Skocz do zawartości

Jakie powinno byc napiecie ladowania?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie powinno byc napiecie ladowania w autobusie na wolnych obrotach (500rpm) , jakie na wyzszych?

chyba wiem czemu pytasz grinser006.gif normalnie napięcie ładowania ma być od 27,8 do 28,4 v w całym zakresie obrotów. u ciebie pewnie ładowanie startuje od 700 obr. czyżby pojawiły sie problemy z aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie powinno byc napiecie ladowania w autobusie na wolnych obrotach (500rpm) , jakie na wyzszych?

Nie powinno być różnych wysokości napiecia przy zmianie obrotów. Za to odpowiada regulator napiecia przy alternatorze. Okolice 27V to standardowe napiecie przy zapalonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie powinno być różnych wysokości napiecia przy zmianie obrotów. Za to odpowiada regulator

> napiecia przy alternatorze. Okolice 27V to standardowe napiecie przy zapalonym silniku.

Altek nie ma pełnej mocy na jałowych. W Scanii miałem 28,2 przy 700 obr/min (tak ją przepalałem na weekendach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba wiem czemu pytasz normalnie napięcie ładowania ma być od 27,8 do 28,4 v w całym zakresie

> obrotów. u ciebie pewnie ładowanie startuje od 700 obr. czyżby pojawiły sie problemy z aku?

serwis twierdzi ze to tak powinno byc, a altek jest z Actrosa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serwis twierdzi ze to tak powinno byc, a altek jest z Actrosa...

jeżeli ma to samo przełożenie co oryginał i na tym samym pasku to pewnie 500 obr dla niego za mało. w renaultcie jalowe to 600 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli ma to samo przełożenie co oryginał i na tym samym pasku to pewnie 500 obr dla niego za mało.

> w renaultcie jalowe to 600 obr.

wg homologacji jalowe 575, ale wydaje mi sie ze sa ciut mniejsze...

wogle 100A wydaje sie troche malawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg homologacji jalowe 575, ale wydaje mi sie ze sa ciut mniejsze...

też miałem takie odczucie.

> wogle 100A wydaje sie troche malawo...

wiem, widziałem. baterie też większe by się zdało. nie pamiętam dobrze , może wzdłuż auta by większe weszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też miałem takie odczucie.

> wiem, widziałem. baterie też większe by się zdało. nie pamiętam dobrze , może wzdłuż auta by

> większe weszły

ale zeby byly wieksze baterie to wiekszy altek jest potrzebny, a tego nie ma za bardzo jak tam wcisnac, no chyba, ze masz jakis pomysl?

pobor mocy przy wylaczonym zaplonie 0,2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, dopiero koło 700 obr/min woltaż przekracza 28v.

Ale czy w autobusach nie powinno być dwóch

> altków?

normalne autokary turystyczne mają 2 szt. antka auto jest nieco inne , produkcji " japońskiej "z silnikiem nad osią przednią z "lekko " utrudnionym dostępem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale zeby byly wieksze baterie to wiekszy altek jest potrzebny, a tego nie ma za bardzo jak tam

> wcisnac, no chyba, ze masz jakis pomysl?

miałem bliskie spotkanie z tym motorem ale zdjęcia sobie nie zrobiłem i nie pamiętam szczegółów smile.gif

> pobor mocy przy wylaczonym zaplonie 0,2A

dużo, co tyle pobiera?może w schowku trza hebel założyć, tylko tacho zostawić na stałe. na zimowe kłopoty zostaje na noc podlączyć prostownik aby aku nie słabły cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.