Skocz do zawartości

Laguna IIphI 2.0 135KM Ciśnienie na cylindrach.


Quattroporte

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wymieniałem świece i cewki bo stare wydały mi się już zawilgocone. Auto delikatnie rzucało na wolnych obrotach od czasu do casu i przy okazji sprawdziłem cisnienie.

I niestety oczom mym ukazały się wartości

1. 13

2. 10,2

3. 12,5

4. 12,5

Robić coś z tym czy póki co olać? Chciałem zakładać gaz na wiosnę ale chyba sobie daruje bo jak założe to się jeszcze bardziej pogoszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dużo to ma nalatane? ja niedawno sprawdzałem sprężanie w 1.9dci i niby wsio ok, ale nie manometrem a jakąś szafą w stacji bosch, nazywało się to jakoś FSA czy cuś. Ponoć dość dokładne, ale ni jak nie patrzyłem gdzie się podpinali żeby sprawdzać ciśnienie.

Inną kwestią pozostaje niezgodność mechaników co do warunków pomiaru z użyciem manometru - na zimno czy na ciepło. Co człek to różne argumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inną kwestią pozostaje niezgodność mechaników co do warunków pomiaru z użyciem manometru - na zimno

> czy na ciepło. Co człek to różne argumenty

W tym konkretnym przypadku nie ma to znaczenia, jeżeli mierzone był każdy cylinder w tych samych warunkach.

Ogólnie rozjazd, mogłeś dodać odrobinę oleju do cylindra w którym masz najmniejszy odczyt i zobaczyć czy wynik pomiaru zmienił się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym konkretnym przypadku nie ma to znaczenia, jeżeli mierzone był każdy cylinder w tych samych

> warunkach.

> Ogólnie rozjazd, mogłeś dodać odrobinę oleju do cylindra w którym masz najmniejszy odczyt i

> zobaczyć czy wynik pomiaru zmienił się.

Czy stosować jakieś dodatki do oleju? Coś ostatnio reklamowali (testowali) na TVN turbo... może ktoś podpowie co to? Niby kompresja wraca... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy stosować jakieś dodatki do oleju? Coś ostatnio reklamowali (testowali) na TVN turbo... może

> ktoś podpowie co to? Niby kompresja wraca... :

W tym momencie dokładnie nie znasz przyczyny słabszej kompresji.

Po sprawdzeniu metodą próby olejowej wiedziałbyś czy wina leży po stronie pierścieni czy zaworów.

Ja nie wierzę w te dodatki. Jeżeli nie zużywa nadmiernych ilości oleju to jeździłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym momencie dokładnie nie znasz przyczyny słabszej kompresji.

> Po sprawdzeniu metodą próby olejowej wiedziałbyś czy wina leży po stronie pierścieni czy zaworów.

> Ja nie wierzę w te dodatki. Jeżeli nie zużywa nadmiernych ilości oleju to jeździłbym.

Sęk w tym że nie bierze prawie w cale oleju. Zrobiłem nim 5kkm i nic praktycznie nie ubyło.

Jedynie co to przy wolnych obortach go delikatnie zatrzesie. Cweki i swiece wynieniane w poniedziałek, KZFR jakoś we wrzesniu. Jedyne co jeszcze zrobie to jakiegoś STP mam do czyszczenia wtrysków i go zaleje. Wtedy zobacze czy cos pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sęk w tym że nie bierze prawie w cale oleju. Zrobiłem nim 5kkm i nic praktycznie nie ubyło.

> Jedynie co to przy wolnych obortach go delikatnie zatrzesie. Cweki i swiece wynieniane w

> poniedziałek, KZFR jakoś we wrzesniu. Jedyne co jeszcze zrobie to jakiegoś STP mam do

> czyszczenia wtrysków i go zaleje. Wtedy zobacze czy cos pomoze.

Jak nie ubywa to obstawiam nieszczelność na zaworach. Dodatki do paliwa IMO nic tu nie zmienią, ale spróbować możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem, na tym etapie szkoda kasy i czasu na stosowanie stp, w pierwszej kolejności

> zainwestowałby w diagnostykę.

STP zostało mi po poprzednim aucie.

Mechanik mówił mi że to własnie może być zawór wydechowy i poki co odradza jakakolwiek ingerencje bo jak to okreslił za duzy koszt jak na zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.