Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy Fiata Croma 1.9 M-jet.


akalwas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Od ponad miesiąca jestem właścicielem Fiata Croma 1.9 M-jet 150KM automat z 2006 roku.

Po przekręceniu kluczyka i odpaleniu auta jeden raz pika sygnał dźwiękowy i przez około 30 sekund świeci się napis Check Engine czy to normalne. Komputer nic nie wykazuje żadnej awarii, żadna kontrolka się nie zaświeca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mowisz o wlaczonym tylko zaplonie czy po odpaleniu juz?

> A jak w ogole wrazenia z cromki???

> Pisz ile toto pali w miescie

Już po odpaleniu jeden sygnał i 30 sek napis.

Wrażenia jak najbardziej pozytywne, fajne obszerne auto.

Na razie zrobione nieco ponad 1000 km spalanie średnie 8,2 l ale był podłączany pod kompa i miał wymieniany płyn chłodniczy więc to zawyżyło myślę wskazania. W samym mieście nie jestem w stanie do końca stwierdzić, ale ogólnie to tak pół na pół miasto i trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już po odpaleniu jeden sygnał i 30 sek napis.

raczej nie jest to normalne, należałoby zczytać komp czy nie ma zapamiętanych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już po odpaleniu jeden sygnał i 30 sek napis.

> Wrażenia jak najbardziej pozytywne, fajne obszerne auto.

> Na razie zrobione nieco ponad 1000 km spalanie średnie 8,2 l ale był podłączany pod kompa i miał

> wymieniany płyn chłodniczy więc to zawyżyło myślę wskazania. W samym mieście nie jestem w

> stanie do końca stwierdzić, ale ogólnie to tak pół na pół miasto i trasa.

mi pol na pol manual 120KM to bedzie jakies 7l, traska DK to 5,4 z 400km wychodzi przy ok 80-120kmh

A co do auta to obszerne, wczoraj jechalem LANOWOZEM z familia na szybko i zona mowie, matko jaka ciasnota z tylu:)))

Mysle, latwo do wygody sie przyzwyczaic:)

Ale fajnie ze do cromki sie wchodzi a nie wsiada:) i na ulicach co kot naplakal a nie jak vectr, astr czy innym VW, pelne roje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nie jest to normalne, należałoby zczytać komp czy nie ma zapamiętanych błędów.

No własnie na kompie zero błedów, a dziś nowość zacinające się wspomaganie.

a nie zaświeca sie ten komunikat przy wypalaniu filtra cząstek stałych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie na kompie zero błedów, a dziś nowość zacinające się wspomaganie.

> a nie zaświeca sie ten komunikat przy wypalaniu filtra cząstek stałych???

A sprawdzales w chwili odpalania bledy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprawdzales w chwili odpalania bledy??

A jak mam to sprawdzić sam?

Był podpienty pod kompa w warsztacie sprawdzali i tak i tak nic nie pokazało, a mechanicy stwierdzili tak jak koledzy że nie jest to chyba normalne. Jutro stawiam znowu niech skupią się na filtrze i na tym wspomaganiu doczytałkem że w Cromach jest jakis problem z wtyczkami przy pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A no może. Ale na jutro już się umówiłem i tak muszę ogarnąć to wspomaganie.

jest problem wtyczki przy wspomaganiu... przy złych warunkach pracy np. brak styku, wyrobienie, wtyczki wręcz topią się .... ja już miałem na granicy "użyteczności" ale udało się zregenerować dzięki temu troszkę kasy zostało w kieszeni.... i zaczęło się również od przerywania wspomagania, aż padło całkowicie....także do tego momentu nie czekajcie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest problem wtyczki przy wspomaganiu... przy złych warunkach pracy np. brak styku, wyrobienie,

> wtyczki wręcz topią się .... ja już miałem na granicy "użyteczności" ale udało się

> zregenerować dzięki temu troszkę kasy zostało w kieszeni.... i zaczęło się również od

> przerywania wspomagania, aż padło całkowicie....także do tego momentu nie czekajcie

A no właśnie tak obstawiam tę wtyczkę bo wczoraj nic się nie działo, dziś rano się zaczęło ale najpierw myślałem że mi się zdaje, a wieczorem to przerywanie stało się wyraźniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie na kompie zero błedów, a dziś nowość zacinające się wspomaganie.

> a nie zaświeca sie ten komunikat przy wypalaniu filtra cząstek stałych???

Dla mnie to celowy zabieg nieinformowania w postaci kontrolki PROCESU WYPALANIA na desce.

Po jakims casu "uslyszysz" ciezsza prace silnika i zalaczone ogrzewanie szybymimo ze przycisk nie sygnalizuje tego.

Taki proces trwa ok 10 minut rowno jadac.

Wg mnie przy wlaczeniu zaplonu moglby byc komunikat o stopniu zapchania DPF-a, ale po co skoro warsztat tez musi z czegos zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !!!

Witaj

Nie jest to normalne zachowanie - ja tak nie mam ...

Brak błędu może wynikać z komputera jaki użyli serwisanci - zapewne uniwersalny a ten nie koniecznie musi dobrze odczytywać błędy. Proponuje jednak udać się na sprawdzenie do ASO lub tak jak koledzy radzą jesli jest ktoś z FES-em w okolicy to polecam sprawdzić ...

Co do wtyczek to radze sprawdzić w tym również wtyczki wtryskiwaczy - na 3 cylindrze lubi się w tym silniku wypalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki na pewno podpowiem mechanikowi. Generalnie auto sympatyczne ale nieco drażniące ciągle coś, ale rozumię po zakupe trzeba ogarnąć. Wogóle chyba się trochę czepiam bo np nie jeździłem nigdy z automatem i mnie się wydaje że szarpie ale kolega który atomatem smiga od lat mówi że chodzi dobrze. Generalnie przy tym aucie zrobiłem się jkoś bardzo przewrażliwiony. A jescze jedno pytanie co to za duża wtyczka za akumulatorem obok chyba ABS-u jak ją wypiołem zaświeciła się kontrolka skrzyni biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.