Skocz do zawartości

Odkurzacz samochodowy, czyszczenie floku


daro89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , koledzy to mój pierwszy post w tych stronach AK :D

Pytanko odnośnie odkurzacza samochodowego czy jest sens takowy kupować ?

Jak widać po temacie będzie od używany tylko i wyłącznie to czyszczenia poflokowanych elementów, chyba że macie inne sprawdzone metody to bardzo proszę o pomoc. Próbowałem już zmiotki którą niby miałbym wyczesywać te paprochy z tego ale nie ma z niej zbyt wielikiego pożytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dostałem takowy, w dodatku dość markowy-poszedł szybko do sprzedaży, bo są po prostu cienkie, nadają się do zebrania luźnych paproszków z wyciągnięciem czegokolwiek jest problem i brak mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam , koledzy to mój pierwszy post w tych stronach AK :D

> Pytanko odnośnie odkurzacza samochodowego czy jest sens takowy kupować ?

> chyba że macie inne sprawdzone metody to bardzo proszę o pomoc.

Nie wiem, czym (po za mniejszymi rozmiarami i zasilaniem 12V ?) różni się specjalizowany odkurzacz samochodowy od zwykłego, domowego?

Dlatego używam domowego właśnie: możesz pożyczać z domu lub (jak ja) zakupić niezbyt wyszukany model, bez wodotrysków i udziwnień, który "zamieszka" w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat. Odkurzacze samochodowe są dobre do okruszków, które właśnie spadły z hamburgera.

Do odkurzania czegokolwiek bardziej wciśniętego w tkaniny i okładziny się nie nadają. Za mała moc.

Bez przynajmniej 1kW nie ma co się zabierać za odkurzanie auta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...model, bez wodotrysków i udziwnień, który "zamieszka" w garażu.

No właśnie problem w tym że garażu nie ma gdybym mial dostęp do pradu to nie byłoby pytań. Głównie chodzi mi o doczyszczenie tego FLOKU chyba że są inne metody żeby to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup taki najtańszy "domowy" (można poniżej 100pln dostać) albo kup do domu nowy a domowy przeznacz do auta.

Co do prądu, jak nie miałem garażu, rozwiązywałem temat na dwa sposoby. Miałem taki pomarańczowy ogrodowy przedłużacz i ciągnąłem z piwnicy na parking. Ewentualnie umawiałem się z którymś z kolegów na jakąś sobotę kiedy będzie dłubał w garażu i przy okazji odkurzałem. Korzyść dodatkowa była taka, że po robocie odstawiałem samochód i wracałem z 6-pakiem do owego garażu, żeby miło spędzić popołudnie pomagając koledze i upaprując sobie ręce przy piwku. 20.GIFwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flok się czyści inaczej, dmuchasz spręzonym powietrzem, kładziesz zwilzoną szmatkę i dmuchasz element obok i to samo. Jak nie dasz zwilżonej szmatki to brud szybko wróci przy przedmuchiwaniu. Jak skończysz czekasz chwilę i odkurzasz auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.