Skocz do zawartości

Usunięcie nagrzewnicy Polonez


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, czy przy pozbyciu się nagrzewnicy z poloneza, mogę zaślepić kanał zaznaczony na zdjęciu, czy muszę zrobić bajpas?

fotka

Mnie się wydaję, że mogę zaślepić, bo jak nagrzewnica jest zamknięta to i tak obiegu przez ten kanał nie ma, ale wolę się upewnić:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mam pytanie, czy przy pozbyciu się nagrzewnicy z poloneza, mogę zaślepić kanał zaznaczony na

> zdjęciu, czy muszę zrobić bajpas?

> fotka

> Mnie się wydaję, że mogę zaślepić, bo jak nagrzewnica jest zamknięta to i tak obiegu przez ten

> kanał nie ma, ale wolę się upewnić:)

> Pozdrawiam

Najprościej będzie ten zaznaczony element po prostu połączyć wężem elastycznym z rurką po drugiej stronie obudowy klawiatury rozrządu ok.gif

Swoją drogą, po co wywalać nagrzewnicę? hmm.gif Nawet w sporcie może się przydać, jeśli przyjdzie jeździć przy kiepskiej pogodzie... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm to może rzeczywiście będzie lepiej, żeby jednak był jakiś obieg przez głowicę.

> Zrobię jakiś bajpas, albo jeszcze się zastanowię czy nie zostawić nagrzewnicy.

> Dzięki.

Ale poczekaj bo właśnie sobie przypomniałem że w stary Poldku zawór był przy nagrzewnicy i lubiły ciec a potem przenieśli go właśnie w to miejsce bo łatwiej było go wymienić.

ALE zawór = brak przepływu i to bez żadnych bajpasów, więc śmiało możesz tu zatkać tylko pytanie po co chcesz się pozbyć ciepełka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale poczekaj bo właśnie sobie przypomniałem że w stary Poldku zawór był przy nagrzewnicy i lubiły

> ciec a potem przenieśli go właśnie w to miejsce bo łatwiej było go wymienić.

> ALE zawór = brak przepływu i to bez żadnych bajpasów, więc śmiało możesz tu zatkać tylko pytanie po

> co chcesz się pozbyć ciepełka ??

Składam już od dłuższego czasu Fiata 125p:))

no i właśnie myślę, żeby w nim pozbyć sie nagrzewnicy. Autko bedzie tylko na ciepłe dni , a jej brak to tylko ze względów "estetycznych" , żeby po maską było czyściej:) a przy zaślepieniu kanału, odchodzi ta metalowa rurka od strony ssacego i 2 węże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w ciepłe dni są też chłodne noce Jak ci szyby zaparują to co zrobisz?

To narazie tylko koncepcja:) do wykonania jeszcze sporo czasu, więc wszystko może się zmienić.

Z drugiej strony jeździłem około roku swoim CC bez nagrzewnicy i jakoś dało rade:) tylko zimą była tragedia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Składam już od dłuższego czasu Fiata 125p:))

> no i właśnie myślę, żeby w nim pozbyć sie nagrzewnicy. Autko bedzie tylko na ciepłe dni , a jej

> brak to tylko ze względów "estetycznych" , żeby po maską było czyściej:) a przy zaślepieniu

> kanału, odchodzi ta metalowa rurka od strony ssacego i 2 węże:)

Już nie pamiętam ale od tej metalowej rurki na ssącym odchodzi jakiś fiutekkogutek tylko nie pamiętam do czego on jest hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.