LPG za 60 zł, zamiast całość za 160 zł?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.