Skocz do zawartości

Elektrozawór lpg jako elektozawór do wody ????


darekmalysz

Rekomendowane odpowiedzi

Nieeeeeeee

W tych zaworach trzpień z > grzybkiem zamykającym ma połączenie z gazem ( przez otworek w membranie zamykającej ) będzie więc tam woda a to moment i trzpień przyrdzewieje do korpusu.

Nie wiem do czego Ci taki elektrozawór ale do różnych > wynalazków < znakomicie nadają się elektrozawory od pralek automatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieeeeeeee

> W tych zaworach trzpień z

> Nie wiem do czego Ci taki elektrozawór ale do różnych > wynalazków < znakomicie nadają się

> elektrozawory od pralek automatycznych.

Potrzebuję zrobić takie małe obejście w centralnym ogrzewaniu (domowym) i potrzebuję zawór który może być długi czas zasilany napięciem, a jednocześnie ma być stosunkowo tani. Dzięki za podpowiedź dotycząca zaworów do pralek - będę już szukał informacji na ten temat na innym forum wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję zrobić takie małe obejście w centralnym ogrzewaniu (domowym) i potrzebuję zawór który

> może być długi czas zasilany napięciem, a jednocześnie ma być stosunkowo tani. Dzięki za

> podpowiedź dotycząca zaworów do pralek - będę już szukał informacji na ten temat na innym

> forum

pomyśl jeszcze o elektrozaworach stosowanych do sterowania ogrzewaniem - np bmw.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem że zawory od pralek lubią się przegrzewać i spalić przy zbyt długim zasilaniu.przy ciepłej wodzie to pięć minut pracy na pięć przerwy.niestety starsze przystosowane do nap. 220V (teraz wyższe),nawet tego czasu nie wytrzymują.można poesperymentować dając w szereg rezystor 5W od 500 do 1000ohm. taki rezystor zmniejsza prąd płynący przez cewkę i nie przepali się tak szybko.tyle tylko że to esperymentowanie i nigdy nie wiadomo kiedy cewka padnie i zamyka przepływ wody.jeszcze jedna uwaga ,taki zawór ma małą przepustowość i w centralnum może się nie sprawdzić,ze względu na małe ciśnienie wody panujące podczas normalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję zrobić takie małe obejście w centralnym ogrzewaniu (domowym) i potrzebuję zawór który

> może być długi czas zasilany napięciem, a jednocześnie ma być stosunkowo tani. Dzięki za

> podpowiedź dotycząca zaworów do pralek - będę już szukał informacji na ten temat na innym

> forum

Elektrozawór asco 1/2" kosztuje około 150 zł, czy warto kombinować z przeróbkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem nieco przy ogrzewaniu i powiem Ci, że niestety stosowanie zamienników jest niebezpieczne. Weź nawet najtańsze coś przeznaczone do ogrzewania, np to:

http://allegro.pl/silownik-elektrozawor-230-zawor-term-1-2-prosty-i2902847642.html

Szkoda zdrowia, mienia a czasem życia. I mówię to ja, osoba, która też lubi majsterkować niewielkim kosztem, ale gdzie trzeba, to "niestety" nie da się oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pracowałem nieco przy ogrzewaniu i powiem Ci, że niestety stosowanie zamienników jest

> niebezpieczne. Weź nawet najtańsze coś przeznaczone do ogrzewania, np to:

> http://allegro.pl/silownik-elektrozawor-230-zawor-term-1-2-prosty-i2902847642.html

> Szkoda zdrowia, mienia a czasem życia. I mówię to ja, osoba, która też lubi majsterkować niewielkim

> kosztem, ale gdzie trzeba, to "niestety" nie da się oszczędzić.

Ok. super podpowiedz - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.