Skocz do zawartości

problem z prądami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znowu zima, znowu problem. Zacznę od tego, że zdechł akumulator, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kupiłem ten aku w lutym (centra plus 44Ah). Rano obróciło dwa razy wałem i zdechł. Poprzedniej zimy, z poprzednim aku, też miałem ten problem. Gdy tylko przyjdzie lekki mróz rozładowują się aku w moim Fiaciku. Prąd ładowania dobry. Problem występuje tylko przy ujemnych temp. Macie może jakieś pomysły co może być przyczyną ? Kupowanie następnego akumulatora odpada bo ten jest nowy i co najlepsze został wymieniony w miejsce topli, która też miała ok. roku ( myślałem, że wina była aku). Samochodzik to Punto mk2 1.2 8v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego fiata i taki sam akumulator tez zdechł po roku zimą.

Sprawdż jaki prad pobiera samochod jak stoi , u mnie winnym rozladowania aku było radio potrafilo brac 0.3 A jak radio bylo wyłaczone . Zmienilem sposob połączenia radia w kostce iso tak aby na wylaczonym radiu była podtrzymywana pamięc .pobor prądu spadł do 0.03 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>.... Macie może jakieś pomysły co może być przyczyną ? ...<

Tak jak Kolega z postu powyżej też stawiam na radio. Podaj markę, model oraz dokładny opis podłączenia - jaki kolor kabelka podłączony bezpośrednio do plusa a jaki pod stacyjkę.

Piszesz, że prą ładowania jest OK, podaj jakie masz wartości tego prądu, szczególnie na biegu jałowym z włączonymi odbiornikami których używasz w tym okresie (zima).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak : radyjko to PEIYING. Okazuje się, że kiedy jest wyłączone pobór prądu wynosi 0.11A . Byłem dzisiaj u znajomego elektryka, który sprawdził ładowanie i pobór. Uznał, że wina leży po stronie radia i krótkich odcinków jazdy (przeważnie ok 5 km ). Bez radia pobór prądu utrzymuje się na stałym poziomie 0.02A . Czy to jest główna przyczyna, trudno powiedzieć. 0.11A to aż tak dużo, żeby rozładować baterie w ciągu powiedzmy tygodnia mimo, że auto (na krótkich odcinkach ale jednak) jest eksploatowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc tak : radyjko to PEIYING. Okazuje się, że kiedy jest wyłączone pobór prądu wynosi 0.11A .

> Byłem dzisiaj u znajomego elektryka, który sprawdził ładowanie i pobór. Uznał, że wina leży po

> stronie radia i krótkich odcinków jazdy (przeważnie ok 5 km ). Bez radia pobór prądu utrzymuje

> się na stałym poziomie 0.02A . Czy to jest główna przyczyna, trudno powiedzieć. 0.11A to aż

> tak dużo, żeby rozładować baterie w ciągu powiedzmy tygodnia mimo, że auto (na krótkich

> odcinkach ale jednak) jest eksploatowane ?

Masz dwa wyjścia:

- tak jak Kolega powyżej podpowiedział - odłącz radio lub

- drugie podłącz radio poprawnie, zgodnie z instrukcją (nie podałeś żadnych danych czyli dalej nic nie wiemy o radiu oprócz producenta)

Elektryk moim zdaniem postawił dobrą diagnozę ok.gif

Poszukaj po moich postach jak sprawdzić ładowanie w PII ( są zdjęcia z opisami, dane itd) swego czasu zrobiłem mini manuala.

EDIT: W dużym uproszczeniu z akumulatora o pojemności 40 Ah możesz "ciągnąć" prąd 1 A przez 40 godz., prąd 0,1 A przez 400 godz. itd. Całkiem możliwe jest, że akumulator padnie Ci po tygodniu z tego względu, że jego pojemność silnie zależy od temperatury - im zimniej tym szybciej go rozładujesz (poszukaj w necie odpowiednich charakterystyk a wszystko będziesz wiedział). A jak jest niedoładowany to jeszcze szybciej "padnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz dwa wyjścia:

> - tak jak Kolega powyżej podpowiedział - odłącz radio lub

> - drugie podłącz radio poprawnie, zgodnie z instrukcją (nie podałeś żadnych danych czyli dalej nic

> nie wiemy o radiu oprócz producenta)

> Elektryk moim zdaniem postawił dobrą diagnozę

> Poszukaj po moich postach jak sprawdzić ładowanie w PII ( są zdjęcia z opisami, dane itd) swego

> czasu zrobiłem mini manuala.

> EDIT: W dużym uproszczeniu z akumulatora o pojemności 40 Ah możesz "ciągnąć" prąd 1 A przez 40

> godz., prąd 0,1 A przez 400 godz. itd. Całkiem możliwe jest, że akumulator padnie Ci po

> tygodniu z tego względu, że jego pojemność silnie zależy od temperatury - im zimniej tym

> szybciej go rozładujesz (poszukaj w necie odpowiednich charakterystyk a wszystko będziesz

> wiedział). A jak jest niedoładowany to jeszcze szybciej "padnie".

Radyjko podłączone jest do oryginalnej kostki iso, która była podłączana przez fabrykę. nic nie było przy tym nigdy kombinowane, więc zakładam, że zgodnie z instrukcją hehe

. Dokładnie tak samo przeliczał mi elektryk po jakim czasie aku się wyładuje. Puki co odłączyłem radyjko ( z kostek) i wszystko jak dotąd wszystko jest ok. Ale nie wiem jak długo się tym pocieszę bo puki co puściły mrozy 270751858-jezyk.gif ale dzięki wam za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radyjko podłączone jest do oryginalnej kostki iso, która była podłączana przez fabrykę. nic nie

> było przy tym nigdy kombinowane, więc zakładam, że zgodnie z instrukcją hehe

Wlasnie , w tym tkwi problem . musisz przepiac w kostce tak aby na wyłaczonym zaplonie radio dostalo tylko napiecie na podtrzymanie pamieci ustawien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie , w tym tkwi problem . musisz przepiac w kostce tak aby na wyłaczonym zaplonie radio

> dostalo tylko napiecie na podtrzymanie pamieci ustawien .

Niestety niektore radia nawet przy takim podlaczeniu pobieraja sporo pradu, ale nie zaszkodzi sprobowac wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radyjko podłączone jest do oryginalnej kostki iso, która była podłączana przez fabrykę. nic nie

> było przy tym nigdy kombinowane, więc zakładam, że zgodnie z instrukcją hehe

> . Dokładnie tak samo przeliczał mi elektryk po jakim czasie aku się wyładuje. Puki co odłączyłem

> radyjko ( z kostek) i wszystko jak dotąd wszystko jest ok. Ale nie wiem jak długo się tym

> pocieszę bo puki co puściły mrozy ale dzięki wam za odpowiedzi.

Dlaczego nie sprawdzisz w instrukcji radia jak poprawnie powinno być ono podłączone ? Uparty jesteś smile.gif Prędzej czy później i tak tam zajrzysz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.