Skocz do zawartości

Odstraszacz ....


grzess

Rekomendowane odpowiedzi

... myszy i szczurów.

Zakupiłem właśnie takie urządzenie odstraszacz

i podłączyłem do akumulatora w moim kropku - działa.

Cichutko piszczy i myślę że będzie odstraszał gryzonie. Ale martwi mnie jedna rzecz - on cały czas piszczy i boję się czy mi nie rozładuje akumulatora. Jeżdżę codziennie ok 25-50km.

Myślę o zamontowaniu jakiegoś mini wyłącznika czasowego który będzie załączał to urządzenie np. na 5 sekund co 1-2 minuty.

Czy warto? Czy to urządzonko może rozładować akumulator mimo codziennego użytkowania samochodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Urządzenie pobiera minimalny prąd rzędu 70mA, który nawet podczas dwutygodniowego postoju samochodu nie rozładuje akumulatora.


Czytałeś ? ;> Skoro napisali, że nie rozładowuje to chyba tak jest. Z resztą nikt by raczej nie projektował urządzenia odstraszającego w taki sposób żeby rozładowywało akumulator przez noc bo mijałoby się to z celem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Urządzenie pobiera minimalny prąd rzędu 70mA, który nawet podczas dwutygodniowego postoju

> samochodu nie rozładuje akumulatora.

Rachunek jest prosty:

0,070A x 24h = 1,68Ah na dobę x 14dni = 23,52Ah a to juz srednio połowa pojemnosci akumulatora. Pojemnosć spada zimą więc po 2 tygodniach moze juz nie odpalić.

Jak się dziennie jeździ to podładowuje na bieząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rachunek jest prosty:

> 0,070A x 24h = 1,68Ah na dobę x 14dni = 23,52Ah a to juz srednio połowa pojemnosci akumulatora.

> Pojemnosć spada zimą więc po 2 tygodniach moze juz nie odpalić.

> Jak się dziennie jeździ to podładowuje na bieząco.

zapomniałeś, że auto samo z siebie zużywa ok 30-50 mA, a jak niefabryczne audio i alarm, to jeszcze więcej.

Więc może być, że po tygodniu przy kiepskawym aku i większych mrozach auto nie zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapomniałeś, że auto samo z siebie zużywa ok 30-50 mA, a jak niefabryczne audio i alarm, to

> jeszcze więcej.

> Więc może być, że po tygodniu przy kiepskawym aku i większych mrozach auto nie zapali.

Zgadza się, wykazałem tylko zuzycie amperogodzin dla tego urządzenia. Inne trzeba sobie doliczyć albo najlepiej zmierzyć sumaryczny prąd spoczynkowy pobierany przez autko i policzyć Ah jak wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.