Skocz do zawartości

Osinobus


piter19731

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

w dawnych czasach popularne były Osinobusy - na podwoziu stara zamontowana była zabudowa z siedzeniami do przewozu ludzi. jak to było rejestrowane - jako autobus ( kat D) czy jako samochód ciężarowy z przeznaczeniem przewozu osób poza kabiną kierowcy ( kat C , ograniczenie predkości do 50 km/h). jak to teraz jest w przepisach ? są 3 szt ( nówki sztuki) , będę miał zaszczyt jechać czymś takim. rejestrowane będą 2 stycznia, wtedy będę wiedział jak - czy autobus , czy ciężarowy. ja akurat papiery mam ale pytam bo potrzeba jescze 2 chłopa. jak szanowna brać myśli - kat C czy D potzrebna?

miłej zabawy sylwestrowej i najlepszego w nowym roku wszystkim życzę yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witajcie

> w dawnych czasach popularne były Osinobusy - na podwoziu stara zamontowana była zabudowa z

> siedzeniami do przewozu ludzi. jak to było rejestrowane - jako autobus ( kat D) czy jako

> samochód ciężarowy z przeznaczeniem przewozu osób poza kabiną kierowcy ( kat C , ograniczenie

> predkości do 50 km/h). jak to teraz jest w przepisach ? są 3 szt ( nówki sztuki) , będę miał

> zaszczyt jechać czymś takim. rejestrowane będą 2 stycznia, wtedy będę wiedział jak - czy

> autobus , czy ciężarowy. ja akurat papiery mam ale pytam bo potrzeba jescze 2 chłopa. jak

> szanowna brać myśli - kat C czy D potzrebna?

> miłej zabawy sylwestrowej i najlepszego w nowym roku wszystkim życzę

skad to trzeba przytargac? bo bym sie przejechal....

AFAIR to jezdzilo sie tym na C, ale to bylo dawno temu...., skad to wykopales?

BTW PKS pracuje w poniedzialek, bo jeszcze pompa wody raczyla pasc...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skad to trzeba przytargac? bo bym sie przejechal....

> AFAIR to jezdzilo sie tym na C, ale to bylo dawno temu...., skad to wykopales?

> BTW PKS pracuje w poniedzialek, bo jeszcze pompa wody raczyla pasc...?

rzgów - bełchatów. to są nówki sztuki na podwoziu renault midlum 4x4. zabudowca przywiózł , po nowym roku ma być rejestracja.

pks - póxno dziś sie zalogowałem i nie mam jak sprawdzić. trza w poniedziałek zadzwonić - na sylwka jade do łodzi ale po 16.00. tamte zakupy sie udały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz wrzucić jakieś zdjęcie takiego wynalazku?

> EDIT już mam

jak mój post wcześniej - to taka podróba osinobusa . na nowym podwoziu renault midlum 4x4 są zabudowy do przewozu brygad roboczych. tak czy owak ciekawa rzecz, foto zrobię i udostępnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rzgów - bełchatów. to są nówki sztuki na podwoziu renault midlum 4x4. zabudowca przywiózł , po

> nowym roku ma być rejestracja.

Jak cos to moge sie przejechac, daj znac kiedy, drugiego kierowce tez moge miec jak cos 893goodvibes.gif

> pks - póxno dziś sie zalogowałem i nie mam jak sprawdzić. trza w poniedziałek zadzwonić - na sylwka

> jade do łodzi ale po 16.00. tamte zakupy sie udały?

udalo sie dostac w Lodzi, takze obylo sie bez wycieczki, ale nie moge nigdzie znalezc pompy wody do SW680Turbo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. ja akurat papiery mam ale pytam bo potrzeba jescze 2 chłopa. jak

> szanowna brać myśli - kat C czy D potzrebna?

nie wiem ale mogę kierowac i tym i tym. jedyny problem to odleglosc...ok.gif

> miłej zabawy sylwestrowej i najlepszego w nowym roku wszystkim życzę

wzajemnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś takiego jak Staro-MANy z KWB Bełchatów. Miałem kiedyś przyjemność podróżować takim po i w okolicach tejże kopalni. Fajne wrażenia wink.gif

4b3bfccc895b0_o.jpg

Co do pytania to ciężko powiedzieć, ale chyba jeśli nie będzie się odbywał transport ludzi to kategoria C wystarczy hmm.gif

Może telefon do ITD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim dzięki za odpowiedź. auta mają homologację jako ciężarowe z przeznaczeniem jako przewóc osób poza kabiną kierowcy. wynika,że są na kat C. jadąc pusto można przepisowo jechać 70/80 km/h , z osobami na pokładzie tylko 50 km/h.sprawę uważam za zakończoną, jak zdobędę foto to mogę zapodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkim dzięki za odpowiedź. auta mają homologację jako ciężarowe z przeznaczeniem jako przewóc

> osób poza kabiną kierowcy. wynika,że są na kat C. jadąc pusto można przepisowo jechać 70/80

> km/h , z osobami na pokładzie tylko 50 km/h.sprawę uważam za zakończoną, jak zdobędę foto to

> mogę zapodać

cenne info, a foto - koniecznie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no kalkulatorem? więcej i duże poprosimy i koniecznie ze środka

> a i jakby się dało foto jakieś z bliska jednego z okien - takie zboczenie zawodowe

już nie mam dostępu do aut, ja tylko chwilowo

post-123107-14352518471286_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.