Skocz do zawartości

Mrugająca kontrolka oleju Sedici 1.9 JTDM


rommcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu ok. miesiąca zaczęła mi mrugać kontrolka oleju wyczytałem że chodzi tu o wymianę oleju tylko że olej wymieniłem jakieś 7tyś km temu zaraz jak kupiłem auto czy muszę znowu wymienić ?. Pytam bo w jakimś poradniku o JTDM z (DPF) wyczytałem że o wymianie decyduje jakiś czujnik zużycia nie chce mi się tego wierzyć ale lepiej się zapytać ludzi obeznanych w tym temacie.

A jak już przy okazji to zapytam również jaki olej najlepiej zastosować do 1.9 JTD 120KM z DPF aktualnie jest zalany Selenia WR 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jakiś czas temu ok. miesiąca zaczęła mi mrugać kontrolka oleju wyczytałem że chodzi tu o wymianę

> oleju tylko że olej wymieniłem jakieś 7tyś km temu zaraz jak kupiłem auto czy muszę znowu

> wymienić ?. Pytam bo w jakimś poradniku o JTDM z (DPF) wyczytałem że o wymianie decyduje jakiś

> czujnik zużycia nie chce mi się tego wierzyć ale lepiej się zapytać ludzi obeznanych w tym

> temacie.

Wymieniasz olej+filtr, następnie łączysz się examinerem/FES-MES z ECU silnika i klikasz F11 w zakładce(FES/MES) F7 wymianę oleju, później łączysz się z opcją "przegląd" i znowu w zakładce F7 klikasz F11 przegląd.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc wystarczy wykasować inspekcję oleju nie muszę wymieniać ?

tak ,

na przyszłość : do silnika jtd z dpf fiat zaleca olej Selenia WR PE 5w30 , może być też inny z normą C3 , co ciekawe w.w. olej ma gorsze parametry niż selenia wr 5w40 (bo stara wersja oleju miała chronić silnik , nowa ma chronić dpf kosztem silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniasz olej+filtr, następnie łączysz się examinerem/FES-MES z ECU silnika i klikasz F11 w

> zakładce(FES/MES) F7 wymianę oleju, później łączysz się z opcją "przegląd" i znowu w zakładce

> F7 klikasz F11 przegląd.

> Pozdrawiam BAS

Tak jak napisałeś FiatECUScan zakładka F7 i zaraz u góry kasowanie inspekcji koniec mrugania.

Wielkie dzięki

Dzwoniłem dziś do kilku warsztatów, to jest nienormalne w ASO za skasowanie inspekcji zawołali 180 zł najtaniej znalazłem za stówkę, a w warsztacie w którym wymieniałem olej chcieli 120 zł nawet nie pomogło podjechanie z fakturą według nich to dodatkowa usługa shocked.gif mi to zajęło 20 minut z instalacją programu interfejs VAGKKL z firmy Viaken na razie pożyczony ale już zamówiłem będę miał swój i można bez problemów diagnozować auto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem dziś do kilku warsztatów, to jest nienormalne w ASO za skasowanie inspekcji zawołali 180

> zł najtaniej znalazłem za stówkę, a w warsztacie w którym wymieniałem olej chcieli 120 zł

> nawet nie pomogło podjechanie z fakturą według nich to dodatkowa usługa

No padło komuś na głowę, w Łodzi w ASO chcieli chyba 80zł jak dzwoniłem, serwisy zatrzymały się mentalnie 20lat temu i uważają, że podłączenie komputera diagnostycznego to nie wiadomo co, równie dobrze mogliby tyle żądać za wymianę filtra oleju i też traktować to jako dodatkową czynność, niezwiązaną bezpośrednio z wymianą oleju.

> mi to zajęło 20

> minut z instalacją programu interfejs VAGKKL z firmy Viaken na razie pożyczony ale już

> zamówiłem będę miał swój i można bez problemów diagnozować auto ...

Kup ELM'a + adapter A3, więcej poczytasz w wątku na kąciku Stilo i na stronie FES/MES.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.