Skocz do zawartości

lampka kontrolna układu elektronicznego silnika


paweldk

Rekomendowane odpowiedzi

> tak powinno być. wychodzi na to że nasz jakieś błędy w kompi

Podłączyłem ELM ale nie znalazł błędu. Zaraz po tym ikonka kluczyka przestała świecić i już normalnie się zachowuje. Może błąd pozostał po hamowaniu. Dziś ślisko było i często ABS włączał się i kilka razy kontrola trakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłącz auto pod Op-Com, albo Techa2, tym pierwszym taniej na pewno smile.gif

Jeśli błąd jest zapisany w pamięci (ma status "nie występuje"/"nieobecny") to go usuń.

Wiele błędów kasuje się również po kilkudziesięciu prawidłowych odpaleniach auta.

Błąd jeśli powraca to musisz się zainteresować drugą sondą, obejrzeć połączenia przewodów na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłącz auto pod Op-Com, albo Techa2, tym pierwszym taniej na pewno

> Jeśli błąd jest zapisany w pamięci (ma status "nie występuje"/"nieobecny") to go usuń.

> Wiele błędów kasuje się również po kilkudziesięciu prawidłowych odpaleniach auta.

> Błąd jeśli powraca to musisz się zainteresować drugą sondą, obejrzeć połączenia przewodów na

> początek.

błąd 3 razy kasowany i powraca. Czyli trzeba się tą sondą zainteresować. Jak wymieniać to najlepiej na jaką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapala ci sie kontrolka emisji spalin? tez mam ten blad u siebie , wymienilem sonde za katem i dalej to samo do tego swieci sie emisja spalin, czytalem troche na ten temat moze byc wiele przyczyn wlacznie z uwalonym katem , znajde czas to zajrze czy kat jeszcze jest, moze juz go wydmuchalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zapala ci sie kontrolka emisji spalin? tez mam ten blad u siebie , wymienilem sonde za katem i

> dalej to samo do tego swieci sie emisja spalin, czytalem troche na ten temat moze byc wiele

> przyczyn wlacznie z uwalonym katem , znajde czas to zajrze czy kat jeszcze jest, moze juz go

> wydmuchalo?

Nie. Tylko przed odpaleniem auto mam kontrolkę auta z kluczykiem. Po odpaleniu żaden błąd nie wyskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o auto z kluczykiem. Po włączeniu zapłonu świeci się cały czas. Od razu jak auto odpalę to

> gaśnie. Nie pamiętam czy było tak zawsze

Mam dokładnie tak samo. Jak odpalę silnik to gaśnie. Na wszelki wypadek podpiąłem pod komputer i nie ma żadnych błędów bieżących ani w pamięci. Niestety też nie pamiętam czy tak było zawsze czy kontrolka gasła po przekręceniu kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie tak samo. Jak odpalę silnik to gaśnie. Na wszelki wypadek podpiąłem pod komputer i

> nie ma żadnych błędów bieżących ani w pamięci. Niestety też nie pamiętam czy tak było zawsze

> czy kontrolka gasła po przekręceniu kluczyka

jeśli nie gaśnie to znaczy że musi być jakiś blad a czym czytałeś błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli nie gaśnie to znaczy że musi być jakiś blad a czym czytałeś błędy?

Normalne cuda, po podpieciu do elma nie stwierdziłem błędów ani w w ScanTool ani w ScanMaster-Elm ale teraz kontrolka gaśnie jak pan Bog przykazał czyli chwilę po przekręceniu kluczyka jeszcze przed zapaleniem silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.