Skocz do zawartości

Przełożenia skrzyni CC,SC


cb_marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że temat obszernie wałkowany w FAQ, lecz nie jestem pewny w jednej kwestii, gdyż mam do kupienia skrzynię , oczywiście 5 biegowa, oznaczenie C514.5.13. 41 , na wybieraku widać jak by fabryczna zaślepke w miejscu blokady wstecznego, i moje pytanie związane jest z tym, czy to będzie skrzynia z SCS?

Po prostu zastanawiam się czy to oznaczenie 41 na końcu coś zmienia, czy to po prostu tak jest,

Mam równiez pytanie, jakie mniej więcej obroty silnika są przy 100km/h na skrzyni

c.514.5.13 (SCS)

1->3.909

2->2.158

3->1.480

4->1.121

5->0.829

R->3.818

Przelozenie glowne 3.867 (15/58)

a jakie na tej skrzyni

c.514.5 (montowana w S z podciaganym wstecznym)

1->3.909

2->2.158

3->1.345

4->0.974

5->0.766

R->3.818

Przelozenie glowne 3.562(16/57)

mając 100km/h mam na myśli wskazania licznika, biorąc pod uwagę jakiś tam występujący błąd tego wskaźnika,

Bo w FAQ, najdłuższa z 5cio biegowych skrzyń opisana jest symbolem C514.5 , jak wyżej czyli mam rozumieć, że wtedy tylko takie oznaczenie powinno się znajdowac na skrzyni?.

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż jutro wracając z uczelni bym zajechał w drodze do domu i ewentualnie wziął tą skrzynię,

tutaj widac jak wygląda ta zaślepka i skrzynia o której mówie. może to coś pomoże. Fotka z aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zdziwienie Panowie, własnie zmieniłem skrzynię, według numeru c514.4.13 , na taką samą c514.5.13, i o dziwo, są różne, ta nowa jest dłuższa, mam ok 2600-2800 przy 100km/h a uprzenio było 3100 więc ta jest ewidentnie dłuższa, spotkał się ktoś z czymś podobnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i zdziwienie Panowie, własnie zmieniłem skrzynię, według numeru c514.4.13 , na taką samą

> c514.5.13, i o dziwo, są różne, ta nowa jest dłuższa, mam ok 2600-2800 przy 100km/h a uprzenio

> było 3100 więc ta jest ewidentnie dłuższa, spotkał się ktoś z czymś podobnym ?

tak bo te oznaczenia c514.1.13 na dobrą sprawe nie są oznaczeniami konkretnej skrzyni. Są to oznaczenia ogólnie obudowy grinser006.gif Dzwon sprzęgła ma swoje oznaczenie c514, obudowa dyfra też ma symbole c514...

100% weryfikacja co jest co to liczenie zębów na przekładni głównej i na 5tym biegu. Szukanie zamiennika skrzyni po numerze obudowy to nie jest do końca dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak bo te oznaczenia c514.1.13 na dobrą sprawe nie są oznaczeniami konkretnej skrzyni. Są to

> oznaczenia ogólnie obudowy Dzwon sprzęgła ma swoje oznaczenie c514, obudowa dyfra też ma

> symbole c514...

> 100% weryfikacja co jest co to liczenie zębów na przekładni głównej i na 5tym biegu. Szukanie

> zamiennika skrzyni po numerze obudowy to nie jest do końca dobra opcja.

zobaczymy czy zakup tej skrzyni był opłacalny, przyznam szczerze trzeba się przyzwyczaić, bo jeszcze gaz mam nie do końca idealnie ustawiony i dół do 2 tyś obr jest martwy i troche trzeba pilnowac obrotów i wachlowac biegami, no i czuć że słabszy, jeszcze okaże się kwestia spalania, czy będzie wychodził normalnie czy nie będzie palił za dużo .

prędkościomierz przekłamuje w granicach 4-6km/h w całym zakresie prędkości więc tragedii nie ma, może kwestia zimówek <145/80/13> ale takie przewiduje producent smile.gif

jeszcze zauważyłem, że na poprzedniej skrzyni<tej krótszej> na obudowie w okolicach mocowań linek biegów, był oznaczenie C6, a w tej dłuższej c15, tyle dostrzegłem, może ta nowa skrzynia pochodzi z VAN-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.